piątek, 26 maj 2023 11:29

Korea Południowa: Pasażer samolotu otworzył drzwi podczas lotu!

Korea Południowa samolot Korea Południowa samolot pixabay

Mężczyzna został aresztowany za otwarcie awaryjnych drzwi na pokładzie samolotu linii Asiana Airlines, gdy ten lądował w Korei Południowej. Wszyscy 194 pasażerowie przeżyli lot, który zakończył się bezpiecznym lądowaniem na lotnisku międzynarodowym w Daegu w piątek, mimo otwartych drzwi.

 

Pasażerowie potrzebowali pomocy lekarskiej

Co najmniej kilku pasażerów miało problemy z oddychaniem i zostali przewiezieni do szpitala, jak donosi lokalna prasa. Mężczyzna w wieku około 30 lat został aresztowany po wylądowaniu, według agencja informacyjnej Yonhap. Lot OZ8124 wystartował z wyspy Jeju w piątek rano czasu lokalnego. Szczegóły zdarzeń są niejasne, ale według południowokoreańskich mediów drzwi samolotu zostały otwarte w pobliżu końca lotu około godziny 12:45 czasu lokalnego (03:45 GMT). Nagranie pasażera udostępnione w mediach społecznościowych pokazuje szczelinę w boku samolotu i wiatr uderzający w siedzących pasażerów.

Nie wiadomo dlaczego pasażer otworzył drzwi

Według doniesień lokalnych mediów, na pokładzie samolotu znajdowało się kilkoro dzieci w wieku szkolnym, którzy udawali się na weekendowe wydarzenie sportowe. Rodzic jednego z uczniów powiedział agencji Yonhap: "Dzieci drżały, płakały i były przerażone". Asiana Airlines poinformowała, że policja rozpoczęła pełne śledztwo. Nie jest znana przyczyna, dlaczego mężczyzna zdecydował o otwarciu drzwi i dlaczego nikomu nie udało się go powstrzymać.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

 

Artykuły powiązane

 • Denver: Pokrywa silnika Boeinga odpadła po starcie Denver: Pokrywa silnika Boeinga odpadła po starcie

  W niedzielne poranne godziny, pasażerowie samolotu Boeing 737-800, należącego do linii Southwest Airlines, przeżyli chwile grozy, które mogły zakończyć się tragedią. Tuż po starcie z lotniska w Denver, doszło do nieoczekiwanego zdarzenia - pokrywa silnika maszyny zaczęła odpadać, co mogło prowadzić do poważniejszych konsekwencji. Na pokładzie samolotu znajdowało się 135 pasażerów oraz 6 członków załogi, którzy mieli udać się do Houston. Na szczęście, dzięki zdecydowanej reakcji pilotów, maszyna zawróciła i bezpiecznie wylądowała na lotnisku startowym, co pozwoliło uniknąć tragicznych w skutkach wydarzeń.

 • USA: Zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Boston Logan USA: Zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Boston Logan

  Dwa samoloty amerykańskich linii lotniczych JetBlue z pasażerami na pokładzie zderzyły się ze sobą na platformach do odladzania międzynarodowego lotniska Boston Logan. W wyniku incydentu nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło w czwartek wczesnym rankiem.

 • Korea Południowa: Katastrofa amerykańskiego F16 Korea Południowa: Katastrofa amerykańskiego F16

  W dramatycznych okolicznościach doszło do kolejnej katastrofy myśliwca F-16 nad Morzem Żółtym u zachodniego wybrzeża Korei Południowej. Incydent ten, który miał miejsce w środę rano, już po raz trzeci w ciągu ostatnich kilku miesięcy zatrzęsł bezpieczeństwem amerykańskich sił powietrznych w tym regionie. Niemniej jednak, tym razem udało się uratować pilota, który bezpiecznie katapultował się z maszyny.

 • Wielka Brytania: Orkan Isha uniemożliwił lądowanie samolotom Wielka Brytania: Orkan Isha uniemożliwił lądowanie samolotom

  Dzisiejsze poranne przebudzenie dla tysięcy pasażerów linii lotniczych w Europie stało się prawdziwym zaskoczeniem, gdy orkan Isha "postanowił zmienić trasę" wielu lotów. Z powodu niebezpiecznych warunków atmosferycznych, dziesiątki samolotów w Wielkiej Brytanii musiały zostać przekierowane na lotniska w Europie Zachodniej, tworząc lawinę komplikacji dla pasażerów i linii lotniczych.

 • USA, Miami: Silnik samolotu stanął w płomieniach! USA, Miami: Silnik samolotu stanął w płomieniach!

  Wstrząsający incydent z udziałem samolotu transportowego Boeing 747-8, należącego do linii lotniczych Atlas Air, miał miejsce krótko po starcie z międzynarodowego lotniska w Miami. Awaryjne lądowanie było konieczne po zgłoszeniu pożaru jednego z czterech silników przez załogę. Dramatyczne sceny w chwili katastrofy zostały uwiecznione na nagraniach świadków, ukazujących płonącą maszynę na tle nieba.

load more hold SHIFT key to load all load all