wtorek, 01 grudzień 2020 19:30

Dlaczego nowy prezytent USA jest tak popularny w Irlandii?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Joe Biden w Irlandii Joe Biden w Irlandii

Wybory prezydencie w Stanach Zjednoczonych są takim wydarzeniem politycznym, które obserwują nie tylko amerykanie, ale także cały zachodni świat. Poszczególne kraje świata mają swoich faworytów, jednakże w Irlandii zdecydowanie największym poparciem cieszy się Joe Biden, który z tego co podają media, został kolejnym prezydentem USA. Z jakiego powodu Joe Biden cieszy się w Irlandii tak dużą popularnością?

 

Cała Irlandia świętuje zwycięstwo Bidena!

Irlandczycy darzą nowego prezydenta USA szczególną sympatią. Spowodowane jest to tym, że Joe Biden ma irlandzkie pochodzenie. Jego matka Catherine Eugenii Biden byłą rodowitą irlandką. Co więcej, ojciec Joe Bidena także w pewnej części miał pochodzenie irlandzkie, dlatego mieszkańcy Wiecznie Zielonej Wyspy uważają nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych za jednego ze swoich. Warto w tym miejscu podkreślić, że i sam prezydent elekt także pałą sympatią dla Irlandii i jej mieszkańców, czego przejawem są pogłoski o tym, iż pierwsza podróż zagraniczna nowego prezydenta odbędzie się właśnie do Irlandii. Sam Biden niejednokrotnie podkreślał, że jest dumny ze swoich irlandzkich korzeni, dlatego wszystko wskazuje na to, że relacje Irlandia- Stany Zjednoczone będą lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 • Jak założyć partię polityczną?
  Jak założyć partię polityczną?

  Partie polityczne odgrywają kluczową rolę w demokratycznych systemach rządzenia. To właśnie one grupują ludzi o podobnych przekonaniach w różnych życiowych materiach. Wspólna aktywność publiczna umożliwia im próby urzeczywistniania swojej wizji państwa. Jeżeli członkowie partii w kampanii wyborczej przekonają większość do swoich racji i zwyciężą w wyborach – wówczas będą mieli okazję sformować rząd i zrealizować swoje pomysły.

  Written on niedziela, 17 styczeń 2021 16:48
 • Polska: Najnowszy sondaż partyjny CBOS
  Polska: Najnowszy sondaż partyjny CBOS

  W mediach pojawiły się wyniki nowego sondażu partyjnego realizowanego na 1150 osobach przez CBOS. Przeprowadzany on był w dniach 4-14 stycznia metodą CAPI, CATI I CAWI. Wyniki sondażu są dość zaskakujące, gdyż wiele partii nadal pikuje, a nawet nie wchodzi do rządu. Furorę robi opcja Szymona Hołowni, ale o tym poniżej.

  Written on sobota, 16 styczeń 2021 12:37
 • USA: Zamieszki na Kapitolu. Zdjęcia
  USA: Zamieszki na Kapitolu. Zdjęcia

  Jak wiemy, data jaką jest 6 stycznia 2021 roku zapisze się w USA dużymi zgłoskami. Niestety w tym dniu doszło do szturmu zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol. Była to pierwsza tego typu sytuacja od ponad 100 lat. Jak się okazało, grupy szturmujące już kilka dni wcześniej odwiedziły Kapitol w celu rekonesansu. Wychodzą też na jaw fakty, w których to zwolennicy Trumpa planowali zabić polityków znajdujących się w tym budynku. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego zajścia.

  Written on sobota, 16 styczeń 2021 10:42
 • Obaj papieże zaszczepieni przeciwko Covid19!
  Obaj papieże zaszczepieni przeciwko Covid19!

  Dzisiaj emerytowany papież Benadykt XVI jak i Franciszek zostali zaszczepieni! Pomimo bardzo sędziwego wieku i wielu chorób, Benedykt XVI pokazał klasę. Jak już mówił Franciszek, zaszczepienie się to nie tylko zdrowie swoje, ale co najważniejsze naszych bliskich, którzy to nam mogą zawdzięczać swoje odseparowanie od koronawirusa.

  Written on czwartek, 14 styczeń 2021 16:46
 • Odszkodowania za szczepienia czyli Fundusz Kompensacyjny COVID19
  Odszkodowania za szczepienia czyli Fundusz Kompensacyjny COVID19

  Dziś Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformował o powołaniu funduszu kompensacyjnego. W tym roku pieniądze z funduszu będą pomagały osobom, u których wystąpił tak zwany NOP, czyli niepożądany odczyn poszczepienny. Planowo w kolejnych latach fundusze obejmą obowiązkowe szczepienie dzieci. Uproszczona zostanie procedura i ma ona zlikwidować niedogodności w roszczeniach ewentualnych poszkodowanych o odszkodowanie.

  Written on wtorek, 12 styczeń 2021 18:34