Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 28 listopad 2022 19:02

Europa: „Super-kartel” rozbity - skonfiskowano 30 ton kokainy!

„Super-kartel” rozbity „Super-kartel” rozbity Fot: Twitter.com

Połączone siły policji z sześciu krajów rozbiły „super-kartel” narkotykowy, który odpowiedzialny był za ponad jedną trzecią kokainy w Europie. Te sensacyjne informacje zostały podane przez agencję Unii Europejskiej do spraw policji Europol. W trakcie samego dochodzenia aresztowano 49 podejrzanych osób, zaś cała akcja była zwieńczeniem równoległych dochodzeń prowadzonych przez Francję, Hiszpanię, Holandię, Belgię i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co więcej, w rozbiciu „super-kartelu” pomogły także Stany Zjednoczone. 

 

Luksusowe samochody, wille i stosy gotówki - efektowny koniec „super-kartelu” 

Siatka przestępcza importowała ekstremalne ilości kokainy do Europy. W trakcie procesu policja z 6 krajów skonfiskowała łącznie ponad 30 ton kokainy, luksusowe samochody, wille i ogromne ilości gotówki. Łączna wartość wszystkich skonfiskowanych materiałów opiewa na rekordową kwotę prawie 28 milionów dolarów. 

214 ton kokainy!

Warto dodać, że w samym 2020 roku policja skonfiskowała łącznie aż 214 ton kokainy w całej Europie co stanowiło wzrost o 6% względem roku poprzedniego. W sieci zostały także opublikowane zdjęcia z zatrzymania jednego z członków gangu z Hiszpanii. W jego luksusowej willi znaleziono narkotyki oraz wiele luksusowych oraz zabytkowych samochodów.

Artykuły powiązane