środa, 31 marzec 2021 20:35

Izabella Sierakowska nie żyje!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Izabella Sierakowska nie żyje Izabella Sierakowska nie żyje fot: youtube.com

W wieku 74 lat zmarła Izabella Sierakowska. Była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Kobieta ciężko chorowała I niestety przegrała tę walkę. O jej śmierci poinformował jej syn

 

Izabella Sierakowska - wspaniały polityk

Izabella Sierakowska rozpoczęła swoją przygodę z polityką w roku 1989. Wtedy była działaczka partii PZPR. Do 2005 roku związana z partią SLD. To w niej sprawowała najważniejsze funkcje takie jak wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego. Dodatkowo była przewodniczącą Komisji Obrony Narodowej I członkiem komisji zdrowia. To ona była autorką projektu liberalizującego ustawę aborcyjną, która weszła w życie w 1996 roku. W roku 2007 bezskutecznie ubiegała się o stanowisko prezydenta Lublina. W 2011 chciała dostać się do Senatu jako niezależny kandydat. W 2014 roku startowała w wyborach samorządowych o mandat radnej sejmiku wojewódzkiego. Niestety nie udało jej się objąć tej funkcji. Z polityki zniknęła na dobre w 2014 roku, co daje ponad 20 lat czynnego działania w polityce.
Kobieta, filolog, działaczka, feministka, które posiadała sprecyzowane poglądy i cele, o które dzielnie walczyła. Kobieta dzielna i waleczna, która swoje życie poświęciła polityce. Jednak obok działalności politycznej była wspaniałą matką I żoną.
Współczujemy rodzinie i składamy kondolencję.