sobota, 30 grudzień 2023 16:14

Wielka Brytania: Zalanie tunelu pod Tamizą

zalanie tunelu pod Tamizą zalanie tunelu pod Tamizą fot. pixabay

Końcówka obecnego roku w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się od chaosu w podróżach, gdy zalanie tunelu pod Tamizą zmusiło Eurostar do odwołania wszystkich sobotnich połączeń do i z London St Pancras. Zdarzenie to utrudniło plany podróżujących, wprowadzając zakłócenia również w innych środkach transportu. Jakie konsekwencje niesie za sobą ta nieprzewidziana sytuacja?

 

Zalanie tunelu pod Tamizą

Eurostar, obsługujący ważne połączenia z Londynu do Paryża, Brukseli i Amsterdamu, wyraził rano nadzieję na wznowienie usług w późniejszym terminie. Jednak, niestety, odwołano wszystkie 41 pociągów, co wprowadziło pasażerów w chaos. Zakłócenia w podróżach dotknęły wielu pasażerów, w tym Nicole i Christophera Carrerę, którzy planowali sylwestrową wycieczkę do Disneylandu w Paryżu. Ich plany zostały „zrujnowane”, a próba zmiany rezerwacji na niedzielny wyjazd była jedynym rozwiązaniem. Choć Eurostar zapewnia pełny zwrot kosztów lub wymianę, wielu podróżnych musi zmagać się z utrudnieniami.

Odwołanie połączeń z i do London St Pancras

Eurostar, tłumacząc sytuację, podkreśla, że bezpieczeństwo pasażerów jest ich priorytetem numer jeden. Mimo niedogodności, firma stara się wesprzeć klientów na stacjach, a dotknięci klienci mają prawo do pełnego zwrotu kosztów lub wymiany. Spółka HS1, obsługująca tor, informuje, że prace inżynieryjne trwają, ale ilość wody była „bezprecedensowa”. Mimo to, pompy i cysterny są już na miejscu, a poziom wody obniża się. Oczekuje się, że sytuacja wróci do normy po usunięciu wody z tunelu.

Zalanie tunelu pod Tamizą sparaliżowało noworoczne podróże Eurostar, wprowadzając pasażerów w nieoczekiwane utrudnienia. Choć firma zapewnia wsparcie i zwrot kosztów, chaos w podróżach stawia pytanie o przygotowanie infrastruktury do takich sytuacji awaryjnych.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Paryż: Alarm bombowy w konsulacie Iranu Paryż: Alarm bombowy w konsulacie Iranu

    W piątek, w konsulacie Iranu w Paryżu, doszło do dramatycznego incydentu, który wywołał szeroko zakrojone działania bezpieczeństwa. Mężczyzna został zatrzymany po wejściu do budynku z kamizelką, którą początkowo uznano za zawierającą granaty. Cała sytuacja okazała się fałszywym alarmem, ale wywołała poważne reperkusje w środku stolicy Francji.

  • Amsterdam: Ograniczenie liczby hoteli, aby zmniejszyć liczbę turystów Amsterdam: Ograniczenie liczby hoteli, aby zmniejszyć liczbę turystów

    W obliczu rosnących wyzwań związanych z nadmierną turystyką, Amsterdam wprowadza śmiałe kroki regulacyjne. Władze miasta zdecydowały o wprowadzeniu przepisów, które mają na celu ograniczenie liczby nowych hoteli, co bezpośrednio przekłada się na ilość turystów odwiedzających miasto. Jest to część większej strategii mającej na celu ochronę jakości życia mieszkańców i utrzymanie zrównoważonego rozwoju.

  • Dubaj: Powódź jednak nie była spowodowana zasiewem chmur Dubaj: Powódź jednak nie była spowodowana zasiewem chmur

    Dubaj, miasto znane z luksusowych wieżowców i pustynnego klimatu, stanęło w obliczu niespotykanej katastrofy naturalnej. Gwałtowne burze spowodowały nagłe powodzie w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przynosząc zaskakujące obrazy porzuconych samochodów przy drogach czy zalanych pasów startowych na lotniskach. W wyniku ekstremalnych warunków pogodowych, setki lotów zostały odwołane na ruchliwym międzynarodowym lotnisku w Dubaju, a sąsiedni Oman odnotował co najmniej 18 ofiar śmiertelnych.

  • ZEA: Rekordowe deszcze zalewają Dubaj ZEA: Rekordowe deszcze zalewają Dubaj

    W ciągu jednego dnia, Dubaj, zazwyczaj suchy i pustynny emirat, doświadczył opadów deszczu przekraczających roczną normę. Niespotykane zjawisko meteorologiczne spowodowało poważne zakłócenia w funkcjonowaniu miasta, w tym zamknięcie dróg i utrudnienia w ruchu lotniczym. Deszcz spadł także w Bahrajnie, Katarze i Arabii Saudyjskiej. W Omanie śmierć przez ulewy poniosło co najmniej 18 osób.

  • Rosja i Kazachstan: Gigantyczna powódź - ewakuacja ponad 100 tysięcy osób Rosja i Kazachstan: Gigantyczna powódź - ewakuacja ponad 100 tysięcy osób

    Niezwykle intensywne topnienie śniegu spowodowało dramatyczne podniesienie się poziomu wody w rzece Ural, co doprowadziło do jednej z największych powodzi w historii Rosji i Kazachstanu. W wyniku tego zjawiska, blisko 8 tysięcy mieszkańców obwodu orenburskiego w Rosji oraz ponad 96 tysięcy osób w sąsiednim Kazachstanie musiało opuścić swoje domy.

load more hold SHIFT key to load all load all