czwartek, 18 maj 2023 12:03

Kolumbia: Czworo dzieci przeżyło samotnie w dżungli po katastrofie samolotu!

Kolumbia dżungla Kolumbia dżungla pixabay

Czworo dzieci, w tym niemowlę, zostało odnalezionych przez kolumbijskich żołnierzy w amazońskiej dżungli po tym, jak przeżyły samotnie przez 15 dni po katastrofie samolotu, w którym podróżowały z matką. Nie jest jasne jak udało się dzieciom zaopiekować sobą nawzajem i przeżyć w tak trudnych okolicznościach.

 

Samolot rozbił się w dżungli

Samolot, którym dzieci leciały razem z matką zniknął z radarów 1 maja. Pilot wcześniej zgłosił problemy z silnikiem. W poniedziałek władze ogłosiły odnalezienie wraku Cessny, w którym odnaleziono zwłoki pilota, ale brakowało śladu sześciu pasażerów. Następnego dnia poinformowano o odnalezieniu dwóch kolejnych ciał: kobiety i mężczyzny, który był liderem rdzennej społeczności Uitoto, do której według lokalnych mediów należeli pasażerowie. Jednak czworga dzieci - rodzeństwa w wieku 13, 9, 4 lat oraz 11 miesięcy - nie można było odnaleźć. 

Dzieci poradziły sobie same

W poszukiwaniach dzieci brało udział ponad 100 żołnierzy z psami tropiącymi. Nie było łatwo ze względu na drapieżne zwierzęta, gęstą roślinność i ulewny deszcz. W środę prezydent Kolumbii, Gustavo Petro, poinformował o odnalezieniu dzieci. "To radość dla kraju" - napisał na Twitterze. Zanim znaleziono dzieci, żołnierze natrafili na ich ślady znajdując resztki jedzenia, prowizoryczny szałas i ich osobiste rzeczy. W akcji poszukiwawczej brały udział również helikoptery. Jeden z nich miał głośniki, przez które puszczano wiadomość nagraną przez babcię dzieci, która wzywała ich, by pozostały na miejscu, żeby mogły zostać uratowane.

Aktualizacja:

Prezydent Kolumbii przyznał, że podał dalej niesprawdzoną informację i wprowadził tym samym media w błąd. Dzieci wciąż nie zostały odnalezione, poszukiwania trwają nadal. Do akcji włączono m.in. doskonale przeszkolonych komandosów.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Kolumbia: Próba eksmisji potomków Pablo Escobara z jego posiadłości Kolumbia: Próba eksmisji potomków Pablo Escobara z jego posiadłości

  Próba wyeksmitowania rodziny Pablo Escobara z luksusowej posiadłości w Medellin zakończyła się fiaskiem, jak donoszą lokalne media. Mimo wydanego nakazu opuszczenia, budynek pozostaje w rękach krewnych słynnego barona narkotykowego. Posiadłość, którą niegdyś nabył Pablo Escobar za pieniądze z handlu narkotykami, szacowana jest na około 12 miliardów kolumbijskich peso, co przekłada się na ponad 12 milionów złotych. To miejsce, które stało się symbolem jego potęgi i bogactwa.

 • Luis Diaz: Ojciec piłkarza został uwolniony! Luis Diaz: Ojciec piłkarza został uwolniony!

  Piłkarz Liverpoolu, Luis Diaz, doświadczył rodzinnego dramatu po uprowadzeniu swojego ojca przez lewicową partyzantkę. Jednakże, czwartkowe popołudnie przyniosło szczęśliwe zakończenie tej historii, gdy ojciec sportowca został uwolniony, towarzyszyły temu ogromne emocje. Przeanalizujmy kulisy tego wyjątkowego wydarzenia.

 • Luis Diaz: Rodzice piłkarza zostali porwani! Luis Diaz: Rodzice piłkarza zostali porwani!

  Wstrząsające wydarzenia w rodzinie piłkarza Liverpoolu, Luisa Diaza, wstrząsnęły światem. Obława na porywaczy rodziców napastnika jest teraz na pierwszym planie. Choć udało się odnaleźć matkę, losy ojca pozostają nieznane. Prezydent Kolumbii, Gustavo Petro, zaangażował się osobiście w tę sprawę, a tamtejsza policja oferuje nagrodę za kluczowe informacje, które mogą pomóc uratować porwanego.

 • Kolumbia: Dzieci odnalezione w dżungli po 40 dniach! Kolumbia: Dzieci odnalezione w dżungli po 40 dniach!

  Poprzednia informacja o jakiej pisaliśmy, okazała się nieprawdziwa -  prezydent Kolumbii przypadkiem wprowadził media z całego świata w błąd. Tym razem wiadomo na pewno - po ponad 40 dniach od katastrofy samolotu, czwórka dzieci została odnaleziona w dżungli żywa.

load more hold SHIFT key to load all load all