Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 15 kwiecień 2021 21:02

Łódź: Bezdomni stracili zasiłek z powodu prowadzenia gospodarstwa domowego w... samochodzie!

Bezdomni z Łodzi mieszkali w samochodzie Bezdomni z Łodzi mieszkali w samochodzie Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Dwoje łódzkich bezdomnych - Pani Barbara i Pan Marek na stałe mieszka w samochodzie przy ulicy Rejtana. Utrzymuje ich niewielkie świadczenia pani Barbary. Drugi bezdomny również miał przyznany zasiłek, ale utracił go ponieważ urzędnicy uważają, że para prowadzi gospodarstwo domowe.

 

Na ulice trafili przez alkohol

Barbara razem z mężem opowiedzieli o historii ich życia. Gdy ich synowie zmarli, a pan Marek stracił pracę oboje wpadli w alkoholizm. W samochodzie mieszkali aby mieć dach nad głową. Wcześniej mieszkali w schroniskach dla bezdomnych, ale byli osobno. Gdy pani Barbara odziedziczyła samochód postanowili w nim zamieszkać aby być razem.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zabrał świadczenia

Na początku pan Marek otrzymywał świadczenia z MOPS-u, niemniej jednak pewnego dnia pracownica tego ośrodka przyszła do nich i oglądając ich samochód stwierdziła, że te warunki kwalifikują się do gospodarstwa domowego. Dowiadujemy się też że, pan Marek jest posiadaczem oryginalnego świadectwa pracy, a jego emerytura co miesiąc wpływa na jego konto bankowe. Problem w tym, że mężczyzna nie korzysta z żadnego konta. Niemniej jednak małżeństwo może liczyć na pomoc bezdomnych, a Miejski Ośrodek Opieki Społecznej nie zamierza udzielać komentarza w tej sprawie.