piątek, 26 maj 2023 11:36

USA: Policjant postrzelił 11-latka!

USA postrzelenie 11 - latka USA postrzelenie 11 - latka pixabay

11-letni chłopiec, który został postrzelony przez funkcjonariusza, został wypisany ze szpitala, jak informuje jego rodzina. Według matki chłopca, policjant z Missisipi przybył do domu Aderriena Murry'ego w sobotę w odpowiedzi na zgłoszenie o zakłóceniu porządku domowego,  a następnie postrzelił go w klatkę piersiową.

 

Chłopiec zadzwonił na policję

Podczas konferencji prasowej w poniedziałek przed ratuszem w Indianola mama chłopca opowiedziała, że ojciec jednego z jej dzieci pojawił się wczesnym sobotnim porankiem w ich domu i zachowywał się agresywnie, co skłoniło ją do tego, że poprosiła syna o wezwanie policji. Kiedy policjant z Indianola przybył na miejsce miał wyciągnięty pistolet przy drzwiach wejściowych i poprosił wszystkich w środku o wyjście. Kiedy jej syn skręcił w kierunku korytarza, funkcjonariusz otworzył ogień, raniąc Aderriena w klatkę piersiową. Biuro Śledcze Missisipi prowadzi dochodzenie w sprawie tego zdarzenia.

Chłopiec nie zrobił nic złego

Matka powiedziała, że jej syn zapytał ją "co zrobiłem?", po tym jak został postrzelony. Funkcjonariusz zaangażowany w incydent został zwolniony z obowiązków na czas trwania śledztwa dotyczącego strzału. Chłopiec po kilku dniach wrócił do domu ze szpitala, gdzie był leczony z powodu zapadnięcia płuca, złamanych żeber i rozdartej wątroby. Jego matka, Nakala Murry, zażądała zwolnienia funkcjonariusza i postawienia mu zarzutów. Dodała, że zasłoniła ranę syna swoją ręką i naciskała, czując, jak pod nią zbiera się krew. Funkcjonariusz również pomagał jej w udzielaniu pomocy, aż przybyli ratownicy medyczni. Pani Murry i prawnik jej rodziny, Carlos Moore, zaapelowali do władz o podjęcie dalszych działań. 

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Bełchatów: Pościg i strzelanina! Bełchatów: Pościg i strzelanina!

  W Bełchatowie doszło do dramatycznego pościgu policyjnego za kierowcą Forda Fiesty. Mężczyzna próbował uciekać, nie reagując na polecenia funkcjonariuszy, co doprowadziło do użycia broni przez policję.

 • USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy USA: Innowacyjne podejście do opieki na dziećmi w pracy

  Coraz więcej przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych decyduje się na wprowadzenie opieki nad dziećmi bezpośrednio w miejscu pracy. Jest to odpowiedź na rosnące koszty usług opiekuńczych oraz trudności związane z ich dostępnością, które odczuwają pracujący rodzice. Pomysł ten, chociaż cieszy się popularnością wśród rodziców ze względu na wygodę i niższe koszty, budzi też pewne obawy ekspertów.

 • USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela? USA: Wstrzymanie dostaw broni do Izraela?

  Prezydent Joe Biden ostrzegł Izrael, że Stany Zjednoczone wstrzymają dostawy niektórych rodzajów broni, jeśli Izrael przeprowadzi dużą operację lądową w mieście Rafah w Strefie Gazy.

 • USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu USA: Niebezpieczeństwo w Białym Domu

  W sobotę wieczorem 4 maja w Waszyngtonie doszło do groźnego zdarzenia. Samochód z dużą prędkością uderzył w zewnętrzną bramę Białego Domu. Jak podaje Associated Press, za kierownicą pojazdu był mężczyzna, który zginął na miejscu. Tożsamość kierowcy wciąż jest nieznana.

 • USA: Fenomenalny powrót cykad USA: Fenomenalny powrót cykad

  W południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, w tym roku obserwuje się niezwykłe zjawisko natury - tysiące czerwonych cykad wyłaniają się z ziemi po wielu latach. Te dwa stada, które wychodzą, mają cykle życia trwające 13 lub 17 lat, i od wieków nie zdarzało się, by wydostały się na powierzchnię w tym samym czasie.

load more hold SHIFT key to load all load all