piątek, 10 marzec 2023 15:06

Hamburg: Atak na Centrum Świadków Jehowy, 7 osób nie żyje

Hamburg: Atak na Centrum Świadków Jehowy Hamburg: Atak na Centrum Świadków Jehowy pixabay

W czwartek wieczorem w domu spotkań Świadków Jehowy w Hamburgu doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęło 6 osób, w tym czterech mężczyzn i dwie kobiety (jedna z nich będąca w ciąży). Sprawca, który zgodnie z informacjami policji i lokalnych władz nie żyje, został zidentyfikowany, nie wiadomo jaki miał motyw.

 

Hamburg - motyw ataku na  Centrum Świadków Jehowy pozostaje nieznany

W czwartek wieczorem w Hamburgu odbywało się spotkanie gminy wyznaniowej Świadków Jehowy w trzypiętrowym budynku przy ulicy Deelboege w dzielnicy Gross Borstel. W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób, a strzelanina miała miejsce około godziny 21, czyli prawie dwie godziny po rozpoczęciu spotkania. Świadkowie twierdzą, że strzały były słyszalne przez kilkanaście minut. W wyniku zdarzenia zginęło sześć osób, w tym jedna kobieta w ciąży, a kilka osób zostało rannych. Motyw tego zdarzenia jest na ten moment nieznany.

Hamburg - 7 osób zginęło w ataku na miejsce spotkań Świadków Jehowy

" W Hamburgu nigdy nie było takiej strzelaniny. Ofiar mogłoby być więcej, gdyby policja nie interweniowała tak szybko. Napastnik działał samodzielnie. Kiedy przyjechała policja, wbiegł na wyższe piętro i odebrał sobie życie.” - powiedział przedstawiciel władz Hamburga, Andy Grote. Prokuratura w Hamburgu podała, że sprawca strzelaniny w domu spotkań Świadków Jehowy miał 35 lat, był obywatelem Niemiec i należał do tej samej wspólnoty wyznaniowej. Posiadał pozwolenie na posiadanie broni od grudnia 2022 roku, a wcześniej nie był karany. W ramach śledztwa policja przeszukała jego mieszkanie.

Źródło: RMf FM, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Norderney: SPD debatuje o przyszłości partii Norderney: SPD debatuje o przyszłości partii

  Na wyspie Norderney odbywa się dwudniowa konwencja socjaldemokratów, podczas której liderzy SPD dyskutują o przyszłej linii partii. Spotkanie to jest ważnym momentem dla partii, która zmaga się z wewnętrznymi wyzwaniami oraz krytyką zewnętrzną.

 • Lipsk: Nowa księgarnia Bücherkatze w dzielnicy Reudnitz Lipsk: Nowa księgarnia Bücherkatze w dzielnicy Reudnitz

  Marcia Benecke, pasjonatka literatury i długoletnia mieszkańka dzielnicy Reudnitz w Lipsku, zrealizowała swoje marzenie o otwarciu księgarni, która ma służyć lokalnej społeczności jako centrum literackie. "Bücherkatze", zlokalizowana przy Täubchenweg 83, otworzyła swoje drzwi dla miłośników książek w ostatni weekend, oferując szeroki zakres gatunków i aktywności związanych z czytaniem.

 • Itzehoe: Polizeiparkhaus zamknięty z powodu uszkodzeń Itzehoe: Polizeiparkhaus zamknięty z powodu uszkodzeń

  Niedawne inspekcje wykazały poważne uszkodzenia w parkingu Polizeihochhaus w Itzehoe, co doprowadziło do jego zamknięcia. Frank Matthiesen, dyrektor Polizeidirektion Itzehoe, i rzeczniczka GMSH Barbara Müller komentują sytuację i zapowiadają dalsze kroki.

 • Berlin: Fridays for Future rozpoczyna kampanię na rzecz klimatu i demokracji Berlin: Fridays for Future rozpoczyna kampanię na rzecz klimatu i demokracji

  Ruch Fridays for Future dał dzisiaj start swojej nowej kampanii skupionej na klimacie i demokracji, inaugurując ją akcją artystyczną w Berlinie. Aktywiści klimatyczni zainaugurowali tym samym swoje działania przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie to miało na celu zwrócenie uwagi na potrzebę szybszych działań na rzecz klimatu oraz wzmocnienie demokracji.

 • Norymberga: Nieplanowana "wycieczka" zakończona aresztowaniem – kradzież i pościg Norymberga: Nieplanowana "wycieczka" zakończona aresztowaniem – kradzież i pościg

  Poranne zdarzenie w Norymberdze przyciągnęło uwagę lokalnej społeczności, gdy dwóch mężczyzn zdecydowało się na spontaniczną przejażdżkę cudzym pojazdem. Ich krótka podróż zakończyła się szybkim aresztowaniem przez miejscową policję.

load more hold SHIFT key to load all load all