Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 25 maj 2023 16:01

Japonia: Śmierć trzech osób w wyniku strzelaniny i ataku nożownika

Nakano atak nożownika strzelanina Japonia Nakano atak nożownika strzelanina Japonia pixabay

Trzy osoby, w tym dwóch policjantów, zginęły w wyniku strzelaniny i dźgnięcia nożem w centralnej Japonii w czwartek - podała stacja NHK, powołując się na informacje policji. Jest to bardzo rzadka sytuacja w kraju kwitnącej wiśni, jako, że bardzo mało osób ma tam dostęp do broni.

 

Atak nożownika w Nakano

Policja otrzymała wezwanie w późnych godzinach popołudniowych z informacją o mężczyźnie, który dźgnął kobietę,  jak przekazał przedstawiciel policji miasta Nakano CNN. Kiedy funkcjonariusze pośpieszyli na miejsce, mężczyzna wystrzelił z czegoś przypominającego strzelbę myśliwską, trafiając cztery osoby, po czym uciekł z miejsca zdarzenia i zamknął się w budynku. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie później stwierdzono jej zgon.

Strzelaniny w Japonii są bardzo rzadkie

Co więcej, dwóch policjantów zmarło w wyniku odniesionych obrażeń, a jedna osoba została ranna. Miasto Nakano zaapelowało do mieszkańców, aby pozostali w domach, zamieszczając oświadczenie na mediach społecznościowych w czwartek. Przemoc z użyciem broni palnej jest wyjątkowo rzadka w Japonii. Kraj ten ma jeden z najniższych wskaźników przestępstw z użyciem broni palnej na świecie, co wynika z bardzo surowych przepisów dotyczących kontroli broni.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada USA, Las Vegas: Strzelanina na Uniwersytecie Nevada

  Wstrząsające wydarzenia miały miejsce na kampusie Uniwersytetu Nevada w Las Vegas, gdzie doszło do masowej strzelaniny. Zabójcą okazał się 67-letni niedoszły profesor uczelni, który postrzelił trzy osoby, zanim został obezwładniony przez jednego z funkcjonariuszy policji. Tragedia ta pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi, zwłaszcza co do motywów sprawcy.

 • Rosja: Uczennica otworzyła ogień w szkole w Briańsku! Rosja: Uczennica otworzyła ogień w szkole w Briańsku!

  Wstrząsające wydarzenie miało miejsce w rosyjskim mieście Briańsk, gdzie uczennica ósmej klasy otworzyła ogień w tamtejszym Gimnazjum nr 5. Broń myśliwska, użyta przez nastolatkę, rzekomo należała do jej ojca, który jest wojskowym. Incydent ten pozostawił dwie ofiary śmiertelne i cztery ranne.

 • Tajlandia: Pan młody strzelił do swojej żony i innych członków rodziny na weselu! Tajlandia: Pan młody strzelił do swojej żony i innych członków rodziny na weselu!

  W północno-wschodniej Tajlandii radość z sobotniego wesela zamieniła się w koszmar, gdy Chaturong Suksuk (29 lat) nagle opuścił uroczystość, by wrócić z bronią. Śmiertelna strzelanina, którą rozpętał, dotknęła nie tylko jego żonę, ale także jej matkę i siostrę. Co doprowadziło do tego tragicznego incydentu?

 • Kanada: Strzelanina w Winnipeg Kanada: Strzelanina w Winnipeg

  Niedzielny ranek w Winnipeg stał się areną tragedii, gdy strzelanina pochłonęła trzy życia, pozostawiając dwie inne osoby w stanie krytycznym. Policja w Winnipeg poinformowała o zdarzeniu, które miało miejsce tuż po godzinie 4:00, na przedmieściach miasta, ku niezrozumieniu i szoku całej społeczności.

 • Irlandia, Dublin: Po ataku nożownika wybuchły zamieszki! Irlandia, Dublin: Po ataku nożownika wybuchły zamieszki!

  W centrum Dublina doszło do dramatycznego ataku, który wstrząsnął społecznością. Trzydziestoletnia kobieta oraz dwójka dzieci padli ofiarą ataku nożem, a całe zdarzenie wywołało ostrą reakcję irlandzkich władz. Sprawca, mężczyzna po pięćdziesiątce, również odniósł poważne obrażenia. W następstwie ataku w kraju doszło do zamieszek i walk na ulicy.

load more hold SHIFT key to load all load all