czwartek, 22 kwiecień 2021 16:55

Lotnisko Chopina: Grupa Żydów łamała obostrzenia. Zobacz film

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Żydzi na lotnisku Chopina Żydzi na lotnisku Chopina fot: youtube.com

Grupa osób żydowskiego pochodzenia tańczyła i śpiewała wewnątrz terminalu na warszawski lotnisku Chopina. Opublikowane zostało nagranie, na którym widać jak grupa ludzi tańczy, śpiewa oraz nie przestrzega dystansu. Nie obeszło się bez krytyki ludzi.

 

Nieprzychylne komentarze w stosunku do tańczących Żydów

Użytkownik, który udostępnił niepokojące nagranie napisał, że będzie pisał do władz lotniska dlaczego grupa osób była zwolniona obostrzeń panujących na lotnisku. Internauci bulwersują się w komentarzach, zastanawiają się dlaczego policja nie podjęła interwencji.

 

Co na to lotnisko?

Rzecznik lotniska, Piotr Rudzki potwierdził w rozmowie z polsat news, że nagranie zostało wykonane na lotnisku Chopina w Warszawie. Do zdarzenia doszło 19 kwietnia, jak wiadomo jest to data szczególnie ważna dla społeczności Żydowskiej. Była to 78. rocznica Powstania getcie Warszawskim. Grupa osób, którą widać na nagrania podróżowała przez Warszawę tranzytem. Na lotnisku przebywali krótko, nie przekroczyli Polskiej granicy. Rudzki dodał, że na lotnisku pojawiają się komunikaty dźwiękowe przypominające o obostrzeniach, których należy przestrzegać. Zapewnił, że lotnisko będzie podejmować kroki, aby taka sytuacja już nigdy nie miała miejsca na lotnisku Chopina.