Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 09 czerwiec 2023 14:20

Marsa Alam: W Egipcie zatonęła łódź z polskimi nurkami na pokładzie!

Marsa Alam zatonięcie łodzi Marsa Alam zatonięcie łodzi fot. pixabay

W środę rano na Morzu Czerwonym zatonęła łódź, na pokładzie której znajdowało się ponad 20 Polaków i egipska załoga. Szczęśliwie, wszyscy zostali ewakuowani i przeżyli. Członkowie pechowego rejsu donoszą, że chciano ich oszukać w związku z odszkodowaniem za wypadek na morzu.

 

Pomogła inna łódź

Uczestnicy rejsu opowiadali, że doszło do uszkodzenia silnika. Łódka uderzyła w rafę, a następnie zaczęła tonąć. Szwajcarscy nurkowie przebywający na innej łodzi ruszyli tonącym Polakom i Egipcjanom z pomocą. Część z poszkodowanych Polaków straciła wszystkie swoje rzeczy, w tym paszporty, w związku z czym muszą zostać w Egipcie do momentu, aż nie dostaną tymczasowych dokumentów. Na pokładzie znajdowało się dokładnie 26 nurków z Polski i 12 Egipcjan. Safari nurkowe, na którym przebywali Polacy miało trwać od 3 do 10 czerwca. Polakom pomocy udzieliła ambasada, która zakwaterowała ich w hotelu do soboty i pomogła z wyrobieniem dokumentów.

Łódka od początku miała być w wątpliwym stanie

“Wyprawa nurkowa miała trwać siedem dni, ale od początku dostrzegaliśmy problemy techniczne. Na statku nie było klimatyzacji, czuć było zapach spalenizny. Ustaliliśmy wspólnie, że po trzech dniach wrócimy do hotelu. Wcześnie rano usłyszałem huk, statek się zatrzymał. Na korytarzu była już woda. Ludzie weszli na pontony, które były przeciążone. Na szczęście nie było fal i pontony wytrzymały nasz ciężar, ale nie powinno to tak wyglądać” - opowiadał w rozmowie z TVN 24 jeden z nurków. Jedna z osób doznała obrażeń nogi podczas ewakuacji. Policja przyjechała pomóc nurkom. Jak opowiadają, musieli złożyć zeznania, a potem dostali do podpisu dokumenty, które wzbudziły niepokój nurków poprzez zapisy o zrzeknięciu się odszkodowania. Większość osób nie podpisała dokumentów.

Źródło: TVN 24,Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Egipt, Hurghada: Rekin zjadł człowieka! Sprawca złapany Egipt, Hurghada: Rekin zjadł człowieka! Sprawca złapany

    Śmiertelny atak rekina w Egipcie wywołał przerażenie wśród turystów, którzy byli świadkami makabrycznego zdarzenia. Mężczyzna został pożarty przez drapieżnika na oczach przerażonych osób w egipskim kurorcie Hurghada nad Morzem Czerwonym. Atak nastąpił w czwartek, 8 czerwca, na plaży przy hotelu Dream Beach.

  • Konflikt Izrael-Palestyna: Jest porozumienie! Zdjęcia Konflikt Izrael-Palestyna: Jest porozumienie! Zdjęcia

    Walki na płaszczyźnie Izrael-Hamas zostaną wstrzymane. Poinformowała o tym agencja Reutera. Zawieszenie broni nastąpiło w Strefie Gazy w nocy z czwartku na piątek. Cała arena międzynarodowa liczy, że w końcu, przynajmniej na jakiś czas, zapanuje spokój pomiędzy zwaśnionymi narodami.

load more hold SHIFT key to load all load all