piątek, 19 sierpień 2022 18:57

Nowa Zelandia: Szczątki dzieci w walizkach!

Szczątki kości dzieci w walizkach - Nowa Zelandia Szczątki kości dzieci w walizkach - Nowa Zelandia fot: pixabay

Na początku tygodnia wspominaliśmy o przerażającym odkryciu, którego dokonała pewna nowozelandzka rodzina. W zakupionych na aukcji walizkach ukryte były ludzkie szczątki. Policja natychmiast rozpoczęła śledztwo i są już pierwsze jego efekty. Okazuje się, że w dwóch walizkach ukryte były zwłoki dzieci.

 

Zwłoki dzieci ukryte były w walizkach nawet przez 4 lata!

Wstępne badania przeprowadzone podczas sekcji zwłok wykazały, że walizki zawierają ciała dwóch dzieci, których wiek w momencie morderstwa oscylował w granicach wielu szkolnego, czyli 5-10 lat. Co więcej, zaawansowany stan rozkładu jednoznacznie wskazuje na to, że szczątki przechowywane były w walizkach przez dłuższy okres czasu, około 3-4 lata.

Kto zamordował dzieci?

Śledztwo prowadzone jest obecnie pod kątem wykrycia mordercy dzieci, co będzie dość ciężkie, ze względu na czas, jaki upłynął od śmierci ofiar. Policyjni śledczy skupiają się obecnie na przeczesywaniu nagrań CCTV, aby ustalić kto umieścił dwie walizki w magazynie. Warto zaznaczyć, że rodzina, która kupiła walizki, została oczyszczona z podejrzeń o popełnienie tej zbrodni. Co więcej, znalazcy tej makabrycznej zawartości walizki korzystają obecnie z pomocy policyjnych psychologów, gdyż zdarzenie to wywołało w nich głęboką traumę.

Sami policjanci przyznają, że mimo ciągłego obcowania z przemocą, zbrodnią i morderstwami, sprawa zwłok dzieci w walizce jest szczególnie trudna.

Artykuły powiązane

 • Nowa Zelandia: Król Maorysów apeluje o przyznanie wielorybom praw ludzkich Nowa Zelandia: Król Maorysów apeluje o przyznanie wielorybom praw ludzkich

  W Nowej Zelandii, król Maorysów, Tuheitia Pootatau Te Wherowhero VII, wydał oświadczenie postulujące przyznanie wielorybom praw porównywalnych do praw ludzi. Ta inicjatywa ma na celu ochronę tych majestatycznych stworzeń i ich naturalnego środowiska.

 • Nowa Zelandia: Nagłe zdarzenie podczas lotu - 50 osób zostało rannych! Nowa Zelandia: Nagłe zdarzenie podczas lotu - 50 osób zostało rannych!

  Dziesiątki osób zostało rannych po tym, jak podczas lotu z Australii do Nowej Zelandii doszło do „awarii technicznej”, w wyniku której – według operatora lotu – samolot gwałtownie stracił na wysokości, a świadkowie mówią lokalnym mediom, że pasażerowie zostali nagle rzuceni po kabinie. Około 50 osób zostało opatrzonych po przybyciu do Auckland z powodu obrażeń, w tym jedna osoba, która była w poważnym stanie – poinformowała CNN firma świadcząca usługi ratownictwa medycznego Hato Hone St John Ambulance.12 pacjentów zostało wysłanych do szpitala.

 • Australia: Przeprosiny dla ofiar Talidomidu! Australia: Przeprosiny dla ofiar Talidomidu!

  Pół wieku po tragedii talidomidu, Australia przyjmuje moralną odpowiedzialność i składa przeprosiny osobom dotkniętym skutkami tego kontrowersyjnego leku przeciwbólowego i przeciwwymiotnego.  Premier Australii, Anthony Albanese, ogłosił, że przeprosiny, które zostaną wygłoszone 29 listopada w parlamencie, stanowią narodowe potwierdzenie tragedii, która dotknęła wiele rodzin.

 • Nowa Zelandia, Auckland: Strzelanina przed mistrzostwami świata w piłce nożnej kobiet Nowa Zelandia, Auckland: Strzelanina przed mistrzostwami świata w piłce nożnej kobiet

  W Nowej Zelandii zapanowała żałoba. W Auckland doszło do strzelaniny, w której zginęły dwie osoby, a sześć innych zostało rannych. Zginał również napastnik. Do incydentu doszło o 7:22 rano na placu budowy w centralnej dzielnicy biznesowej. Premier kraju, Chris Hipkins, oświadczył, że nie był to akt terroryzmu.

 • Nowa Zelandia, Wellington: Śledztwo w sprawie spowodowania pożaru, w którym zginęło wiele osób! Nowa Zelandia, Wellington: Śledztwo w sprawie spowodowania pożaru, w którym zginęło wiele osób!

  W hostelu dla osób potrzebujących pomocy w Wellington,  doszło do pożaru, w którym zginęło co najmniej 6 osób. Urzędnicy poinformowali, że 20 osób jest nadal uznanych za zaginionych, a pożar najprawdopodobniej został wzniecony przez kogoś celowo.

load more hold SHIFT key to load all load all