Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 05 kwiecień 2022 19:20

Southampton: Olbrzymi przemyt narkotyków udaremniony - znaleziono ponad 3,7 tony kokainy

Przemyt kokainy Saouthampton Przemyt kokainy Saouthampton fot: youtube.com

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na przemyt narkotyków jest oczywiście szmuglowanie ich w kontenerach towarowych, które płyną z Ameryki Południowej do Europy. Handlarze i narkotykowi baronowie upodobali sobie przemycanie nielegalnych substancji w skrzyniach z bananami, które regularnie dostarczane są do Europejskich portów. Angielscy celnicy zatrzymali ostatnio wyjątkowo duży przemyt, ponieważ próbowano dostarczyć do Europy ponad 3,7 ton narkotyków!

 

Tradycyjne skrzynie z bananami, czyli największy przemyt kokainy od 2015 roku w Southampton

W dniu 17 marca, celnicy z doków w mieście Southampton w skrzynkach z bananami odnaleźli rekordową ilość ponad 3,7 ton przemycanej kokainy. Rynkowa wartość tej nielegalnej substancji opiewała na aż 302 miliony funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę niemal 17 milionów złotych.

Mocny cios w angielskich przemytników

Warto zaznaczyć, że kokaina przewożona była w dokładnie owiniętych paczkach, które ukryte były pomiędzy bananami. Władze Southampton są zgodne co do tego, że narkotyki z pewnością szybko rozeszłyby się po ulicach Wielkiej Brytanii za pośrednictwem lokalnych dealerów. Udaremniony przemyt jest mocnym ciosem w środowisko przestępcze, które straciło rekordowo dużą kwotę.
Według władz, jest to jeden z największych udaremnionych przemytów kokainy drogą morską w historii, dlatego statki towarowe z pewnością będą z ciągu następnych kwartałów wyjątkowo restrykcyjne sprawdzane pod kątem przemytu.