Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
środa, 30 listopad 2022 16:51

Tuvalu: Pierwszy kraj, który chce przenieść się do sieci!

Tuvalu - kraj w internecie Tuvalu - kraj w internecie fot: pixabay

Zmiany klimatu coraz mocniej wpływają na naszą planetę, o czym na własnej skórze przekonują się już mieszkańcy wysp na Pacyfiku. Tuvalu jest wyspiarskim państwem na Oceanie Spokojnym, zaś jego rząd zdecydował się na bezprecedensowy eksperyment polityczny, społeczny i prawny. 

 

Wzrost poziomu wody i zagrożenie Tuvalu

Kraj Tuvalu, razem z rządem, instytucjami oraz przede wszystkim kulturą, ma przenieść się do sieci. Jest to odpowiedź na stale pogarszające się warunki, spowodowane wzrostem poziomu wody. Według prognoz, to wyspiarskie państewko zostanie całkowicie zatopione przez wodę w przeciągu następnych dekad. Z tego też powodu rząd Tuvalu postanowił działać. 

Metawersum i wirtualne doświadczenie kultury wysp z Pacyfiku 

Głównym zamysłem przeniesienia Tuvalu do metawersum jest to, aby kultura tego miejsca, jak i jego topografia została zachowana dla potomnych, którzy nie będą mogli już doświadczyć, czym było Tuvalu, gdyż teren wyspiarskiego państwa będzie już wówczas pod powierzchnią oceanu. Będzie to pierwszy kraj przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości. Warto dodać, że Simon Kofe, czyli minister spraw zagranicznych Tuvalu, potwierdził, że razem z zespołem specjalistów od wirtualnej rzeczywistości, skanują już tereny wysp, aby w pełni przenieść je jako modele do metawersum. Jak widać, innowatorskie pomysły rodem z filmów sci-fi stają się dziś naszą rzeczywistością.

Żródło: Intpolicydigest, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Patostreaming: 'Kawiaq" skrzywdził dwie dziewczyny i uciekł do Egiptu? Patostreaming: 'Kawiaq" skrzywdził dwie dziewczyny i uciekł do Egiptu?

    Śledztwo prokuratorskie w sprawie internetowego patostreamera o pseudonimie "Kawiaq" wstrząsa opinią publiczną. Młody mężczyzna, wspólnie z kolegą, prowadził transmisje na żywo, podczas których nie tylko organizował alkoholowe libacje, lecz także dopuścił się przemocy wobec zaproszonych dziewczyn. Sprawa toczy się obecnie w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

load more hold SHIFT key to load all load all