piątek, 07 maj 2021 14:51

USA: Zgoda na szczepienia dzieci 12+ Pfizerem

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Szczepienia 12+ w USA Szczepienia 12+ w USA fot: pixabay

W tym tygodniu Amerykańska Agencja Żywności i Leków ma wydać zgodę na zastosowanie szczepionki Pfizer u nastolatków powyżej 12 roku życia. Ma to zwiększyć szansę na normalny powrót do szkół w nowym roku.
Wyniki badania są pozytywne

 

Do badań doszło około miesiąca temu. Wtedy to poddano grupę 2250 dzieci szczepieniom preparatem Pfizer. Wynik okazały się pozytywne. Nie stwierdzono ani jednego przypadku zakażenia wśród zaszczepionych i 18 infekcji w grupie placebo. Jeśli chodzi o działania uboczne, to okazały się one takie same jak w przypadku dorosłych. Należą do nich gorączka, ból mięśni i ból głowy. Od opublikowania wyników badań, Amerykańska Agencja Żywności i Leków miała miesiąc na podanie oficjalnej decyzji w sprawie stosowania preparatu. W tym tygodniu kończy się czas jej przedstawienia. Prawdopodobnie z uwagi na brak przeciwwskazań i skuteczność, preparat Pfizer będzie mógł być stosowany w grupie wiekowej 12+. Dodatkowo decyzja w sprawie szczepień Pfizerem wśród dzieci młodszych ma zostać podjęta na jesieni.
Wzmożone badania nad szczepionkami mają na celu zmniejszenie zachorowalności wśród dzieci. Władze liczą, że poddanie młodszych obywateli szczepieniom skutecznie redukuje liczbę zachorowań i pozwoli na otwarcie szkół od nowego roku szkolnego, czyli od września 2021 roku.