sobota, 09 styczeń 2021 17:40

Prezydent Andrzej Duda ostro sprzeciwia się władzy PiS. WETO!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Duda wetuje ustawę PiS Duda wetuje ustawę PiS

Pierwsze weto w drugiej kadencji Prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent zawetował ustawę PiS i chodzi tu o nowelizację o działach administracji rządowej. Te przepisy to konsekwencja jesiennej rekonstrukcji rządu. Jego zdaniem nie jest korzystne przeniesienie nadzoru nad leśnictwem do resortu rolnictwa. W tej sprawie ma odbyć się spotkanie Prezydenta i Premiera.

Spotkanie jest zaplanowane na przyszły tydzień podczas którego tylko ta kwestia będzie poruszana. Jak mówią publicyści jest to próba powrotu na scenę polityczną Andrzeja Dudy, ale chyba próba nieudana.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Opozycja mówi, że Prezydent potajemnie dogadał się z ziobrystami, gdyż wprowadzenie tej ustawy mogłoby pozbawić urzędów członków Solidarnej Polski. Weto to uderza w Zjednoczoną Prawicę, a Prezydent stara się być może wyjść z funkcji zaszufladkowanego urzędnika. Jest to ostatnia kadencja Andrzeja Dudy i niczego już nie musi się bać ze strony rządzących.
Miało być mniej ministerstw, czyli prościej i taniej, a tak naprawdę nic się nie zmieniło tak jak w Sądach i innych działąch administracji.

 

  • 14.01 - o godzinie 11:00 nastąpiło spotkanie Duda-Morawiecki w Pałacu Prezydenckim
  • rozmowy dotyczyły jeszcze tematu włączenia podsekretarzy stanu do służby cywilnej
  • KPRM Michał Dworczyk, szef Komitetu Stałego Łukasz Schreiber i pełnomocnik ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka