poniedziałek, 28 listopad 2022 19:02

Europa: „Super-kartel” rozbity - skonfiskowano 30 ton kokainy!

„Super-kartel” rozbity „Super-kartel” rozbity Fot: Twitter.com

Połączone siły policji z sześciu krajów rozbiły „super-kartel” narkotykowy, który odpowiedzialny był za ponad jedną trzecią kokainy w Europie. Te sensacyjne informacje zostały podane przez agencję Unii Europejskiej do spraw policji Europol. W trakcie samego dochodzenia aresztowano 49 podejrzanych osób, zaś cała akcja była zwieńczeniem równoległych dochodzeń prowadzonych przez Francję, Hiszpanię, Holandię, Belgię i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co więcej, w rozbiciu „super-kartelu” pomogły także Stany Zjednoczone. 

 

Luksusowe samochody, wille i stosy gotówki - efektowny koniec „super-kartelu” 

Siatka przestępcza importowała ekstremalne ilości kokainy do Europy. W trakcie procesu policja z 6 krajów skonfiskowała łącznie ponad 30 ton kokainy, luksusowe samochody, wille i ogromne ilości gotówki. Łączna wartość wszystkich skonfiskowanych materiałów opiewa na rekordową kwotę prawie 28 milionów dolarów. 

214 ton kokainy!

Warto dodać, że w samym 2020 roku policja skonfiskowała łącznie aż 214 ton kokainy w całej Europie co stanowiło wzrost o 6% względem roku poprzedniego. W sieci zostały także opublikowane zdjęcia z zatrzymania jednego z członków gangu z Hiszpanii. W jego luksusowej willi znaleziono narkotyki oraz wiele luksusowych oraz zabytkowych samochodów.

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Hiszpania: Bilans powodzi. Skąd się wzięły? Hiszpania: Bilans powodzi. Skąd się wzięły?

    Po rekordowych opadach deszczu, które w ciągu kilku godzin spadły na region Walencji, Hiszpania mierzy się z najtragiczniejszą katastrofą powodziową w swojej nowoczesnej historii. Tragiczne zdarzenia spowodowały śmierć minimum158 osób, a skala zniszczeń wywołała ogólnokrajową debatę o odpowiedzialności władz i wpływie zmian klimatycznych na intensywność takich zjawisk pogodowych.

  • Hiszpania: 51 ofiar powodzi w Walencji - filmy Hiszpania: 51 ofiar powodzi w Walencji - filmy

    Walencja zmaga się z największymi powodziami ostatnich lat. Co najmniej 51 osób straciło życie, a sytuacja wymaga intensywnych działań ratunkowych. Potężne ulewy, które nawiedziły region, zmieniły ulice w rwące rzeki, niszcząc samochody, domy i infrastrukturę miejską.

  • Mike Jeffries: Były prezes Abercrombie & Fitch aresztowany za handel ludźmi Mike Jeffries: Były prezes Abercrombie & Fitch aresztowany za handel ludźmi

    Mike Jeffries, były dyrektor generalny znanej marki modowej Abercrombie & Fitch, został aresztowany we wtorek pod zarzutami handlu ludźmi i prostytucji międzystanowej. Wraz z nim aresztowano jego partnera, Matthew Smitha, oraz trzeciego podejrzanego, Jamesa Jacobsona. Śledztwo prowadzone przez FBI i prokuraturę obejmuje działalność trwającą od 2008 do 2015 roku.

  • Francja: Powstał nowy rząd! Francja: Powstał nowy rząd!

    Francja zakończyła polityczny impas, który trwał dwa miesiące, ogłaszając nowy skład rządu. Prezydent Emmanuel Macron zatwierdził propozycje premiera Michela Barniera dotyczące obsady kluczowych stanowisk ministerialnych. Nowy gabinet to kombinacja doświadczonych ministrów oraz nowych twarzy, a pierwsze posiedzenie ma się odbyć już w najbliższy poniedziałek.

load more hold SHIFT key to load all load all