piątek, 18 grudzień 2020 19:57

Święta podczas pandemii, czyli największe wyzwanie dla wolontariuszy Samaritans

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
wolontariusze Samaritans wolontariusze Samaritans

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest każdego roku wyjątkowym czasem, w którym spotykamy się z rodziną. Dlatego też tak trudno jest zaakceptować to, że tegoroczne święta będą inne niż zawsze. Dystans społeczny i kwarantanna spowodowana koronawirusem sprawia, że wiele osób pozostanie na te święta w swoich domach, przez co nie spotkają się ze swoimi bliskimi. Dlatego też wolontariusze irlandzkiej organizacji Samaritains oświadczają, że ich infolinie dostępne będą w okresie świątecznym przez 24 godziny na dobę.

 

Kto może zadzwonić podczas świąt do Samaritains?

Samotność potrafi bardzo mocno doskwierać, dlatego kwarantanna i dystans społeczny w okresie świątecznym tylko potęgują negatywne uczucia związane z brakiem kontaktu z najbliższymi.
Wolontariusze organizacji Samaritains doskonale zdają sobie sprawę, że ich infolinia będzie podczas tego okresu napięta, dlatego też zwiększają liczbę wolontariuszy, do których będzie można się dodzwonić. Warto podkreślić, że na infolinię może zadzwonić każdy, kto czuje się samotny i chce pobyć z drugą osobą na święta. Taka rozmowa może nie tylko poprawić nastrój, ale także sprawić, że tegoroczne święta nie będą tak samotne.

 • Jaką wiarę wyznaje Cygan?
  Jaką wiarę wyznaje Cygan?

  Cyganie, przyjmując religię jakiegoś kraju, czynią to interesownie. Rozproszeni pośród ludności rozmaitych kultur i religii przyjmują wyznanie na danym obszarze dominujące, co wynika właśnie ze względów pragmatycznych. W niektórych okresach przyjęcie miejscowej religii było gwarantem zachowania własnej głowy i głów swojej rodziny.

  Written on środa, 13 styczeń 2021 20:38
 • Ciekawostki - Pigmeje Baka, "ludzie lasu".
  Ciekawostki - Pigmeje Baka, "ludzie lasu".

  Mimo upływu wieków Pigmeje pozostają zacofaną cywilizacją. Ludność tubylcza mająca około 120-155 centymetrów wzrostu, żyje w lasach tropikalnych w dorzeczu Konga. „Pigmej”, oznacza „mały jak pięść”, „karzeł”. Pigmeje w Kamerunie są podzieleni na dwie grupy, Pigmeje Baka i Pigmeje Bage. Pigmeje Baka zamieszkują południowo-wschodnią część Kamerunu i północno-zachodnią część Republiki Kongo. Ich liczebność szacuje się na około 30-40 tysięcy.

  Written on sobota, 09 styczeń 2021 13:24
 • Streaming, czyli centralna scena artystów w 2020
  Streaming, czyli centralna scena artystów w 2020

  Rok 2020 okazał się rokiem wielkich zmian. Pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła nasz sposób życia, zarówno tego prywatnego, jak i zawodowego. Jednym z sektorów, który najbardziej ucierpiał na pandemii i spowodowanych nią lockdownach, była branża artystyczna. Co więcej, warto zaznaczyć, że artyści i bez pandemii nie mieli łatwo, gdyż zdecydowana większość z nich już przed pandemią traktowała branżę artystyczną, jako dodatkową pracę. Warto jednak podkreślić, że artyści znaleźli bardzo ciekawe rozwiązanie problemu izolacji społecznej i paraliżu ich branży.

  Written on piątek, 08 styczeń 2021 20:05
 • Czy Irlandzki akcent jest naprawdę taki trudny do opanowania? Video
  Czy Irlandzki akcent jest naprawdę taki trudny do opanowania? Video

  Zwiastun filmu „Wild Mountain Thyme, w którym w role główne wcielają się Jamie Dornan (50 twarzy Greya) i Emily Blunt (Ciche miejsce, Na skraju jutra), wywołał dość duże poruszenie ze względu na bardzo hollywoodzko brzmiący „Oirish” akcent. Okazuje się, że nawet jeśli film o Irlandii produkowany jest przez Hollywood, nie oznacza to, że irlandzki akcent będzie brzmiał w filmie tak, jak powinien. Jak zareagowała na to irlandzka społeczność?

  Written on piątek, 08 styczeń 2021 19:09
 • Nowoczesny Mikołaj, czyli wizyta Mikołaja w czasach koronawirusa
  Nowoczesny Mikołaj, czyli wizyta Mikołaja w czasach koronawirusa

  Święty Mikołaj jest najważniejszym symbolem Świąt Bożego Narodzenia, dlatego też żadne dziecko (czy nawet dorosły) nie wyobraża sobie świąt bez tego sympatycznego dziadka w czerwonym stroju. Jednakże pandemia koronariwusa całkowicie pokrzyżowała szanse na normalne święta. Dlatego też rodziny, które nie będą mogły odwiedzić Świętego Mikołaja w jego warsztacie, mogą liczyć na osobistą wiadomość video od Najsłynniejszego Roznosiciela Prezentów.

  Written on poniedziałek, 21 grudzień 2020 19:34