Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
wtorek, 17 styczeń 2023 15:42

Sycylia: Jak doszło do schwytania bossa mafii - Matteo Messina Denaro?

Jak doszło do schwytania bossa mafii? Jak doszło do schwytania bossa mafii? pixabay

Po trzydziestu latach poszukiwań, w Palermo na Sycylii doszło do aresztowania jednego z czołowych bossów włoskiej mafii Cosa Nostra - Matteo Messina Denaro. W operacji brało udział ponad 100 członków włoskich sił specjalnych.

 

Kim jest Matteo Messina Denaro?

Po aresztowaniu Bernarda Provenzano w 2006 r. Matteo został nowym przywódcą Cosa Nostry, tzw. capo di tutti capi. Obecnie 60 letni mężczyzna działający pod pseudonimem “Diabolik” zatrzymany został za kierowanie zorganizowaną organizacją przestępczą, ataki terrorystyczne i dokonanie morderstw w tym zabójstwa innego mężczyzny mającego silne powiązania z mafią - Antonina Millaza i uduszenie jego narzeczonej będącej w trzecim miesiącu ciąży.

 

Jak doszło do aresztowania Diabolika?

Pasquale Angelosanto, komendant policji, który koordynował akcję wyjaśnił, że do zatrzymania mafioza doszło pod prywatną kliniką w Palermo. Diabolik miał nie stawiać oporu przy aresztowaniu i od razu przyznać się do tego kim jest. Włoska policja wyjaśnia, że odnalezienie i zatrzymanie Denaro potrwało tak długo, ze względu na rozwiniętą sieć mafijną nie tylko we Włoszech, ale i za granicą.

Artykuły powiązane