środa, 02 grudzień 2020 19:23

Zoo w Dublinie ma poważne kłopoty przez pandemię koronawirusa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
ZOO Dublin ZOO Dublin

Pandemia uderza we wszystko, dlatego to było tylko kwestią czasu, kiedy ogrody zoologiczne odczują skutki Lockdownu. Zoo w Dublinie znane jest w całej Irlandii, ponieważ można w nim zobaczyć naprawdę pokaźną ilość zwierząt z różnych części świata. Jednakowoż utrzymanie całego zoo kosztuje sporo pieniędzy, które pozyskiwane są ze sprzedaży biletów. Ze względu na Covidowy lockdown ogród zoologiczny w Dublinie zaczyna mieć coraz większe kłopoty finansowe.

 

Dlaczego utrzymanie ogrodu zoologicznego jest tak kosztowne?

Jak nie trudno się domyślić, utrzymanie tak dużego ogrodu zoologicznego, jak ten w Dublinie jest bardzo kosztowne. Ponad 400 zwierząt potrzebuje stałej opieki, zaawansowanych wybiegów i pożywienia o najwyższej jakości, dlatego na samo utrzymanie zwierząt kosztuje około 500 000 Euro miesięcznie. Z powodu pandemii koronawirusa przychody ze sprzedaży biletów spadły niemalże do zera, dlatego Zoo w Dublinie jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Sam dyrektor tej placówki Dr Christoph Schwitzer apeluje do wszystkich przyjaciół Zoo w Dublinie o pomoc finansową w postaci dotacji, ponieważ jeśli ta sytuacja utrzyma się jeszcze chwilę, to zoo zmuszone będzie ogłosić upadłość. Dlatego też coraz większa ilość osób organizuje fundusze dla Zoo w Dublinie, ponieważ czas ucieka a z każdym dniem ogród zoologiczny zbliża się do finansowej katastrofy.

 • Jaką wiarę wyznaje Cygan?
  Jaką wiarę wyznaje Cygan?

  Cyganie, przyjmując religię jakiegoś kraju, czynią to interesownie. Rozproszeni pośród ludności rozmaitych kultur i religii przyjmują wyznanie na danym obszarze dominujące, co wynika właśnie ze względów pragmatycznych. W niektórych okresach przyjęcie miejscowej religii było gwarantem zachowania własnej głowy i głów swojej rodziny.

  Written on środa, 13 styczeń 2021 20:38
 • Ciekawostki - Pigmeje Baka, "ludzie lasu".
  Ciekawostki - Pigmeje Baka, "ludzie lasu".

  Mimo upływu wieków Pigmeje pozostają zacofaną cywilizacją. Ludność tubylcza mająca około 120-155 centymetrów wzrostu, żyje w lasach tropikalnych w dorzeczu Konga. „Pigmej”, oznacza „mały jak pięść”, „karzeł”. Pigmeje w Kamerunie są podzieleni na dwie grupy, Pigmeje Baka i Pigmeje Bage. Pigmeje Baka zamieszkują południowo-wschodnią część Kamerunu i północno-zachodnią część Republiki Kongo. Ich liczebność szacuje się na około 30-40 tysięcy.

  Written on sobota, 09 styczeń 2021 13:24
 • Streaming, czyli centralna scena artystów w 2020
  Streaming, czyli centralna scena artystów w 2020

  Rok 2020 okazał się rokiem wielkich zmian. Pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła nasz sposób życia, zarówno tego prywatnego, jak i zawodowego. Jednym z sektorów, który najbardziej ucierpiał na pandemii i spowodowanych nią lockdownach, była branża artystyczna. Co więcej, warto zaznaczyć, że artyści i bez pandemii nie mieli łatwo, gdyż zdecydowana większość z nich już przed pandemią traktowała branżę artystyczną, jako dodatkową pracę. Warto jednak podkreślić, że artyści znaleźli bardzo ciekawe rozwiązanie problemu izolacji społecznej i paraliżu ich branży.

  Written on piątek, 08 styczeń 2021 20:05
 • Czy Irlandzki akcent jest naprawdę taki trudny do opanowania? Video
  Czy Irlandzki akcent jest naprawdę taki trudny do opanowania? Video

  Zwiastun filmu „Wild Mountain Thyme, w którym w role główne wcielają się Jamie Dornan (50 twarzy Greya) i Emily Blunt (Ciche miejsce, Na skraju jutra), wywołał dość duże poruszenie ze względu na bardzo hollywoodzko brzmiący „Oirish” akcent. Okazuje się, że nawet jeśli film o Irlandii produkowany jest przez Hollywood, nie oznacza to, że irlandzki akcent będzie brzmiał w filmie tak, jak powinien. Jak zareagowała na to irlandzka społeczność?

  Written on piątek, 08 styczeń 2021 19:09
 • Nowoczesny Mikołaj, czyli wizyta Mikołaja w czasach koronawirusa
  Nowoczesny Mikołaj, czyli wizyta Mikołaja w czasach koronawirusa

  Święty Mikołaj jest najważniejszym symbolem Świąt Bożego Narodzenia, dlatego też żadne dziecko (czy nawet dorosły) nie wyobraża sobie świąt bez tego sympatycznego dziadka w czerwonym stroju. Jednakże pandemia koronariwusa całkowicie pokrzyżowała szanse na normalne święta. Dlatego też rodziny, które nie będą mogły odwiedzić Świętego Mikołaja w jego warsztacie, mogą liczyć na osobistą wiadomość video od Najsłynniejszego Roznosiciela Prezentów.

  Written on poniedziałek, 21 grudzień 2020 19:34