Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
piątek, 18 sierpień 2023 14:55

USA: Pascale Ferrier wysłała Trumpowi truciznę!

Pascale Ferrier Donald Trump rycyna Pascale Ferrier Donald Trump rycyna fot. pixabay

56 - letnia Pascale Ferrier decyzją sądu została skazana na 22 lata pozbawienia wolności. Kanadyjka wysłała listy, które zwierały w sobie truciznę - rycynę. Jednym z odbiorców tych listów miał być m.in. Donald Trump, były prezydent USA. Do incydentu doszło we wrześniu 2022 r., ale dopiero teraz sąd wydał orzeczenie w tej sprawie.

Pascale Ferrier skazana na 22 lata więzienia

We wrześniu 2022 r. służby przechwyciły list zaadresowany do Donalda Trumpa, kiedy pełnił on jeszcze stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. W liście znajdowała się rycyna, którą Pasacale Ferrier wytworzyła w domu. Sąd skazał ją na 22 lata pozbawienia wolności. Kobieta pochodząca z Kanady przyznała się do popełnienia tego przestępstwa dodając w sądzie, że żałuje, że nie udało jej się zabić Trumpa. Ferrier twierdziła, że chciała “powstrzymać” prezydenta i że nie jest terrorystką, a “aktywistką”. FBI poinformowało, że na kopercie znaleziono odciski jej palców.

Próba zabójstwa Donalda Trumpa

Sędzia Dabney Friedrich skazał Kanadyjkę na 262 miesiące (niewiele ponad 22 lata) więzienia. Kanadyjka po odbyciu kary w Stanach Zjednoczonych, zostanie deportowana i w przypadku powrotu do USA będzie miała dożywotni nadzór. Co więcej, Ferrier przyznała się do wysłania listów zawierających truciznę również do ośmiu funkcjonariuszy organów ścigania w Teksasie. Z kolei w 2019 r. spędziła 10 tygodni w areszcie za posiadanie nielegalnej broni i prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. W 2014 r. skazano mieszkańca stanu Missisipi za podobne przestępstwo jako, że on również wysłał listy zawierające rycynę m. in. do prezydenta Baracka Obamy i innych ważnych polityków.

Źródło: BBC, Twitter, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Henry Cuellar: Kongresmanowi grożono bronią i ukradziono samochód! Henry Cuellar: Kongresmanowi grożono bronią i ukradziono samochód!

    Amerykańskie media donoszą, że jednemu z amerykańskich kongresmenów w poniedziałkowy wieczór ukradziono samochód. Henry Cuellar parkował niedaleko Kapitolu, gdy podeszło do niego trzech uzbrojonych mężczyzn. Wymierzono w niego bronią i zagrożono śmiercią w przypadku, gdyby kongresmen nie oddał dobrowolnie auta.

  • Donald Trump: Były amerykański prezydent i jego synowie składali fałszywe sprawozdania finansowe? Donald Trump: Były amerykański prezydent i jego synowie składali fałszywe sprawozdania finansowe?

    Sąd w Nowym Jorku uznał, że Donald Trump i jego synowie przez dekadę składali fałszywe zeznania finansowe. Orzeczenie w tej kolejnej już sprawie dotyczącej byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, wydał sędzia Arthur Engoron. Zadecydowano również o unieważnieniu certyfikatu biznesowego The Trump Organisation.

  • USA, Nowy Jork: Wypadek autokaru z członkami szkolnej orkiestry USA, Nowy Jork: Wypadek autokaru z członkami szkolnej orkiestry

    W hrabstwie Orange w stanie Nowy Jork doszło do wypadku. Autokar wiozący członków licealnej orkiestry i ich opiekunów rozbił się, prawdopodobnie z powodu awarii przedniego koła. Dwie osoby zginęły, a 40 zostało rannych. Pięcioro uczniów jest stanie ciężkim. Do incydentu doszło ok 13 czasu lokalnego w czwartek.

  • Donald Trump: Konto jego syna na Twitterze zostało zhakowane! Donald Trump: Konto jego syna na Twitterze zostało zhakowane!

    O incydencie poinformował rzecznik Donalda Trumpa. Konto syna byłego prezydenta,  Donalda Trumpa Jr, zostało przejęte przez hakerów. Pojawiły się na nim wpisy o obraźliwych i wulgarnych treściach, a także informacja o tym, że Donald Junior zamierza kandydować na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

  • USA, Jonesboro: Pies policyjny Waro zginął na służbie USA, Jonesboro: Pies policyjny Waro zginął na służbie

    Funkcjonariusz K9 o imieniu Waro zginął na służbie podczas strzelaniny. Dwuletni owczarek niemiecki został dwukrotnie postrzelony w plecy podczas poszukiwania 17-letniego Stephona Forda, który uciekał przed policją. Ford po zastrzeleniu Waro próbował strzelać do policjantów i został przez nich zastrzelony. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie.

  • Mariusz Kamiński: Przywrócenie kontroli na granicy ze Słowacją
    Mariusz Kamiński: Przywrócenie kontroli na granicy ze Słowacją

    Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Kamiński, zorganizował konferencję, podczas której ogłosił przywrócenie kontroli na granicy polsko - słowackiej. To tymczasowe rozwiązanie, które wdrożone zostaje ze względu na masową migrację. Decyzję o wprowadzeniu tymczasowych kontroli na granicy ze Słowacją podjął również premier Czech.

    Napisano wtorek, 03 październik 2023 16:29
  • Henry Cuellar: Kongresmanowi grożono bronią i ukradziono samochód!
    Henry Cuellar: Kongresmanowi grożono bronią i ukradziono samochód!

    Amerykańskie media donoszą, że jednemu z amerykańskich kongresmenów w poniedziałkowy wieczór ukradziono samochód. Henry Cuellar parkował niedaleko Kapitolu, gdy podeszło do niego trzech uzbrojonych mężczyzn. Wymierzono w niego bronią i zagrożono śmiercią w przypadku, gdyby kongresmen nie oddał dobrowolnie auta.

    Napisano wtorek, 03 październik 2023 14:04
  • Donald Trump: Były amerykański prezydent i jego synowie składali fałszywe sprawozdania finansowe?
    Donald Trump: Były amerykański prezydent i jego synowie składali fałszywe sprawozdania finansowe?

    Sąd w Nowym Jorku uznał, że Donald Trump i jego synowie przez dekadę składali fałszywe zeznania finansowe. Orzeczenie w tej kolejnej już sprawie dotyczącej byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, wydał sędzia Arthur Engoron. Zadecydowano również o unieważnieniu certyfikatu biznesowego The Trump Organisation.

    Napisano środa, 27 wrzesień 2023 12:59
  • Malbork: Myśliwce musiały przechwycić obce samoloty!
    Malbork: Myśliwce musiały przechwycić obce samoloty!

    Myśliwce F-35A należące do włoskich sił powietrznych stacjonują od środy w Polsce. W czwartek po południu musiały zostać poderwane do lotu, gdy w przestrzeni powietrznej NATO pojawiły się rosyjskie samoloty. Decyzję o eskortowaniu maszyn poza terytorium NATO podjęło centrum operacji powietrznych w Uedem.

    Napisano wtorek, 26 wrzesień 2023 14:23
  • Donald Trump: Konto jego syna na Twitterze zostało zhakowane!
    Donald Trump: Konto jego syna na Twitterze zostało zhakowane!

    O incydencie poinformował rzecznik Donalda Trumpa. Konto syna byłego prezydenta,  Donalda Trumpa Jr, zostało przejęte przez hakerów. Pojawiły się na nim wpisy o obraźliwych i wulgarnych treściach, a także informacja o tym, że Donald Junior zamierza kandydować na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

    Napisano czwartek, 21 wrzesień 2023 15:09
  • Mateusz Morawiecki: Premier przekazuje, że nie będziemy już wysyłać broni na Ukrainę!
    Mateusz Morawiecki: Premier przekazuje, że nie będziemy już wysyłać broni na Ukrainę!

    Konflikt na linii Polska - Ukraina trwa w miarę, jak narasta spór o zboże. Mimo unijnych nakazów, polski rząd zadecydował o przedłużeniu zakazu importu ukraińskiego zboża przez nasz kraj. Teraz premier Mateusz Morawiecki poinformował, że koniec z przekazywaniem broni Ukrainie. Zamiast tego rząd planuje skupić się na zbrojeniu Polski.

    Napisano czwartek, 21 wrzesień 2023 14:20
  • Ukraina: Nocne ataki Rosjan m.in. na Kijów i Chersoń
    Ukraina: Nocne ataki Rosjan m.in. na Kijów i Chersoń

    W nocy 21 września 2023, gdy większość mieszkańców Ukrainy pogrążona była we śnie, rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły zmasowane ataki rakietowe na różne regiony kraju. W ciągu tych tragicznych godzin wiele osób stało się ofiarami nieprzewidywalnych działań wojennych, a skutki tych ataków odczuwane są jeszcze teraz.

    Napisano czwartek, 21 wrzesień 2023 10:08
  • Lwów: Pożar fabryki okien polskiego producenta i magazynów Caritas - Spes!
    Lwów: Pożar fabryki okien polskiego producenta i magazynów Caritas - Spes!

    Dzisiaj w nocy doszło do kolejnego ataku Rosjan na Lwów. Ataku dokonały bezzałogowe drony, które przeleciały nad miastem. Wiadomo, że zginęła co najmniej jedna osoba, a dwie inne zostały ranne. Uszkodzone zostały m.in.  magazyny należące do Caritas-Spes, a także fabryka okien Fakro, która należy do polskiego producenta.

    Napisano wtorek, 19 wrzesień 2023 14:28
  • Władimir Putin: Spotkanie z Kim Dzong Unem na kosmodromie!
    Władimir Putin: Spotkanie z Kim Dzong Unem na kosmodromie!

    Jak informowaliśmy wcześniej, Kim Dzong Un dotarł do Rosji swoim prywatnym pociągiem. W środę doszło do spotkania przywódcy Korei Północnej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Przywódcy wspólnie zjedli posiłek i wznieśli toasty za owocną współpracę. Jakie były tematy rozmów między tym dwojgiem?

    Napisano środa, 13 wrzesień 2023 16:05
  • Rosja: Kim Dzong Un przybywa z wizytą!
    Rosja: Kim Dzong Un przybywa z wizytą!

    Prywatny pociąg przywódcy Korei Północnej wjechał właśnie na teren Rosji. Podczas spotkania z Władimirem Putinem Kim Dzong Un prawdopodobnie planuje zawrzeć umowę dotyczącą zbrojenia. Według Ministerstwa Obrony Korei Południowej północnokoreański przywódca przybył do Rosji we wtorek wcześnie rano.

    Napisano wtorek, 12 wrzesień 2023 13:05
  • Giorgia Meloni: Wizyta w Caivano
    Giorgia Meloni: Wizyta w Caivano

    Do potwornych zdarzeń po raz kolejny doszło we włoskiej miejscowości Caivano, która znajduje się w pobliżu Neapolu. Według lokalnych mediów, dwie dziewczynki w wieku 10 i 12 lat zostały zgwałcone przez sześciu mężczyzn. Po tych szokujących doniesieniach miasto odwiedziła premier Włoch Giorgia Meloni.

    Napisano poniedziałek, 04 wrzesień 2023 14:34
  • Jewgienij Prigożyn: Szef Grupy Wagnera nie żyje
    Jewgienij Prigożyn: Szef Grupy Wagnera nie żyje

    Jewgienij Prigożyn, postać znana na arenie międzynarodowej jako szef kontrowersyjnej Grupy Wagnera, zginął w tragicznym wypadku samolotowym. Jego odrzutowiec Embraer Legacy 600 o numerze RA-02796 rozbił się 23.08 wieczorem w rosyjskim obwodzie twerskim. Katastrofa ta nie tylko potwierdza śmierć jednej z najbardziej wpływowych postaci w rosyjskiej polityce zagranicznej, ale również otwiera pole do spekulacji i pytania o przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Większość obserwatorów od razu za przyczynę wypadku podało zemstę Putina. Rosjanie twierdzą, że to Ukraińcy za tym stoją. W chwili obecnej wiele jest jeszcze niewiadomych i niezbędne jest dokładne zbadanie okoliczności wypadku, aby dać odpowiedź na pytanie, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też świadome działanie przeciwników Prigożyna.

    Napisano czwartek, 24 sierpień 2023 10:41
  • Donald Trump: Były prezydent USA sam zgłosi się do aresztu?
    Donald Trump: Były prezydent USA sam zgłosi się do aresztu?

    Donald Trump ogłosił, że w czwartek zamierza zgłosić się do aresztu w stanie Georgia. Były prezydent USA aktualnie walczy z zarzutami o ingerencje w wybory prezydenckie w 2020 r. w Stanach Zjednoczonych. Trump twierdzi, że nie jest winny żadnego z 41 stawianych mu oskarżeń. To nie pierwsze zarzuty, jakie otrzymał.

    Napisano wtorek, 22 sierpień 2023 13:54
  • USA: Pascale Ferrier wysłała Trumpowi truciznę!
    USA: Pascale Ferrier wysłała Trumpowi truciznę!

    56 - letnia Pascale Ferrier decyzją sądu została skazana na 22 lata pozbawienia wolności. Kanadyjka wysłała listy, które zwierały w sobie truciznę - rycynę. Jednym z odbiorców tych listów miał być m.in. Donald Trump, były prezydent USA. Do incydentu doszło we wrześniu 2022 r., ale dopiero teraz sąd wydał orzeczenie w tej sprawie.

    Napisano piątek, 18 sierpień 2023 14:55
  • Wybory: Bogusław Wołoszański jedynką w Piotrkowie Trybunalskim z ramienia KO!
    Wybory: Bogusław Wołoszański jedynką w Piotrkowie Trybunalskim z ramienia KO!

    Bogusław Wołoszański, zasłużony dziennikarz i popularyzator historii, dołącza do walki politycznej jako kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach do Sejmu. Wybór Wołoszańskiego na "jedynkę" w okręgu obejmującym Piotrków Trybunalski stanowi wyraz zaufania i strategicznego planowania ze strony KO, która w tych wyborach zamierza postawić na rozpoznawalne i szanowane postacie publiczne. Oznajmienie tej decyzji przez Donalda Tuska podczas posiedzenia Rady Krajowej PO jest kolejnym krokiem w kierunku kształtowania zróżnicowanego i mocnego frontu przed wyborami parlamentarnymi. Wybór Wołoszańskiego, znanego ze swojego zaangażowania w promocję wiedzy historycznej, może także stanowić próbę zwrócenia uwagi wyborców na ważność historii i tradycji w kontekście współczesnej polityki.

    Napisano środa, 16 sierpień 2023 10:46
  • Wybory: Sensacja - Michał Kołodziejczak wystartuje z list KO! Jedynka w Koninie
    Wybory: Sensacja - Michał Kołodziejczak wystartuje z list KO! Jedynka w Koninie

    Michał Kołodziejczak, znany działacz i lider AGROunii, organizacji zrzeszającej rolników, ogłosił swój start w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej (KO). Wystartuje on z Konina. Decyzja ta, zatwierdzona przez Donalda Tuska, lidera Platformy Obywatelskiej, może zaskoczyć wielu obserwatorów sceny politycznej i dodać nowy wymiar nadchodzącej batalii wyborczej. Czy jest to jedynie taktyczny ruch, czy może początek nowej fazy w polskiej polityce?

    Napisano środa, 16 sierpień 2023 10:22
  • Warszawa: Defilada Wojska Polskiego 15.08 - relacja na żywo
    Warszawa: Defilada Wojska Polskiego 15.08 - relacja na żywo

    We wtorek 15 sierpnia, na warszawskiej Wisłostradzie, ponad 2000 żołnierzy i setka statków powietrznych, wspieranych przez imponującą liczbę pojazdów wojskowych, tworzy defiladę pod hasłem "Silna Biało-czerwona". To wydarzenie jest nie tylko dumnym pokazem siły i zjednoczenia, ale także złożeniem hołdu tym, którzy służą na granicy i na całym świecie. Z defilady tej, organizowanej po raz pierwszy od 2019 roku, wyłonił się obraz współczesnego Wojska Polskiego - silnego i zdeterminowanego do ochrony suwerenności narodu.

    Napisano wtorek, 15 sierpień 2023 13:08
  • Referendum: Mariusz Błaszczak przedstawił 4 pytanie
    Referendum: Mariusz Błaszczak przedstawił 4 pytanie

    W poniedziałek14 sierpnia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił treść ostatniego, czwartego pytania w nadchodzącym Referendum 2023 Dotyczy ono bezpieczeństwa Polski i budowy zapory na granicy z Białorusią i Rosją. Pytanie brzmi. Spot pojawił sie rano na Facebooku i narzucił temat całego dzisiejszego dnia.

    Napisano poniedziałek, 14 sierpień 2023 09:54
  • Referendum: Morawiecki przedstawił treść trzeciego pytania
    Referendum: Morawiecki przedstawił treść trzeciego pytania

    Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś 13.08 treść kolejnego, trzeciego pytania referendalnego inicjowanego przez PiS. Wcześniej pierwsze pytanie związane z wyprzedażą państwowych przedsiębiorstw ogłosił Jarosław Kaczyński. Później Beata Szydło w pytaniu odniosła się do wieku emerytalnego.

    Napisano niedziela, 13 sierpień 2023 10:50
  • Udany atak na Most Krymski 12.08! Kilka wybuchów!
    Udany atak na Most Krymski 12.08! Kilka wybuchów!

    Nieciekawy weekend przeżyli turyści, którzy zjechali się na Krym. Dziś 12.08 po godzinie 13 czasu polskiego, nad mostem Krymskim, łączącym Rosję z półwyspem, zaczęły unosić się kłęby dymu. Rosyjskie ministerstwo obrony oskarża Ukrainę o atak na most, wykorzystując pociski S-200, które zostały zmodyfikowane do wersji uderzeniowej.

    Napisano sobota, 12 sierpień 2023 14:31