piątek, 10 marzec 2023 15:28

USA: Porwana dziewczynka odnaleziona po 5 latach w Meksyku

USA Meksyk porwana dziewczynka USA Meksyk porwana dziewczynka pixabay

W lutym 2023 roku, FBI poinformowało, że ośmioletnia Aranza Maria Ochoa Lopez, która została porwana z centrum handlowego w stanie Waszyngton przez swoją biologiczną matkę w 2018 roku, została odnaleziona w Meksyku. Aranza wróciła już do USA, a jej matka przebywa obecnie w więzieniu. Dziewczynka znalazła się pod opieką rodziny zastępczej, ponieważ była ofiarą przemocy ze strony matki.

Aranza Maria Ochoa Lopez - porwana dziewczynka odnaleziona po kilku latach

FBI poinformowało w oświadczeniu że Aranza Maria Ochoa Lopez została uprowadzona przez swoją biologiczną matkę, Meksykankę Esmeraldę Lopez w centrum handlowym w Vancouver w stanie Waszyngton 25 października 2018 roku, gdy dziewczynka miała cztery lata. Według CBS News, Aranza znalazła się pod opieką rodziny zastępczej ze względu na to, że była ofiarą przemocy ze strony matki. W dniu porwania, Lopez miała spotkać się z córką pod nadzorem policjantów, którzy pozwolili im pójść do toalety. Wtedy kobieta zabrała córkę do skradzionego samochodu, w którym czekał na nią jej wspólnik, a następnie cała trójka odjechała z centrum handlowego.

Esmeralda Lopez porwała swoją córkę i wywiozła do Meksyku

Po porwaniu z centrum handlowego w Vancouver w stanie Waszyngton w październiku 2018 roku, 4-letnia Aranza Maria Ochoa Lopez była poszukiwana przez służby, które podejrzewały, że została wywieziona do Meksyku. W 2019 roku jej biologiczna matka, Esmeralda Lopez, została aresztowana w Meksyku i przetransportowana z powrotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2021 roku przyznała się do kradzieży i uprowadzenia córki. Została skazana na 20 miesięcy pozbawienia wolności, jednakże nie wiedziano gdzie znajduje się dziewczynka. W lutym 2023 roku FBI odnalazło 8-letnią Aranzę w meksykańskim Michoacán, ale nie podało szczegółów dotyczących samego odnalezienia. Aranza została przetransportowana z powrotem do USA i jest pod opieką rodziny zastępczej.

Źródła: CBS News, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Sanok: Katecheta uderzył dziecko na lekcji Sanok: Katecheta uderzył dziecko na lekcji

  W jednej ze szkół podstawowych w Sanoku doszło do niepokojącego zdarzenia, które skutkowało zawieszeniem katechety. Nauczyciel miał uderzyć ucznia, który dotknął jego gitary. Sprawa, która obecnie jest przedmiotem śledztwa prokuratury, wywołała szeroką dyskusję na temat zachowań w placówkach edukacyjnych i nietykalności cielesnej uczniów.

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

 • Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju? Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju?

  Setki tysięcy mężczyzn w wieku poborowym opuściło Ukrainę od wybuchu wojny, unikając służby wojskowej - donosi portal Politico. Tymczasem malejące morale społeczeństwa ukraińskiego oraz brak wystarczającego wsparcia ze strony Zachodu stawiają kraj w trudnej sytuacji.

 • Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film

  W wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku odbyło się spotkanie między prezydentem Polski Andrzejem Dudą a byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Rozmowy, które trwały niemal dwie i pół godziny, zostały ocenione przez obie strony jako owocne i przebiegające w przyjaznej atmosferze.

 • Meksyk: Metro tonie przez subsydencję Meksyk: Metro tonie przez subsydencję

  Meksyk, znany ze swojego rozbudowanego systemu metra, stoi przed poważnym wyzwaniem. Miasto tonie w wyniku zjawiska zwanego subsydencją, czyli obniżaniem się poziomu gruntu, co ma miejsce szczególnie w stolicy tego kraju. Od czasów, kiedy konkwistadorzy osuszyli jezioro Texcoco dla rozbudowy miejskiej infrastruktury, grunt pod Meksykiem stale się zapada pod ciężarem rozbudowanych konstrukcji miejskich. Subsydencja sprawia, że niektóre części miasta opadają nierównomiernie, co staje się przyczyną licznych problemów dla rozbudowanego systemu publicznych środków transportu.

load more hold SHIFT key to load all load all