Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 18 maj 2023 12:03

Kolumbia: Czworo dzieci przeżyło samotnie w dżungli po katastrofie samolotu!

Kolumbia dżungla Kolumbia dżungla pixabay

Czworo dzieci, w tym niemowlę, zostało odnalezionych przez kolumbijskich żołnierzy w amazońskiej dżungli po tym, jak przeżyły samotnie przez 15 dni po katastrofie samolotu, w którym podróżowały z matką. Nie jest jasne jak udało się dzieciom zaopiekować sobą nawzajem i przeżyć w tak trudnych okolicznościach.

 

Samolot rozbił się w dżungli

Samolot, którym dzieci leciały razem z matką zniknął z radarów 1 maja. Pilot wcześniej zgłosił problemy z silnikiem. W poniedziałek władze ogłosiły odnalezienie wraku Cessny, w którym odnaleziono zwłoki pilota, ale brakowało śladu sześciu pasażerów. Następnego dnia poinformowano o odnalezieniu dwóch kolejnych ciał: kobiety i mężczyzny, który był liderem rdzennej społeczności Uitoto, do której według lokalnych mediów należeli pasażerowie. Jednak czworga dzieci - rodzeństwa w wieku 13, 9, 4 lat oraz 11 miesięcy - nie można było odnaleźć. 

Dzieci poradziły sobie same

W poszukiwaniach dzieci brało udział ponad 100 żołnierzy z psami tropiącymi. Nie było łatwo ze względu na drapieżne zwierzęta, gęstą roślinność i ulewny deszcz. W środę prezydent Kolumbii, Gustavo Petro, poinformował o odnalezieniu dzieci. "To radość dla kraju" - napisał na Twitterze. Zanim znaleziono dzieci, żołnierze natrafili na ich ślady znajdując resztki jedzenia, prowizoryczny szałas i ich osobiste rzeczy. W akcji poszukiwawczej brały udział również helikoptery. Jeden z nich miał głośniki, przez które puszczano wiadomość nagraną przez babcię dzieci, która wzywała ich, by pozostały na miejscu, żeby mogły zostać uratowane.

Aktualizacja:

Prezydent Kolumbii przyznał, że podał dalej niesprawdzoną informację i wprowadził tym samym media w błąd. Dzieci wciąż nie zostały odnalezione, poszukiwania trwają nadal. Do akcji włączono m.in. doskonale przeszkolonych komandosów.

Źródło: TVN 24, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

load more hold SHIFT key to load all load all