piątek, 12 listopad 2021 18:44

Gdańsk: Bestialski atak w szpitalu psychiatrycznym - pielęgniarka zaatakowana siekierą

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Atak siekierą w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku Atak siekierą w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku fot: pipxabay

Jeden z pacjentów szpitala psychiatrycznego w Gdańsku zaatakował młodą pielęgniarkę siekierą. Kobieta została przewieziona do szpitala, lecz jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Pracownicy placówki nie wiedzą, w jaki sposób udało się mężczyźnie przemycić tak niebezpieczny przedmiot na teren szpitala.

 

Siekiera w plecach pielęgniarki, czyli o krok od zabójstwa

Do zdarzenia doszło 10 listopada w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku. Do tragicznego wydarzenia doszło w godzinach popołudniowych, kiedy to 46-letni pacjent zaatakował siekierą młodą pielęgniarkę. Uderzał od tyłu i trafił kobietę w plecy. Zszokowany personel szpitala szybko obezwładnił mężczyznę, zaś młoda pielęgniarka została szybko przetransportowana do szpitala.
Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednakże lekarze podkreślają, że było o krok od tragedii. Ostrze siekiery nie trafiło w żadne organy witalne, dlatego po opatrzeniu rany, kobieta została wypisana ze szpitala.

Jak doszło do przemytu siekiery do szpitala?

Pracownicy szpitala i trójmiejscy dziennikarze zadają pytania, w jaki sposób mężczyzna przemycił siekierę na teren szpitala. Okazuje się jednak, że to nie jedyny przypadek tragicznego wydarzenia w tej placówce. W ostatnich dniach października, jeden z pacjentów odłączył się od grupy podczas codziennego spaceru. Pacjent ten wspiął się na komin i z niego zeskoczył. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł.
Dyrekcja szpitala zapewnia, że pilnie przyjrzy się tej sprawie.