poniedziałek, 11 styczeń 2021 17:30

Hot news! Dzieci klas I - III wracają wreszcie do szkoły!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dzieci wracają do szkoły- kiedy? Dzieci wracają do szkoły- kiedy?

Właśnie trwa konferencja Ministra Edukacji Przemysława Czarnka i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Niekończąca się ruletka w związku z decyzjami naszego rządu trwa w najlepsze. Po tym, jak miały ruszyć tylko województwa świętokrzyskie i małopolskie, okazało się, że do szkół wracają dzieci z całej Polski. To niemałe zaskoczenie patrząc na ostatnie statystyki zachorowań i umieralności na covid w Polsce.

Dla rodziców najważniejsza jest jednak informacja, że ich dzieci wracają do szkół w poniedziałek 18 stycznia 2021 roku. W tej grupie wiekowej podobno ryzyko transmisji wirusa jest najmniejsze i dlatego taka, a nie inna podjęta decyzja.

Miejmy nadzieję, że decyzja nie jest błędna. Sam jestem rodzicem dwójki dzieci i przyznam, że praca w firmie w trakcie zajmowania się nimi jest ciężka i chyba już czas na powrót do szkoły. Czy mam zaryzykować przyniesienie koronawirusa do domu? Dla spokoju psychicznego chyba zaryzykuję...czas pokaże.

Decyzje o klasach starszych zależne są od stanu emidemii. Póki co rządzący nie planują ich powrotu do nauki w szkole, ale stanie się to najszybciej jak to tylko jest możliwe. 

Przy kolejnych decyzjach dotyczących obostrzeń będą brane pod uwagę dzienne liczby zakażeń. Na razie nie możemy liczyć na poluzowanie rygoru społecznego ze względu na dużą ilość zachorowań. Miejmy nadzieję ż ezbliżająca się III fala koronawirusa, oraz czas zachorowań na grypę nie zamkną nas w domach na dłuższy czas.

Embed from Getty Images

Adam Niedzielski - Minister Zdrowia