piątek, 09 czerwiec 2023 14:20

Marsa Alam: W Egipcie zatonęła łódź z polskimi nurkami na pokładzie!

Marsa Alam zatonięcie łodzi Marsa Alam zatonięcie łodzi fot. pixabay

W środę rano na Morzu Czerwonym zatonęła łódź, na pokładzie której znajdowało się ponad 20 Polaków i egipska załoga. Szczęśliwie, wszyscy zostali ewakuowani i przeżyli. Członkowie pechowego rejsu donoszą, że chciano ich oszukać w związku z odszkodowaniem za wypadek na morzu.

 

Pomogła inna łódź

Uczestnicy rejsu opowiadali, że doszło do uszkodzenia silnika. Łódka uderzyła w rafę, a następnie zaczęła tonąć. Szwajcarscy nurkowie przebywający na innej łodzi ruszyli tonącym Polakom i Egipcjanom z pomocą. Część z poszkodowanych Polaków straciła wszystkie swoje rzeczy, w tym paszporty, w związku z czym muszą zostać w Egipcie do momentu, aż nie dostaną tymczasowych dokumentów. Na pokładzie znajdowało się dokładnie 26 nurków z Polski i 12 Egipcjan. Safari nurkowe, na którym przebywali Polacy miało trwać od 3 do 10 czerwca. Polakom pomocy udzieliła ambasada, która zakwaterowała ich w hotelu do soboty i pomogła z wyrobieniem dokumentów.

Łódka od początku miała być w wątpliwym stanie

“Wyprawa nurkowa miała trwać siedem dni, ale od początku dostrzegaliśmy problemy techniczne. Na statku nie było klimatyzacji, czuć było zapach spalenizny. Ustaliliśmy wspólnie, że po trzech dniach wrócimy do hotelu. Wcześnie rano usłyszałem huk, statek się zatrzymał. Na korytarzu była już woda. Ludzie weszli na pontony, które były przeciążone. Na szczęście nie było fal i pontony wytrzymały nasz ciężar, ale nie powinno to tak wyglądać” - opowiadał w rozmowie z TVN 24 jeden z nurków. Jedna z osób doznała obrażeń nogi podczas ewakuacji. Policja przyjechała pomóc nurkom. Jak opowiadają, musieli złożyć zeznania, a potem dostali do podpisu dokumenty, które wzbudziły niepokój nurków poprzez zapisy o zrzeknięciu się odszkodowania. Większość osób nie podpisała dokumentów.

Źródło: TVN 24,Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Atak izraelskiego lotnictwa w Strefie Gazy: 90 ofiar śmiertelnych, setki rannych Atak izraelskiego lotnictwa w Strefie Gazy: 90 ofiar śmiertelnych, setki rannych

  Ministerstwo Zdrowia w Strefie Gazy, zarządzane przez Hamas, poinformowało o śmierci co najmniej 90 Palestyńczyków w wyniku izraelskiego nalotu w strefie humanitarnej al-Mawasi. Około 300 osób zostało rannych. Izrael twierdzi, że celem ataku byli wysocy rangą liderzy Hamasu, Mohammed Deif i jego zastępca Rafa Salama.

 • Egipt: Zagadkowa śmierć turystów z Wielkiej Brytanii! Egipt: Zagadkowa śmierć turystów z Wielkiej Brytanii!

  Zagadkowe okoliczności śmierci Johna i Susan Cooper w egipskiej Hurghadzie w 2018 roku rzucają nowe światło na tragiczne wydarzenia sprzed pięciu lat. Jak sugeruje raport przedstawiony przed sądem w Blackburn, para nie zmarła w wyniku zatrucia tlenkiem węgla ani zatrucia pokarmowego, lecz możliwe jest narażenie na szkodliwe czynniki biologiczne lub toksyczne chemikalia.

 • Enter Air: Samolot lecący z Egiptu musiał lądować awaryjnie! Enter Air: Samolot lecący z Egiptu musiał lądować awaryjnie!

  W niedzielę doszło do nieplanowanego lądowania samolotu polskiej linii lotniczej Enter Air, który leciał z egipskiej miejscowości Marsa Alam do Katowic. Incydent spowodowany usterką zmusił załogę do podjęcia natychmiastowej decyzji o zmianie trasy lotu. Według danych serwisu Flightradar24.com, maszyna nagle zmieniła kierunek nad Morzem Egejskim, a około godziny 10 czasu polskiego rozpoczęła spadek wysokości. 

 • Strefa Gazy: Otwarto przejście graniczne Rafah! Strefa Gazy: Otwarto przejście graniczne Rafah!

  Uchodźcy posiadający zagraniczne paszporty rozpoczęli proces opuszczania Strefy Gazy przez przejście w Rafah przy granicy z Egiptem. To wydarzenie otwiera nową fazę w dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w tym regionie. W ślad za nimi, wyruszyły pierwsze karetki z rannymi, co stanowi ważny krok w zapewnieniu pomocy medycznej poszkodowanym. Sprawdź, jakie kroki zostały podjęte w ramach międzynarodowej koordynacji.

 • Egipt: Rakieta uderzyła w miasto Taba! Egipt: Rakieta uderzyła w miasto Taba!

  W piątek rano nad egipskim kurortem Taba doszło do eksplozji wywołanej rakietą. Taba to popularny kurort, również pośród Polaków, którzy często udają się tam na wakacje. Jednocześnie miejscowość znajduje się blisko pogrążonego w konflikcie z Hamasem Izraela. Rakieta, która uderzyła w miasto, na szczęście nikogo nie zabiła, ale są ranni.

load more hold SHIFT key to load all load all