środa, 25 październik 2023 12:50

Rosja: Władimir Niekrasow, prezes Łukoilu, nagle zmarł!

Władimir Niekrasow śmierć Władimir Niekrasow śmierć fot. pixabay

Wtorek przyniósł smutną wiadomość dla światowej branży naftowej - zmarł nagle prezes zarządu Łukoilu, Władimir Niekrasow, w wieku 66 lat. Przyczyną tragicznego wydarzenia była ostra niewydolność serca. Łukoil, będący drugim co do wielkości rosyjskim koncernem naftowym, opublikował oficjalne oświadczenie, podkreślając wieloletnią służbę Niekrasowa w sektorze energetycznym.

 

Władimir Niekrasow nie żyje

Władimir Niekrasow to postać związana z rosyjskim przemysłem naftowym przez ponad pół wieku. Zanim objął stanowisko prezesa zarządu Łukoilu, pełnił szereg kluczowych funkcji w spółce. Był pierwszym wiceprezesem oraz doradcą prezesa, przyczyniając się do rozwoju i kształtowania strategii koncernu. Jego zaangażowanie i wiedza były nieocenione dla sukcesu Łukoilu. Choć Łukoil oficjalnie potwierdził nagłą śmierć Władimira Niekrasowa, spółka nie udzieliła więcej szczegółów na temat tragicznego zdarzenia. To jednak nie pierwszy taki przypadek w historii koncernu. W 2022 roku, Rawil Maganow, poprzednik Niekrasowa, zmarł w niejasnych okolicznościach po upadku z okna szpitalnego w Moskwie. W maju tego samego roku, umarł menedżer Łukoilu, Aleksander Subbotin, którego śmierć również otoczona jest tajemnicą.

Rosyjscy biznesmeni często umierają

Trudno nie zauważyć, że od inwazji Moskwy na Ukrainę w lutym 2022 roku, kilku prominentnych rosyjskich biznesmenów, głównie związanych z sektorem energetycznym, zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. To zjawisko wzbudza wiele spekulacji i niepokoju w środowisku biznesowym. Nawet przed śmiercią Władimira Niekrasowa, Łukoil był jednym z głosów w rosyjskim sektorze naftowym wzywającym do zakończenia konfliktu na Ukrainie. Koncern wyrażał zaniepokojenie tragicznymi wydarzeniami i wspierał inicjatywy mające na celu negocjacje i zakończenie konfliktu. W obliczu straty prezes Niekrasowa, ta postawa nabiera szczególnego znaczenia.

Śmierć Władimira Niekrasowa to strata nie tylko dla Łukoilu, ale dla całego rosyjskiego sektora energetycznego. Jego pasja, doświadczenie i oddanie przyczyniły się do sukcesu koncernu. Tajemnica wokół śmierci prezesa pozostawia wiele pytań, które pozostaną tematem dyskusji w branży naftowej na długo. Warto podkreślić, że obecne wydarzenia wpisują się w kontekst trudnej sytuacji geopolitycznej i jej wpływu na światowy przemysł paliwowy.

Źródło: Reuters, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Ukraina: Półnagi rosyjski żołnierz poddaje się w samych majtkach - film Ukraina: Półnagi rosyjski żołnierz poddaje się w samych majtkach - film

    W sieci pojawił się film, na którym widać rosyjskiego żołnierza poddającego się ukraińskim siłom w samych majtkach. By udowodnić, że nie jest uzbrojony, zdecydował się na nietypowy krok – rozebrał się do bielizny i pełzł w kierunku ukraińskich pozycji.

  • Rosja i Kazachstan: Gigantyczna powódź - ewakuacja ponad 100 tysięcy osób Rosja i Kazachstan: Gigantyczna powódź - ewakuacja ponad 100 tysięcy osób

    Niezwykle intensywne topnienie śniegu spowodowało dramatyczne podniesienie się poziomu wody w rzece Ural, co doprowadziło do jednej z największych powodzi w historii Rosji i Kazachstanu. W wyniku tego zjawiska, blisko 8 tysięcy mieszkańców obwodu orenburskiego w Rosji oraz ponad 96 tysięcy osób w sąsiednim Kazachstanie musiało opuścić swoje domy.

  • Rosja: Kryzys i prośba do Kazachstanu o paliwo Rosja: Kryzys i prośba do Kazachstanu o paliwo

    W związku z rosnącymi trudnościami w zaopatrzeniu w paliwo, wynikającymi głównie z ukraińskich ataków na infrastrukturę naftową, Rosja zwróciła się z nietypowym zapytaniem do swojego sąsiada, Kazachstanu. Reuters podaje, że rosyjskie władze poprosiły o dostarczenie 100 tys. ton metrycznych paliwa, co ma być środkiem zapobiegawczym na wypadek pogłębiających się niedoborów benzyny w kraju.

    Czego się dowiesz:

    • Czy Rosja poprosiła Kazachstan o dostarczenie 100 tys. ton paliwa w odpowiedzi na niedobory spowodowane ukraińskimi atakami na rafinerie?
    • Jaki procent rosyjskiej produkcji paliwa został zmniejszony przez ukraińskie ataki?
    • Jak Rosja utrzymuje stabilność rynku paliw pomimo uszczerbków w infrastrukturze?
    • Jakie reakcje wywołała prośba Rosji o pomoc w Kazachstanie i czy doszło do jakiegoś porozumienia?
    • Jak kryzys energetyczny w Rosji wpływa na geopolitykę i regionalne układy?
  • Tonenke: Rosyjski czołg przewożący 25 żołnierzy wpada na minę - film Tonenke: Rosyjski czołg przewożący 25 żołnierzy wpada na minę - film

    Ukraińska 25 Brygada powietrznodesantowa udostępniła nagranie, na którym rosyjski czołg przewożący na swoim pancerzu co najmniej 25 żołnierzy piechoty wpada na minę. Ten niecodzienny sposób transportu wojsk pokazuje nie tylko brawurę, ale i problemy logistyczne armii rosyjskiej.

  • Kujbyszewo: Kolejna rosyjska rafineria płonie! Kujbyszewo: Kolejna rosyjska rafineria płonie!

    W ostatnich tygodniach Rosja doświadcza serii ataków na swoje kluczowe obiekty naftowe. Według doniesień "Ukraińskiej Prawdy", precyzyjne uderzenia dronami w rafinerię w Kujbyszewie, obwód samarski, zagrażają bezpieczeństwu paliwowemu Rosji i wpływają na jego zdolności wojenne. Pomimo sprzeciwu USA Ukraina nadal niszczy rafinerie.

load more hold SHIFT key to load all load all