poniedziałek, 19 kwiecień 2021 19:54

Tajemniczy LAGUN z Krakowa. Śmieszne filmy

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Lagun z Krakowa Lagun z Krakowa fot: facebook.com

Kilka dni temu Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami otrzymało niecodzienne zgłoszenie. Otóż zaniepokojona kobieta skarżyła się na obecność laguna na pobliskim drzewie.

 

Straszny, wściekły Lagun czaił się na drzewie

Przed weekendem do Krakowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad zwierzętami zadzwoniła zaniepokojona, wręcz przerażona kobieta. Poinformowała, że jakiś stwór lagun znajduje się na drzewie przy jej bloku. Ponoć kreatura od jakiegoś czasu straszyła sąsiadów, tak bardzo, iż ci bali się otwierać okna. Dociekliwy inspektor chciał dowiedzieć się, z jakim zwierzęciem mogą mieć do czynienia. Zdezorientowana kobieta wyjaśniła „Jest brązowe, siedzi na drzewie i to jest ten... noooo, ten... lagun”. Nie przekonało to inspektora, ponieważ taki zwierz po prostu nie istnieje. Jednak szybko zorientował się, że kobiecie może chodzić o legwana.

Kobieta potwierdziła i poprosiła o interwencję.

Zespół wysłany na miejsce nie miał jednak okazji spotkać się „oko w oko” z legwanem, ponieważ na drzewie wisiał rogalik. Okazało się bowiem, że kobieta wzięła croissanta za dzikie stworzenie. Inspektorzy mieli nie lada ubaw, gdy odkryli pomyłkę. Mimo wszystko po interwencji Towarzystwo Opieki nad zwierzętami w sposób humorystyczny zaapelowało do obywateli „Zawsze warto zgłaszać, jeśli coś Państwa niepokoi. Lepiej sprawdzić i się mile rozczarować, czasem (niestety bardzo rzadko) się pośmiać, niż nie zareagować, co nieraz może doprowadzić do tragedii. Jeżeli chcecie wesprzeć nasze interwencje, nawet te ratujące rogaliki”.

Z cyklu "Z pamiętnika inspektora" - relacjonuje inspektor Adam. - Przyjedźcie i go zabierzcie! – w głosie dzwoniącej...

Opublikowany przez KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Wtorek, 13 kwietnia 2021

Media wykorzystują sytuację z Lagunem

Zabawna sytuacja nie pozostała bez echa w Polskich i zagranicznych mediach. Internauci już tworzą i publikują memy związane z „Lagunem”. Szybko działają także hipermarkety, które już wykorzystują humorystyczny aspekt do promowania i reklamowania swoich wyrobów piekarniczych.
Informacja o zabawnym zdarzeniu podbija także zagraniczne newsy. Piszą o tym liczne gazety oraz portale takie jak Le Figaro, The U.S. Sun, India Today, Weiner Zeitung, Kompas, Blesk.cz czy Al-ain. Być może oryginalna to reklama, ale jednak sytuacja osławiła piękny Kraków na całym świecie.

Powstało wiele utworów i memów o Lagunie.

Z uwagi na dużą popularność Laguna w sieci pojawiło się dużo ciekawych filmów i memów związanych z ta sytuacją, czyli juz legendarnym Lagunie. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.