sobota, 09 styczeń 2021 16:31

Zostaniesz pozbawiony dotychczasowego prawa do nieprzyjmowania mandatu!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zmiany w przyjmowaniu mandatu zmiany w przyjmowaniu mandatu

Nie będziesz już mógł nie przyjąć mandatu od Policjanta! Według nowego projektu PiS jeżeli odmówisz, to mandat i tak zostanie Ci zaaplikowany. Wtedy można się odwoływać i spodziewać rozprawy w Sądzie. Za ten projekt odpowiada współpracownik Zbigniewa Ziobry i jak słyszymy ta zmiana ma odciążyć Sądy.


Embed from Getty Images

Opozycja grzmi, że chodzi o to by łatwiej karać ludzi niepodporządkowanych władzy, a w szczególności strajkujących i przedsiębiorców.

Rzeczywiście to wyjście z sytuacji daje wiele domyślenia, a i rządzącym nie ma się co dziwić, że wprowadzają sobie takie "furtki", widząc jak "kombinują" przedsiębiorcy np. żeby obejść obostrzenia. Straki kobiet chwilowo ucichły ze względu na długie już niepublikowanie wyroku Trubunału Konstytucyjnego, ale gdy cokolwiek ruszy w tym temacie to tłumy wściekłych ludzi zapewne wypełnią ulice Polski. Wtedy ta zmiana prawa na pewno przyda się władzy.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce i co na to Sądy. Nowe przepisy mają wejść w życie po 14 dniach od ich ogłoszenia, czyli od dzisiaj.

 

Jak rozwija się  sytuacja?

 • jak się dowiadujemy nowelizację kodeksy wykroczeń forsuje członek Soldarnej Polski Jan Kanthak
 • ostry sprzeciw opozycji, która porównuje to do sposobu działań Milicji Obywatelskiej
 • Jan Maria Jackowski zapowiada niezagłosowanie za ta ustawą
 • Jarosław Gowin i jego posłowie z Porozumienia sprzeciwiają się tym nowym przepisom
 • Obaj papieże zaszczepieni przeciwko Covid19!
  Obaj papieże zaszczepieni przeciwko Covid19!

  Dzisiaj emerytowany papież Benadykt XVI jak i Franciszek zostali zaszczepieni! Pomimo bardzo sędziwego wieku i wielu chorób, Benedykt XVI pokazał klasę. Jak już mówił Franciszek, zaszczepienie się to nie tylko zdrowie swoje, ale co najważniejsze naszych bliskich, którzy to nam mogą zawdzięczać swoje odseparowanie od koronawirusa.

  Written on czwartek, 14 styczeń 2021 16:46
 • Odszkodowania za szczepienia czyli Fundusz Kompensacyjny COVID19
  Odszkodowania za szczepienia czyli Fundusz Kompensacyjny COVID19

  Dziś Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformował o powołaniu funduszu kompensacyjnego. W tym roku pieniądze z funduszu będą pomagały osobom, u których wystąpił tak zwany NOP, czyli niepożądany odczyn poszczepienny. Planowo w kolejnych latach fundusze obejmą obowiązkowe szczepienie dzieci. Uproszczona zostanie procedura i ma ona zlikwidować niedogodności w roszczeniach ewentualnych poszkodowanych o odszkodowanie.

  Written on wtorek, 12 styczeń 2021 18:34
 • Najnowszy sondaż partyjny IBRiS dla "Rzeczpospolitej" - styczeń 2021
  Najnowszy sondaż partyjny IBRiS dla "Rzeczpospolitej" - styczeń 2021

  Dzisiaj dowiedzieliśmy się o wynikach najnowszego sondażu wykonanego dla "Rzeczpospolitej". Okazuje się, że partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 33,2% głosów Polaków. Za partią rządzącą plasuje się pikująca Koalicja Obywatelska z wynikiem 20,6% głosów. Medalową lokatę zdobyła partia Szymona Hołowni, czyli Polska 2050 zdobywając 12,6% głosów. Niezdecydowanych jest 14,3% co jest dużą liczbą.

  Written on poniedziałek, 11 styczeń 2021 17:23
 • Hot news! Dzieci klas I - III wracają wreszcie do szkoły!
  Hot news! Dzieci klas I - III wracają wreszcie do szkoły!

  Właśnie trwa konferencja Ministra Edukacji Przemysława Czarnka i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Niekończąca się ruletka w związku z decyzjami naszego rządu trwa w najlepsze. Po tym, jak miały ruszyć tylko województwa świętokrzyskie i małopolskie, okazało się, że do szkół wracają dzieci z całej Polski. To niemałe zaskoczenie patrząc na ostatnie statystyki zachorowań i umieralności na covid w Polsce.

  Written on poniedziałek, 11 styczeń 2021 16:30
 • Prezydent Andrzej Duda ostro sprzeciwia się władzy PiS. WETO!
  Prezydent Andrzej Duda ostro sprzeciwia się władzy PiS. WETO!

  Pierwsze weto w drugiej kadencji Prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent zawetował ustawę PiS i chodzi tu o nowelizację o działach administracji rządowej. Te przepisy to konsekwencja jesiennej rekonstrukcji rządu. Jego zdaniem nie jest korzystne przeniesienie nadzoru nad leśnictwem do resortu rolnictwa. W tej sprawie ma odbyć się spotkanie Prezydenta i Premiera.

  Written on sobota, 09 styczeń 2021 16:40