wtorek, 11 maj 2021 18:20

Gliwice: Dwa wypadki w ciągu kilku minut na drodze krajowej 88 na Śląsku

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wypadki w Gliwicach - motocyklista nie żyje Wypadki w Gliwicach - motocyklista nie żyje fot: Sylwester Niedzielski

Do dwóch poważnych wypadków doszło na drodze krajowej 88. W jednym udział brał motocyklista w innym ciężarówka i samochód osobowy. Oba zdarzenia miały miejsce w odległości około kilometra od siebie. W obu ucierpieli ludzie.

 

DK88: Nie żyje motocyklista

Na DK88 w dniu dzisiejszym jadący jednośladem motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Niestety mężczyzna zmarł. Na miejsce zdarzenia przybyły służby mundurowe, które przeszły do czynności zabezpieczających miejsce wypadku oraz wyjaśniających przyczyny zdarzenia. Jak podkreśla jeden z pracujących na miejscu funkcjonariuszy policji pogoda robi się coraz piękniejsza, jednak warto pamiętać o rozwadze. Mężczyzna jasno oznajmia: Motocyklista nie ma szans w zderzeniu z samochodem!. Apel skierowany jest głównie do kierowców jednośladów, których na polskich drogach z roku na rok przybywa. Przybywa też liczby wypadków, w których motocykliści biorą udział, a nierzadko tracą życie. Najczęstszym powodem tragedii jest szybkość, brawura oraz chwilowe emocje.

Policja: "Pogoda zrobiła się jak marzenie, ale na drodze bądźmy zatwardziałymi realistami. Jednoślad nie ma żadnych szans z samochodem bądź stałą przeszkodą. Patrzmy w lusterka i przed siebie. Naprawdę szkoda życia"

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobówką

W odległości około kilometra od pierwszego wypadku, zaledwie kilka chwil wcześniej doszło do kolejnego zdarzenia. Mianowicie zderzyły się dwa auta: ciężarówka oraz samochód osobowy. W wypadku na szczęście nikt nie stracił życia, jednak są osoby ranne - kobieta trafiła śmigłowcem do szpitala, a 9 letnie dziecko zostało odtransportowane tam karetką.

Marek Słomski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach: "Toyota z niewiadomych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni i uderzyła w samochód ciężarowy. Dwie osoby zostały ranne, w tym dziecko"

Te dwa wypadki spowodowały, że droga krajowa 88 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Jak podkreślają policjanci, może tak pozostać jeszcze dość długo.