sobota, 09 styczeń 2021 17:31

Zostaniesz pozbawiony dotychczasowego prawa do nieprzyjmowania mandatu!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zmiany w przyjmowaniu mandatu zmiany w przyjmowaniu mandatu

Nie będziesz już mógł nie przyjąć mandatu od Policjanta! Według nowego projektu PiS jeżeli odmówisz, to mandat i tak zostanie Ci zaaplikowany. Wtedy można się odwoływać i spodziewać rozprawy w Sądzie. Za ten projekt odpowiada współpracownik Zbigniewa Ziobry i jak słyszymy ta zmiana ma odciążyć Sądy.


Embed from Getty Images

Opozycja grzmi, że chodzi o to by łatwiej karać ludzi niepodporządkowanych władzy, a w szczególności strajkujących i przedsiębiorców.

Rzeczywiście to wyjście z sytuacji daje wiele domyślenia, a i rządzącym nie ma się co dziwić, że wprowadzają sobie takie "furtki", widząc jak "kombinują" przedsiębiorcy np. żeby obejść obostrzenia. Straki kobiet chwilowo ucichły ze względu na długie już niepublikowanie wyroku Trubunału Konstytucyjnego, ale gdy cokolwiek ruszy w tym temacie to tłumy wściekłych ludzi zapewne wypełnią ulice Polski. Wtedy ta zmiana prawa na pewno przyda się władzy.

Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce i co na to Sądy. Nowe przepisy mają wejść w życie po 14 dniach od ich ogłoszenia, czyli od dzisiaj.

 

Jak rozwija się  sytuacja?

  • jak się dowiadujemy nowelizację kodeksy wykroczeń forsuje członek Soldarnej Polski Jan Kanthak
  • ostry sprzeciw opozycji, która porównuje to do sposobu działań Milicji Obywatelskiej
  • Jan Maria Jackowski zapowiada niezagłosowanie za ta ustawą
  • Jarosław Gowin i jego posłowie z Porozumienia sprzeciwiają się tym nowym przepisom