Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
niedziela, 15 styczeń 2023 16:59

Nepal: Katastrofa samolotu ATR-72 - 72 osoby na pokładzie

Katastrofa samolotu ATR-72 - Yeti Airlines Nepal Katastrofa samolotu ATR-72 - Yeti Airlines Nepal fot: Twitter

Dzisiaj 15 stycznia 2023 w Nepalu rozbił się samolot pasażerski ATR-72 z linii Yeti Airlines. Na pokładzie znajdowały się 72 osoby, a tym 4 członków załogi, z czego wstępnie zginęło ponad 40. Samolot wystartował z Katmandu. Na pokładzie znajdowali się także cudzoziemcy: Australijczyk, Francuz, Argentyńczyk, Irlandczyk i dwie osoby z Korei Południowej, pięciu Hindusów i czterech Rosjan.

 

Bohaterski pilot samolotu ATR-72 uratował wielu pasażerów

Pilot ATR-72 nie stracił panowania nad maszyną do końca. Wiedział, że samolot rozbije się w górzystym terenie i specjalnie skierował maszynę do pobliskiego wąwozu rzeki w wiosce Pokhora.

Nagrania katastrofy ATR-72 krążą po sieci

W internecie znaleźliśmy sporo nagrań z tego zdarzenia. Jest to lot opadający samolotu jak i zdjęcia oraz filmy z miejsca katastrofy.

Mamy nadzieję, że przeżyje jak najwięcej uczestników lotu.

Źródło: KiKŚ, Twitter

Artykuły powiązane

  • Odell Beckham Jr.: Nagranie z samolotu - gwiazdor rzuca inwektywami w pasażerów! Odell Beckham Jr.: Nagranie z samolotu - gwiazdor rzuca inwektywami w pasażerów!

    Choć do tego zdarzenia w ostatnim tygodniu listopada, tak dopiero dziś światło dzienne ujrzały nagrania z policyjnych kamer funkcjonariuszy. Chodzi oczywiście o gwiazdę NFL Odella Beckhama Jr. i jego zachowanie w samolocie lecącym z Florydy do Miami. Sportowiec odmówił zapięcia pasów przy starcie, aż samolot został uziemiony zmuszając wszystkich pasażerów do opuszczenia maszyny.