poniedziałek, 08 styczeń 2024 14:06

Niemcy: Strajk rolników w całym kraju

Niemcy strajk rolników Niemcy strajk rolników fot. pixabay

Poniedziałek przyniósł rozpoczęcie strajku niemieckich rolników, który wywołał znaczne utrudnienia w komunikacji na terenie całego kraju. Protestujący rolnicy sprzeciwiają się planowanym oszczędnościom rządu federalnego, szczególnie zmniejszeniu dopłat do oleju napędowego. Niemieckie firmy transportowe dołączyły do blokad, protestując przeciwko przewidywanemu wzrostowi obciążeń i opłat dla przewoźników.

 

DBV wezwało rolników do strajku

Niemieckie Stowarzyszenie Rolników (DBV) zainicjowało strajk w odpowiedzi na plany rządu, a firmy transportowe oraz inne związki branżowe dołączyły do protestu. Rozpoczęte blokady mają wywołać świadomość w sprawie potencjalnych negatywnych skutków dla sektora rolniczego. Rząd niemiecki planował zmniejszenie dopłat do oleju napędowego, co skłoniło rolników do działań protestacyjnych. Pomimo anulowania pierwotnych planów zniesienia zwolnienia z podatku od pojazdów silnikowych, rolnicy pozostają niezadowoleni z prognozowanych stopniowych wycofywań dotacji.

Utrudnienia w ruchu w Niemczech

Protesty objęły całą Niemcję, generując utrudnienia w komunikacji i ruchu. Rolnicy zablokowali dostęp do autostrad, mostów, a nawet podjęli działania w pobliżu przejść granicznych. Skala działań protestacyjnych jest znacząca, obejmując obszary Meklemburgii-Pomorza Przedniego i Dolnej Saksonii. Polskie Koleje Państwowe informują o utrudnieniach dla polskich pasażerów podróżujących do Niemiec. Dodatkowo, strajkujący rolnicy planują zablokować polsko-niemieckie przejście graniczne w Lubieszynie, co wpłynie na kierowców przemieszczających się między krajami.

Strajk niemieckich rolników wprowadził Niemcy w stan utrudnień komunikacyjnych, a solidarność branżowa przyczyniła się do zablokowania kluczowych tras i przejść granicznych. Wpływ na ruch drogowy i kolejowy jest odczuwalny zarówno przez niemieckich, jak i polskich mieszkańców. Wartościowy protest branżowy czy utrudnienie dla społeczeństwa? Rozwój sytuacji będzie kluczowy dla zrozumienia skali skutków tego strajku. 

>

Źródło:  TVN 24, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael

    W rocznicę tragicznych wydarzeń z 7 października 2023 roku, Berlin staje się miejscem licznych uroczystości i demonstracji. Tego dnia, dokładnie rok temu, Hamas przeprowadził brutalny atak na Izrael, w wyniku którego zginęło około 1200 osób, a wielu zostało porwanych. Stolica Niemiec upamiętnia te wydarzenia poprzez liczne manifestacje, uroczystości oraz pokojowe marsze. Różnorodność wydarzeń sprawia, że w mieście panuje napięta atmosfera, a policja mobilizuje aż 2000 funkcjonariuszy, by zapewnić porządek wśród protestujących.

  • Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy

    W sobotnie popołudnie, 43-letni mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży samochodu dostawczego w Lipsku. Złodziej potrącił właściciela pojazdu, kiedy ten próbował powstrzymać przestępstwo. Policja szybko namierzyła sprawcę oraz odzyskała skradziony pojazd w miejscowości Leuna. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany, a policja prowadzi dalsze śledztwo.

  • Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii

    Uniwersytet Charlotte Fresenius – Uniwersytet Psychologii kontynuuje swój dynamiczny rozwój, otwierając nowy kampus w Heidelbergu. Od października 2024 roku, uczelnia oferować będzie program licencjacki z psychologii, który stanowi pierwszy krok na ścieżce do uzyskania kwalifikacji psychoterapeuty. Nowa lokalizacja dołącza do istniejących już kampusów w Wiesbaden, Monachium, Kolonii, Düsseldorfie i Hamburgu, wzmacniając obecność Uniwersytetu Charlotte Fresenius na mapie edukacyjnej Niemiec.

  • Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami

    65-letnia kobieta z Düsseldorfu została skazana na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu za pomoc w handlu narkotykami. Sąd uznał, że przyjęła dwie paczki zawierające łącznie 21 kilogramów marihuany, z zamiarem ich przekazania dalej. Kobieta utrzymywała, że działała w dobrej wierze, pomagając znajomemu syna.

load more hold SHIFT key to load all load all