sobota, 30 grudzień 2023 16:14

Wielka Brytania: Zalanie tunelu pod Tamizą

zalanie tunelu pod Tamizą zalanie tunelu pod Tamizą fot. pixabay

Końcówka obecnego roku w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się od chaosu w podróżach, gdy zalanie tunelu pod Tamizą zmusiło Eurostar do odwołania wszystkich sobotnich połączeń do i z London St Pancras. Zdarzenie to utrudniło plany podróżujących, wprowadzając zakłócenia również w innych środkach transportu. Jakie konsekwencje niesie za sobą ta nieprzewidziana sytuacja?

 

Zalanie tunelu pod Tamizą

Eurostar, obsługujący ważne połączenia z Londynu do Paryża, Brukseli i Amsterdamu, wyraził rano nadzieję na wznowienie usług w późniejszym terminie. Jednak, niestety, odwołano wszystkie 41 pociągów, co wprowadziło pasażerów w chaos. Zakłócenia w podróżach dotknęły wielu pasażerów, w tym Nicole i Christophera Carrerę, którzy planowali sylwestrową wycieczkę do Disneylandu w Paryżu. Ich plany zostały „zrujnowane”, a próba zmiany rezerwacji na niedzielny wyjazd była jedynym rozwiązaniem. Choć Eurostar zapewnia pełny zwrot kosztów lub wymianę, wielu podróżnych musi zmagać się z utrudnieniami.

Odwołanie połączeń z i do London St Pancras

Eurostar, tłumacząc sytuację, podkreśla, że bezpieczeństwo pasażerów jest ich priorytetem numer jeden. Mimo niedogodności, firma stara się wesprzeć klientów na stacjach, a dotknięci klienci mają prawo do pełnego zwrotu kosztów lub wymiany. Spółka HS1, obsługująca tor, informuje, że prace inżynieryjne trwają, ale ilość wody była „bezprecedensowa”. Mimo to, pompy i cysterny są już na miejscu, a poziom wody obniża się. Oczekuje się, że sytuacja wróci do normy po usunięciu wody z tunelu.

Zalanie tunelu pod Tamizą sparaliżowało noworoczne podróże Eurostar, wprowadzając pasażerów w nieoczekiwane utrudnienia. Choć firma zapewnia wsparcie i zwrot kosztów, chaos w podróżach stawia pytanie o przygotowanie infrastruktury do takich sytuacji awaryjnych.

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Portugalia: Podtopienia i chaos na południu kraju Portugalia: Podtopienia i chaos na południu kraju

    W piątkowe popołudnie i wieczór nad południową Portugalią przeszły intensywne opady deszczu. Skutki żywiołu najbardziej odczuł region Algarve, popularny wśród turystów. Zalane zostały drogi, ulice i budynki w Faro, Lagoa, Olhao oraz innych miastach. Podobne problemy wystąpiły w regionie Alentejo, gdzie również doszło do licznych podtopień. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi opadami w najbliższych dniach.

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Quincy Jones: Legendarny muzyk i producent, zmarł w wieku 91 lat Quincy Jones: Legendarny muzyk i producent, zmarł w wieku 91 lat

    Quincy Jones, wybitny amerykański producent muzyczny, znany z pracy z takimi gwiazdami jak Michael Jackson i Frank Sinatra, zmarł w wieku 91 lat. Rzecznik rodziny, Arnold Robinson, poinformował, że Jones zmarł spokojnie w swoim domu w Bel Air w niedzielę wieczorem, otoczony przez rodzinę. Jego śmierć to ogromna strata dla świata muzyki, ale jednocześnie okazja do uczczenia imponującego życia i kariery tego niepowtarzalnego artysty.

  • Hiszpania: Bilans powodzi. Skąd się wzięły? Hiszpania: Bilans powodzi. Skąd się wzięły?

    Po rekordowych opadach deszczu, które w ciągu kilku godzin spadły na region Walencji, Hiszpania mierzy się z najtragiczniejszą katastrofą powodziową w swojej nowoczesnej historii. Tragiczne zdarzenia spowodowały śmierć minimum158 osób, a skala zniszczeń wywołała ogólnokrajową debatę o odpowiedzialności władz i wpływie zmian klimatycznych na intensywność takich zjawisk pogodowych.

  • Hiszpania: 51 ofiar powodzi w Walencji - filmy Hiszpania: 51 ofiar powodzi w Walencji - filmy

    Walencja zmaga się z największymi powodziami ostatnich lat. Co najmniej 51 osób straciło życie, a sytuacja wymaga intensywnych działań ratunkowych. Potężne ulewy, które nawiedziły region, zmieniły ulice w rwące rzeki, niszcząc samochody, domy i infrastrukturę miejską.

load more hold SHIFT key to load all load all