Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
poniedziałek, 16 styczeń 2023 10:34

Berlin: Samochód na polskich tablicach wjechał w Bramę Brandenburską

Wypadek Brama Branderburska - Berlin Wypadek Brama Branderburska - Berlin fot: Twitter Straż pożarna Berlin

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło ubiegłej nocy w najbardziej charakterystycznym dla Berlina miejscu, czyli przy Bramie Brandenburskiej. W niedzielę około godziny 23:30 czarny rozpędzony mercedes jadąc z dużą prędkością od strony ulicy Unter den Linden, uderzył w jeden z filarów Bramy Brandenburskiej. Siła uderzenia była tak duża, że samochód utknął pomiędzy dwoma kolumnami i po chwili stanął w płomieniach. Niestety nie udało się uratować kierowcy, mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych.

 

Czy samochodem, który uderzył w Bramę Brandenburską kierował Polak? Sprawę bada niemiecka policja  

Samochód uderzył w Bramę Brandenburską chwilę przed północą, dlatego jest wielu świadków tego zdarzenia. Warto zaznaczyć, że świadkowie próbowali pomóc kierowcy auta, jednakże ten zmarł na miejscu zaś później samochód stanął w płomieniach, co potwierdzili strażacy odnajdując zwłoki we wraku pojazdu.

Kierowca auta nie żyje

Warto podkreślić, że w samochodzie nie było pasażerów, dlaczego niemiecka policja poinformowała o tym, iż żadne inne osoby nie zostały poszkodowane w wypadku. Według informacji przekazanych przez niemieckiego „Bilda”, samochód miał polskie tablice rejestracyjne. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia, dlatego trwa dochodzenie w tej sprawie. Zwłoki kierowcy zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej.

Artykuły powiązane

 • Wincentów: Śmiertelny wypadek na torach Wincentów: Śmiertelny wypadek na torach

  W miejscowości Wincentów w woj. lubelskim w sobotę około 12:00 40 letni mężczyzna wjechał samochodem pod nadjeżdżającą lokomotywę. Nie przeżył zderzenia. Na ten moment nie wiadomo jak do tego doszło.

 • Gdańsk: Wypadek promu, na pokładzie 150 osób! Gdańsk: Wypadek promu, na pokładzie 150 osób!

  Prom Wawel płynący ze Szwecji uległ wypadkowi. Prawdopodobną przyczyną był silny wiatr, który zepchnął prom na nadbrzeże. W wyniku tego poszycie kadłuba uległo zniszczeniu.

 • Browary: Katastrofa lotnicza w Ukrainie, zginęło 18 osób! Browary: Katastrofa lotnicza w Ukrainie, zginęło 18 osób!

  18.01.2023 r. rano doszło do wypadku z udziałem śmigłowca pod Kijowem, w miejscowości Browary. Co najmniej 18 osób zginęło, a 29 zostało rannych. Wśród ofiar m.in. Denis Monastyrski - szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 • Droga ekspresowa S74: Karambol 40 samochodów, 8 osób rannych! Droga ekspresowa S74: Karambol 40 samochodów, 8 osób rannych!

  Do zdarzenia doszło w poniedziałek  ok. 6 rano w województwie świętokrzyskim na drodze ekspresowej nr 74między Cedzyną a Kielcami. Droga pozostaje nieprzejezdna, na miejscu karambolu pracują służby.

 • Jeremy Renner: aktor w stanie krytycznym po wypadku! Jeremy Renner: aktor w stanie krytycznym po wypadku!

  Jeremy Renner, aktor znany m. in. z Avengersów znalazł się w szpitalu po tym jak doszło do poważnego wypadku podczas odśnieżania. Stan aktora określany jest przez lekarzy jako krytyczny, nie wiadomo na razie czy Renner będzie w stanie wrócić na plan filmowy.