Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 16 kwiecień 2021 17:49

Karambol na Śląsku: Nie żyje dziecko i jego matka

Karambol na Śląsku - śmierć matki z dzieckiem Karambol na Śląsku - śmierć matki z dzieckiem Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś rano na Śląsku. W wypadku obrażenia odniosło pięć osób. Roczne dziecko zginęło na miejscu, zaś jego matka umarła po reanimacji prowadzonej przez ratowników medycznych.

 

Tragiczny wypadek miał miejsce między węzłami Lotnisko i Mierzęcice

Dziś rano, około godziny 7.00 doszło do tragicznego wypadku. Zdarzenie miało miejsce na jednojezdniowym odcinku ekspresowej trasy S1 między węzłami Lotnisko i Mierzęcice w woj. śląskim. Wypadek był o tyle poważny, że brało w nim udział aż pięć samochodów: dwa auta osobowe, dwie ciężarówki oraz jeden samochód dostawczy. W jednym z nich podróżowała rodzina z rocznym dzieckiem. Wskutek zderzenia dziecko poniosło śmierć na miejscu. Pozostała szóstka poszkodowanych otrzymała pomoc od służb ratowniczych, niestety ponad godzinna reanimacja matki dziecka nie odniosła skutku. Kobieta także zmarła w wyniku obrażeń.
Policja nie podała oficjalnych przyczyn wypadku, przekazano jednak, że prawdopodobną przyczyną było zjechanie busa na przeciwległy pas i uderzenie w pojazd nadjeżdżający z przeciwka. W uszkodzone pojazdy uderzyły jeszcze trzy auta.

Droga S1 została zablokowana

Na miejscu zdarzenia policja zablokowała rano drogę. Drogówka zaapelowała do kierowców podróżujących między A1 a drogą nr 91, aby Ci wybierali przejazd między Pyrzowicami, a Siewierzem drogą krajową nr 78.
Okazuje się, że na wskazanym odcinku drogi bardzo często dochodzi do wypadków. Powodem jest budowa drugiej jezdni drogi ekspresowej. Pierwsza jezdnia tego liczącego ok. 9,7 km odcinka została otwarta jesienią 2006 r. Ruch odbywa się tam w obu kierunkach, co może być utrudnieniem dla kierowców.

Artykuły powiązane