piątek, 05 marzec 2021 17:36

Polska 2050 nie wystartuje w wyborach z PO

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Polska 2050 wyboru 2023 Polska 2050 wyboru 2023

Szymon Hołownia, założyciel ugrupowania Polska 2050, nie zamierza przyłączać się do Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach 2023. Dlaczego? Szymon Hołownia wyjaśnił to dziennikarzom Super Expressu.

 

Nie będziemy współpracować z PO!

Od jakiegoś czasu słychać pogłoski o współpracy nowopowstałej partii Polska 2050 z Platformą Obywatelską. Okazuje się jednak, że Szymon Hołownia nie otrzymał żadnej propozycji współpracy ze strony PO. Borys Budka nadal milczy i nie przejawia zainteresowania prowadzeniem dialogu. Hołownia potwierdza, że otrzymał jakieś materiały od Budki, ale nie są one niczym konkretnym, to też nie ma planów wspólnego pójścia do wyborów.
Polska 2050 nie ma zamiaru należeć do bloku złożonego z partii popierających PO. Dlaczego? Hołownia przyznaje, że taki układ nie jest korzystny dla partii. Hołownia mówi jasno - (...) ten układ już ćwiczyliśmy wielokrotnie i on się zawsze kończy przegraną, mimo pełnej mobilizacji po tej stronie”.

Wspólna lista z PO… NIE!

Szymon Hołownia wypowiedział się także dla „Krytyki politycznej”. Założyciel partii nie jest zwolennikiem pójścia do wyborów w ramach wspólnej listy z PO. Polityk twierdzi, że przed wyborami ukształtują się dwa bloki: Centrolewicowe wokół PO, oraz centrowe wokół Polski 2050. Hołownia jasno stwierdza „Na pewno jednak nie jest dla nas rozwiązaniem stanie się przystawką PO czy kogokolwiek innego. (...) Bo schemat: wszyscy po tej stronie jednoczą się wokół PO, oznacza siódme z rzędu przegrane z PiS wybory”. Wszystkie wypowiedzi Hołowni jednoznacznie wskazują, że nowo powstała partia nie będzie niczyim sojusznikiem, a chce zostać odrębnym ugrupowaniem, walczącym o własne cele.