Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 14 styczeń 2022 19:52

PGNiG: Obniżka cen gazu dla biznesu o 25% - zapowiada Paweł Majewski

Obniżka cen gazu - Paweł Majewski Obniżka cen gazu - Paweł Majewski fot: Sylwester Niedzielski

Szybujące ceny gazu dosięgają szczególnie mocno przedsiębiorców, których rachunki poszły często o nawet 200-300% w górę. PGNiG obniży ceny sprzedaży detalicznej gazy dla przedsiębiorców, aby zamortyzować niestabilność na rynku energetyczny. Jak długo potrwa ta obniżka i kogo będzie dotyczyła?

 

Piekarnie, fryzjerzy, przedsiębiorcy - ceny gazu niższe o 25%

Obniżkę cen gazu przez PGNiG ogłosił Jacek Sasin, czyli wicepremier i szef resortu aktywów państwowych. Warto podkreślić, że obniżka weszła bez żadnego trybu od dnia 14 stycznia i dotyczy klientów biznesowych. Dla wielu przedsiębiorców obniżka ta okazała się dużym zaskoczeniem, szczególnie, że działania te nie były w żaden sposób zapowiadane.

Prezes PGNiG Paweł Majewski poinformował o obniżkach cen gazu

Z obniżki na gaz mogą skorzystać klienci biznesowi, czyli, restauracje, hotele, zakłady pracy, lokale usługowe, zakłady fryzjerskie, etc. Co więcej, korzystanie z obniżki nie wymaga żadnych działań ani zawierania żadnych umów. Cena gazu, która uwzględnia obniżkę będzie automatycznie stosowana w rozliczeniach. Jest to informacja od samego prezesa PGNiG, Pawła Majewskiego.
Należy podkreślić, że obniżka ceny gazu o ¼ będzie obowiązywała do 28 lutego. Kolejne kroki w celu amortyzacji stale rosnących cen gazu będą podejmowane adekwatnie do zmian, które następują. Informacja ta jest szczególnie dobra dla wszystkich przedsiębiorców, którzy opierają swój biznes na gazie - dzięki temu podwyżki cen nie będą aż tak drastyczne.