Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 17 styczeń 2023 15:42

Sycylia: Jak doszło do schwytania bossa mafii - Matteo Messina Denaro?

Jak doszło do schwytania bossa mafii? Jak doszło do schwytania bossa mafii? pixabay

Po trzydziestu latach poszukiwań, w Palermo na Sycylii doszło do aresztowania jednego z czołowych bossów włoskiej mafii Cosa Nostra - Matteo Messina Denaro. W operacji brało udział ponad 100 członków włoskich sił specjalnych.

 

Kim jest Matteo Messina Denaro?

Po aresztowaniu Bernarda Provenzano w 2006 r. Matteo został nowym przywódcą Cosa Nostry, tzw. capo di tutti capi. Obecnie 60 letni mężczyzna działający pod pseudonimem “Diabolik” zatrzymany został za kierowanie zorganizowaną organizacją przestępczą, ataki terrorystyczne i dokonanie morderstw w tym zabójstwa innego mężczyzny mającego silne powiązania z mafią - Antonina Millaza i uduszenie jego narzeczonej będącej w trzecim miesiącu ciąży.

 

Jak doszło do aresztowania Diabolika?

Pasquale Angelosanto, komendant policji, który koordynował akcję wyjaśnił, że do zatrzymania mafioza doszło pod prywatną kliniką w Palermo. Diabolik miał nie stawiać oporu przy aresztowaniu i od razu przyznać się do tego kim jest. Włoska policja wyjaśnia, że odnalezienie i zatrzymanie Denaro potrwało tak długo, ze względu na rozwiniętą sieć mafijną nie tylko we Włoszech, ale i za granicą.

Artykuły powiązane

 • Warszawa: Morderstwo podczas libacji na Woli Warszawa: Morderstwo podczas libacji na Woli

  Tragedia w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli wstrząsnęła społecznością lokalną. Brutalny incydent, który miał miejsce w walentynkowy dzień, skończył się śmiercią mężczyzny, który został wielokrotnie zaatakowany przez swojego znajomego. Rzeczniczka wolskiej policji, Marta Sulowska, opisuje okoliczności tego makabrycznego zdarzenia.

 • Nowa Dęba: Śmiertelne zatrucie po zakupie produktów na targu Nowa Dęba: Śmiertelne zatrucie po zakupie produktów na targu

  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało alarmujące ostrzeżenie dla mieszkańców części województwa podkarpackiego dotyczące spożycia mięsa pochodzącego z targowiska w Nowej Dębie, znajdującej się w powiecie tarnobrzeskim. Alert wskazuje na wysokie ryzyko zatrucia, które może zagrażać życiu osób, które spożyły zatrute mięso. W przypadku objawów zatrucia zaleca się natychmiastowe zgłoszenie się po pomoc medyczną pod numer alarmowy 112.

 • Warszawa: Policjanci przechwycili 110 kg marihuany Warszawa: Policjanci przechwycili 110 kg marihuany

  Nietypowe zachowanie trzech mężczyzn na parkingu marketu na Mokotowie zwróciło uwagę policjantów patrolujących okolicę. Ich pobudzenie i żywa gestykulacja wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili dokładniej przyjrzeć się sytuacji. Po chwili obserwacji z ukrycia, na parkingu pozostał tylko jeden z mężczyzn, który wykazywał przerażenie w momencie, gdy zbliżyli się do niego policjanci. Okazało się, że 32-latek był poszukiwany listem gończym. Kluczyki do dostawczego pojazdu znaleziono w jego kieszeni, co skierowało uwagę na samochód zaparkowany na tyłach marketu.

 • Warszawa: Groził sprzedawczyniom sklepu na Woli, a w domu miał kilkanaście działek mefedronu! Warszawa: Groził sprzedawczyniom sklepu na Woli, a w domu miał kilkanaście działek mefedronu!

  We wtorek, o godzinie 8 rano, policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Woli otrzymali alarmujące zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który wtargnął do sklepu i stworzył niebezpieczną sytuację dla personelu oraz klientów. Zgodnie z wstępnymi informacjami, mężczyzna nie tylko demolował sklep, zrzucając z półek produkty i wyzywając ekspedientki, ale również groził im pozbawieniem życia. Jego zachowanie było agresywne i niebezpieczne, szczególnie w kontekście wyrażanych groźb.

 • Spalice: Strzały ostrzegawcze policjantów podczas zatrzymywania przestępców! Spalice: Strzały ostrzegawcze policjantów podczas zatrzymywania przestępców!

  W poniedziałek, 12 lutego, w miejscowości Spalice koło Oleśnicy (woj. dolnośląskie), doszło do zatrzymania aż ośmiu osób w trakcie akcji policji. Incydent ten wzbudził duże zainteresowanie, zwłaszcza ze względu na fakt, że jeden z funkcjonariuszy oddał strzał ostrzegawczy. Akcja policji była skoncentrowana na dwóch posesjach, podejrzewano, że znajdujące się tam przedmioty mogą pochodzić z przestępstwa. Funkcjonariusze pionu kryminalnego podjęli działania w związku z istniejącym podejrzeniem. 

load more hold SHIFT key to load all load all