czwartek, 15 kwiecień 2021 16:44

Zmarła Ewa Wawrzoń - aktorka znana z "Plebanii", "Na dobre i na złe" i innych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ewa Wawrzoń - śmierć Ewa Wawrzoń - śmierć fot: youtube.com

Ewa Wawrzoń należała do grona najlepszych aktorek teatralnych i serialowych w Polsce. W dniu 14 kwietnia w mediach została ogłoszona informacja o jej śmierci. Aktorka miała 83 lata.

 

Ewa Wawrzoń - utalentowana i kreatywna

Ewa Wawrzoń urodziła się 11 maja 1937 roku w Krakowie. Była osobą ambitną i pracowita, co przyczyniło się do ukończenia przez nią z rewelacyjnymi wynikami Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Po zakończeniu edukacji na wiele lat zagrzała miejsce w krakowskim Teatrze Starym. Występował dodatkowo na scenie Teatru Powszechnego i Teatru Narodowego. Prywatnie Ewa Wawrzoń tworzyła udane małżeństwo z aktorem Januszem Bukowskim, z którym wychowali syna Michała. Para poznał się podczas pracy w teatrze Powszechnym i tam narodziła się ich miłość, która przetrwała wiele lat. Sam Bukowski niegdyś wyjawił „Była prześliczną dziewczyną, grała już wielkie role, a ja właściwie dopiero czekałem na swój lepszy czas. Byłem nią zauroczony, lecz nawet nie pomyślałem, że mógłbym starać się o jej względy”. Niestety Janusz Bukowski zmarł w 2005 roku w Pradze. Nie miał czasu pożegnać się z rodziną, ponieważ jego śmierć była nagła- spowodowana zawałem serca. Aktorka miała okazję sprawdzić swoich sił w produkcjach filmowych i telewizyjnych takich jak Dwa żebra Adama, Echo, Ostatni strzał, Tato, 07 zgłoś się, W labiryncie, Janosik. Ostatnio można było oglądać aktorkę w serialach „Samo życie”, „Na dobre i na złe” oraz w „Plebanii”.

Polityczka Anna Wasilewska nie żyje

Śmierć Krzysztofa Krawczyka

Pożegnanie Ewy Wawrzoń

Informację o śmierci aktorki przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Od chwili ukazania się informacji w mediach pojawiają się posty żegnające aktorkę, zarówno przez jej fanów, ale także przez aktorów i współpracowników. Na chwilę obecną nie jest znane miejsce ani data uroczystości pogrzebowych. Informacje o pogrzebie znajdą się najpewniej na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich.

Tak wyglądała w roli "W labiryncie"