środa, 21 kwiecień 2021 23:09

21 kwietnia: Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i nowe rozporządzenia w sprawie koronawirusa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 21 kwietnia Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 21 kwietnia fot: youtube.com

Minister Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji podał nowe wytyczne dotyczące obostrzeń wprowadzonych w Polsce. Na razie restrykcje nadal zostaną zachowane na wysokim poziomie. Jeśli ktoś liczył na otwarcie obiektów sportowych i miejsc rozrywki (kin, teatrów czy muzeów) to stanowczo się przeliczył.

 

Powrót dzieci do szkół priorytetem

Minister podkreślił, że liczba zachorować jest nadal bardzo wysoka, choć wskazuje tendencję spadkową. Jednak nadal mamy dużą liczbę osób hospitalizowanych oraz liczbę zgonów związanych z Covid-19. Niedzielski wypowiedział się wprost-odblokowanie edukacji to kwestia priorytetowa. Głównie chodzi o umożliwienie dzieciom w klasach I-III nauki stacjonarnej. Niedawno przedszkola i żłobki wróciły do normalnej pracy, tak więc teraz po kolei rząd chce umożliwiać uczniom powrót do szkół. Najpierw będzie to nauczanie hybrydowe.

Nowe zmiany w obostrzeniach

Na konferencji prasowej Minister potwierdził wcześniejsze donosy na temat regionalizacji obostrzeń, to też część województw będzie dalej objęta przez surowe restrykcje, a część powoli będzie odblokowywana. Łagodzenie będzie w województwie: kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim. Na tych terenach wraca nauczanie hybrydowe w klasach I-III oraz otwierają się salony fryzjerskie, salony urody i salony kosmetyczne. W pozostałych województwach (śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim) obostrzenia zostają utrzymane na dotychczasowym poziomie. Zmiany wchodzą w życie z dniem 26 kwietnia 2021 roku.