Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 13 czerwiec 2022 16:14

USA: Masowe protesty w sprawie zaostrzenia prawa do posiadania broni

USA - protesty - zaostrzenie prawa posiadania broni USA - protesty - zaostrzenie prawa posiadania broni fot: pixabay

Strzelaniny w Stanach Zjednoczonych są dziś wręcz normą, przez którą codziennie giną ludzie. W ciągu ostatnich tygodni doszło do wyjątkowo brutalnej strzelaniny w szkole, która zdecydowanie przelała czarę goryczy. Wśród ofiar nastoletniego zamachowca były w większości dzieci, dlatego to właśnie młodzież wszczęła w ostatni weekend protesty gromadzące setki tysiące osób w całych stanach.

 

Not one more - protest młodych ludzi przeciwko przemocy z użyciem broni

USA nieodzownie kojarzy się z bronią palną, jednakże ilość ofiar, które pochłaniają regularne strzelaniny, jest wręcz przerażająca. Strzelanina w szkole w Texasie sprawiła, że amerykańskie społeczeństwo postanowiło głośno wyrazić swój sprzeciw, wobec rosnącej przemocy z bronią palną. Na ulice amerykańskich miast wyszły setki tysięcy młodych osób, które w pokojowy sposób demonstrowały swój stosunek do tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich tygodni - szczególnie w Texasie.

Joe Biden za zaostrzeniem prawa do posiadania broni

Amerykański prezydent Joe Biden popiera zaostrzenie prawa do posiadania broni. Głównym celem jest wprowadzenie takich regulacji, które utrudniają dostęp do broni. Warto zaznaczyć, że podobne ustawy w ciągu ostatnich lat były systematycznie blokowane przez senat. W świetle dzisiejszych wydarzeń, w których giną dziesiątki dzieci, prawo do posiadania broni najprawdopodobniej zostanie zaostrzone.
Warto, jednakże zauważyć, że sam problem przemocy jest w USA o wiele większy i bardziej rozległy. Świetnym tego przykładem może być fakt, iż w krajach takich jak Szwajcaria czy Finlandia dostęp do broni jest bardzo powszechny, jednakże nie słyszy się o jakichkolwiek strzelaninach w szkołach. W USA zaś szkolne strzelaniny stały się niechlubnym symbolem tego kraju.