Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 21 czerwiec 2022 18:51

Hongkong: Słynna pływająca restauracja Jumbo zatonęła - jadła w niej Elżbieta II i James Bond

Restauracja Jumbo zatonęła Restauracja Jumbo zatonęła fot: twitter.com

W czasach swojej świetności, była ona największą i najsłynniejszą pływającą restauracją na świecie. Mowa oczywiście o pływającej restauracji Jumbo z Hongkongu, która zatonęła właśnie na Morzu Południowochińskim. Trwają ustalenia przyczyn wypadku, zaś informacja o zatonięciu Jumbo obiegła świat lotem błyskawicy, ponieważ było to niewątpliwe dziedzictwo kulturowe tej części świata.

 

Pływająca restauracja w Hongkongu, którą odwiedziło ponad 3 mln gości!

Restauracja Jumbo została założona przez Stanleya Ho Hung-suna, w roku 1976. Celem kasynowego magnata było stworzenie wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju, eleganckiej restauracji, która w dodatku pływała na wodzie. Restauracja Jumbo mierzyła prawie 80 metrów długości i posiadała aż trzy kondygnacje. Swoim designem miała na celu przypominać dziedzictwo starożytnych Chin, dlatego na swojej szczytowej kondygnacji miała charakterystyczne, azjatyckie dachy.
Restaurację odwiedziło wielu znamienitych gości, takich jak królowa Elżbieta II, Tom Cruise, Richard Branson czy Jimmy Carter. Warto dodać, że była ona także miejscem, w którym kręcono wiele filmów, takich jak 9 część przygód Jamesa Bonda.

Jumbo i jej legenda zatonęła

Jumbo została zamknięta w roku 2020 z powodu pandemii covid-19. W przeciągu dwóch lat, stan statku drastycznie się pogorszył, jednakże restauracja znalazła nowego właściciela i w połowie czerwca została odholowana ze swojego miejsca w Hongkongu, aby czekać na nowego operatora. To właśnie w trakcie tego holowania doszło do całkowitego zatopienia tej legendarnej, pływającej restauracji.

Z jednej strony jest to niepowetowana strata, jednakże z drugiej strony, być może teraz znajdą się odpowiedni sponsorzy, którzy zdecydują się wskrzesić najsłynniejszą, pływającą restaurację świata.

 

load more hold SHIFT key to load all load all