Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 08 czerwiec 2022 15:27

Berlin: Mężczyzna wjechał rozpędzonym samochodem w tłum ludzi - są zabici i ranni

Zamach w Charlottenburg Zamach w Charlottenburg fot: pixabay

Do tragicznych zdarzeń doszło w berlińskiej dzielnicy Charlottenburg. Rozpędzony samochód marki Renault wjechał w ludzi przed jednym ze sklepów. Siła uderzenia była tak duża, że samochód wbił się w witrynę sklepową i ranił także osoby znajdujące się wewnątrz sklepu. Na miejscu pracują już służby mundurowe, zaś sprawdza całego zdarzenia został zatrzymany przez policję.

 

Co najmniej jedna ofiara śmiertelna i dziesiątki rannych

Dzisiejszy poranek w Berlinie przyniósł bardzo ponure wieści, które na myśl przywołały wydarzenia z niemieckiej stolicy sprzed lat. Rozpędzony samochód wjechał w tłum ludzi i spowodował u wielu osób bardzo poważne obrażenia. Według wstępnych ustaleń, na ten moment jedna osoba nie żyje, zaś ponad 30 jest rannych. Niektóre osoby poszkodowane są w stanie ciężkim bądź krytycznym, dlatego ofiar śmiertelnych może przybywać w ciągu następnych godzin.

Przebieg zdarzenia był podobny do ataku terrorystycznego na jarmark w Berlinie

Tragedia rozegrała się na rogu dwóch ulic handlowych, czyli Tauentzienstrasse i Rankestrasse. Co ciekawe, jest to bardzo niedaleko miejsca, w którym dokonano ataku terrorystycznego w roku 2016 podczas bożonarodzeniowego jarmarku - terrorysta taranował ludzi samochodem ciężarowym. Warto podkreślić, że przebieg wydarzeń dzisiejszego incydentu był bardzo podobny. Z nieoficjalnych relacji świadków, samochód miał najpierw potrącić pieszego wjeżdżając na chodnik, następnie wrócił na ulicę i znów wtargnął na chodnik taranując grupę ludzi, aby finalnie wbić się w witrynę sklepową. Władze na ten moment nie podają do informacji publicznej, czy tragedia była wynikiem nieszczęśliwego wypadku, czy celowym aktem terroru. Według wstępnych ustaleń, sprawcą jest 60 letni mężczyzna.