Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 21 kwiecień 2021 17:11

Wałbrzych: Maltretowane bliźniaczki muszą spłacać długi po swoich katach!

Bliźniaczki z Wałbrzycha - dług po rodzicach Bliźniaczki z Wałbrzycha - dług po rodzicach Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Dorota i Elżbieta - 48 letnie bliźniaczki, które urodziły i wychowały się w Wałbrzychu opowiedziały o swoim dramacie. Ich dzieciństwo było pasem tortur i przemocy, fizycznej oraz psychicznej. Po wielu latach ponownie muszą mierzyć się z dramatyczną przeszłością, ponieważ komornik upomniał się o spłatę długu po rodzicach.Szokujące kary cielesne

Kobiety opowiadają o karach, które rodzice im dawali. Między innymi musiały klęczeć pod drzwiami, a gdy nie wytrzymywały to matka rzucała w nie młotkiem. Ojciec bliźniaczek natomiast kazał im trzymać ręce ma żeliwnych grzejnikach jako karę za zabawę. Kobiety opowiadają, że z powodu licznych blizn na ciele musiały przejść operacje plastyczną. Rodzice kobiet nie pracowali, jedyne co robili całymi dniami to picie alkoholu i znęcanie się nad dziećmi. Gdy kobiety ukończyły 7 lat zostały zabrane od rodziców i trafiły do domu dziecka, niemniej jednak czasem wracały tam na weekendy czy święta i dramat się powtarzał.

Zmarła matka wzięła 7 tysięcy pożyczki

Kilka lat temu okazało się, że matka bliźniaczek wzięła 7 tysięcy złotych pożyczki, które teraz kobiety muszą uregulować, właściwie to pani Dorota została wybrana do spłaty pieniędzy. Jest to możliwe za sprawą odpowiedzialności solidarnej i wtedy bank bądź instytucja finansowa mogą według własnego wyboru żądać od wybranej osoby spłaty pożyczki. Niesprawiedliwe długi rosną.

Artykuły powiązane

 • Psychiatria dziecięca: Brak wolnych miejsc na oddziałach Psychiatria dziecięca: Brak wolnych miejsc na oddziałach

  Lekarze biją na alarm, gdyż ilość dzieci potrzebujących fachowej opieki psychiatrycznej ciągle rośnie. Na ten moment wszystkie łóżka na oddziałach psychiatrii dziecięcej w Polsce są obecnie zajęte - mowa tu o ponad 1200 łóżek na terenie całego kraju. W części szpitali obłożenie wynosi nawet ponad 150%!

 • Sejm: Uderzenie w zbiórki publiczne - rodzice chorych dzieci zapłacą podatek? Sejm: Uderzenie w zbiórki publiczne - rodzice chorych dzieci zapłacą podatek?

  Kilka dni temu sejm przegłosował projekt ustawy, który wywraca cały obecnie funkcjonujący porządek prawny dotyczący zbiórek charytatywnych i crowdfundingu, do góry nogami. Posłowie z PiS zaproponowali, aby opodatkowane zostały darowizn otrzymane od wielu osób, na kwotę wyższą niż 54 180 zł. Zaledwie dzień później zmiana ta została przegłosowana przez sejm. 

 • Balenciaga: BDSM i seksualizacja dzieci?  Balenciaga: BDSM i seksualizacja dzieci? 

  Zdjęcia dzieci leżących na kanapie z pustymi kieliszkami dookoła, misie w ubrankach do BDSM, zabawki erotyczne… a to wszystko w kampanii reklamowej hiszpańskiej luksusowej marki Balenciaga. Czy dom mody naraził się na kryzys wizerunkowy?

 • Tychy: Dzieci zaczęły słabnąć podczas szkolnej akademii - ewakuowano 600 osób Tychy: Dzieci zaczęły słabnąć podczas szkolnej akademii - ewakuowano 600 osób

  Ewakuacja 600 osób (w tym 550) uczniów zaczęła się kilka minut po godzinie 11. Wszyscy uczniowie zgromadzeni byli na apelu i akademii z okazji Święta Niepodległości. Dzieci zaczęły masowo tracić przytomność, zaś pozostałe z nich skarżyły się na ból głowy. Aż 36 dzieci wymagało pomocy medycznej, zaś 5 trafiło do szpitala. Na miejsce przyjechało 14 zastępów PSP, a także specjalna jednostka chemiczna oraz pogotowie gazowe.

 • Michał Dworczyk: Szczepienia dzieci od 12 roku życia i paszporty covidowe Michał Dworczyk: Szczepienia dzieci od 12 roku życia i paszporty covidowe

  Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk był gościem radia, RMF FM. Podczas rozmowy poruszał temat szczepień dla dzieci od 12 roku życia, paszportów covidowych oraz znaczenia szczepień dla naszego kraju.