czwartek, 01 kwiecień 2021 19:28

Sławomir Nitras odpowie za czyn chuligański

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nitras popycha Krajewskiego Nitras popycha Krajewskiego Fot:Pixabay / CCO Public Domain

Sławomir Nitras to jeden z czołowych działaczy Koalicji Obywatelskiej. Nie od dziś wiadomo, że w wielu kwestiach nie godzi się ze stanowiskiem partii rządzącej. Jednak czy to usprawiedliwia jego czyny?

 

Zamieszki w Sejmie - Nitras popycha Krajewskiego 

W dniu 27 października 2020 roku podczas posiedzenia Sejmu, Sławomir Nitras zachował się niestosownie wobec Wiesława Krajewskiego (Prawo i Sprawiedliwość) Świadkowie zeznają (co potwierdza nagranie z monitoringu, znajdujące się na sali obrad), że Sławomir Nitras niespodziewanie podszedł do polityka PiS-u i z impetem popchnął go obiema rękami. Nie wiadomo jakie pobudki kierowały politykiem, jednak pchnięcie nie było przypadkowe. Wiesław Krajewski nieomal upadłby na podłogę, jednak przytrzymał się oparcia ławy poselskiej. Świadkowie wskazują na gwałtowność i nieprzewidywalność Nitrasa, które wzbudziły ogólną sensację. Sam Nitras nie zdradził powodu swojego zachowania.

Uchylenie Immunitetu dla Nitrasa

Niemalże natychmiastowo do Sejmu trafił wniosek od Prokuratury Okręgowej w Warszawie o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej. Nitras miałby odpowiadać za czyn chuligański- naruszenie nietykalności cielesnej dwóch posłów. Dodatkowo polityk zmusił dziennikarza do zaprzestania interwencji prasowej. Wniosek trafił do marszałka Sejmu i czeka na rozpatrzenie.

Zobacz także jak Nitras przrytrzymaywał Kaletę

Wcześniej poseł Nitras też miał siłową sytuacje przypominającą zapasy. Zobacz film