poniedziałek, 12 kwiecień 2021 20:12

Chiny: Mówimy NIE politycznym sceptykom. Obywatele mają donosić!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Obywatele Chin mają donosić Obywatele Chin mają donosić Fot:Pixabay / CCO Public Domain

W tym roku wypadnie setna rocznica powstania Komunistycznej Partii Chin. Partia powstała dokładnie 1 lipca 1921 roku. Z tego powodu władze Chin chcą rozprawić się z politycznymi sceptykami i uruchamiają specjalną infolinię dla obywateli.

 

Obywatelu, zgłoś wroga partii!

Władze Chin z racji zbliżającej się rocznicy powstania partii, chcą zakończyć „historyczny nihilizm” oraz rozprawić się z obywatelami, którzy ich zdaniem wypaczają historię partii. Zdaniem władz niektórzy Chińczycy publikują nieprawdę na temat działaczy partyjnych, zniesławiają bohaterów narodowych oraz przekłamują prawdę historyczną.
Specjalna infolinia zostanie otworzona dla ludzi, którzy mają informację na temat takich „kłamców”. Wystarczy zadzwonić i zgłosić obywatela podejrzanego o publikację „niegodnych informacji”. Same władze podkreślają „Mamy nadzieję, że większość internautów będzie aktywnie uczestniczyć w nadzorowaniu społeczeństwa". Słowa prawdy, bo czymże jest to jak nie nadzorowaniem ludu. Będzie to kolejny krok to kontrolowania obywateli, wszak media i internet już w Chinach podlegają ścisłej cenzurze. Większość zagranicznych wyszukiwarek jest zakazana. Portal odwożący się krytykować władzę podlega sankcjom finansowym, zaś obywatel mogą nawet trafić do więzienia.
Obecnie nie określono, jakie konsekwencje będą obowiązywać wobec „zgłoszonych osób”. Wiadomo, jednak że już teraz takie działania skutkują pozbawieniem wolności do lat trzech.