sobota, 30 grudzień 2023 16:08

Australia, Brisbane: Jadowity wąż pojawił się na korcie tenisowym podczas meczu!

Brisbane wąż na korcie Brisbane wąż na korcie fot. pixabay

W trakcie zwykłego meczu tenisa w australijskim Brisbane niespodziewanie pojawił się jadowity wąż, przerwawszy pojedynek między Austriakiem Dominicem Thiemem a Australijczykiem Jamesem McCabem. To nietypowe zdarzenie rzuca nowe światło na słynną australijską faunę, znaną z obfitości śmiertelnie niebezpiecznych gatunków. Jakie wydarzenia miały miejsce na kortach, gdy sportowe emocje mieszały się z naturalnym niebezpieczeństwem?

Jadowity wąż w Australii

Australijski Brisbane to miejsce, gdzie fauna zaskakuje swoją różnorodnością, a mieszkańcy często mają do czynienia z niebezpiecznymi zwierzętami. Jednak nikt nie spodziewał się, że na korcie tenisowym pojawi się jadowity wąż. W trakcie meczu kwalifikacyjnego do turnieju w Brisbane International Dominic Thiem i James McCabe musieli zmierzyć się z nietypowym przeciwnikiem, który przerwał ich pojedynek.

Przerwa w meczu tenisa

Po przegraniu pierwszego seta 2-6, Thiem przygotowywał się do powrotu na kort, gdy nagle pojawił się wąż. Widzowie szybko zauważyli intruza, co skutkowało przerwą w grze. Na miejsce wezwano specjalistycznego łapacza węży, który po około 40 minutach udał się w kłopotliwą misję schwytać 50-centymetrowego przedstawiciela gatunku nibykobra siatkowana, jednego z najbardziej jadowitych węży na świecie. Po niecodziennej przerwie, Thiem powrócił na kort, ale początkowo ustępował swojemu przeciwnikowi. Mimo to, zdołał otrząsnąć się z szoku, odrobić straty i ostatecznie wygrać mecz. Na pomeczowej konferencji, Austriak przyznał, że to było dla niego niesamowite przeżycie, podkreślając, że choć kocha zwierzęta, to sytuacja była naprawdę niebezpieczna.

Spotkanie z jadowitym wężem na kortach Brisbane to niezwykłe wydarzenie, które łączyło w sobie sportowe emocje z przyrodniczym niebezpieczeństwem. Mimo niecodziennego intruza, tenisiści zdołali kontynuować swoją rywalizację, udowadniając, że czasami nawet najdziksze zjawiska przyrody nie są w stanie powstrzymać pasji sportowców.

Źródło: Polsat News, X, Trybuna Polska.

Artykuły powiązane

• Smart City Index: Top 10 najmądrzejszych miast na świecie Smart City Index: Top 10 najmądrzejszych miast na świecie

Według opublikowanego w kwietniu 2024 roku Smart City Index, miasta inteligentne w Europie i Azji zdobywają coraz większe uznanie na świecie, podczas gdy miasta północnoamerykańskie spadły w rankingu.

• Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami

W Białym Domu odbyło się pierwsze w historii wspólne spotkanie prezydentów USA Joe Bidena i Filipin Ferdinanda Marcosa jr. oraz premiera Japonii Fumio Kishidy. Liderzy zadeklarowali pogłębienie współpracy obronnej i wyrazili sprzeciw wobec agresywnej polityki Chin w regionie.

• Australia: Policjant z UK zmarł podczas zaręczyn! Australia: Policjant z UK zmarł podczas zaręczyn!

Brytyjczyk, który wyemigrował do Australii, aby zostać funkcjonariuszem policji, zmarł po upadku podczas uroczystości z okazji zaręczyn. Liam Trimmer, lat 29, w niedzielę w wyniku wypadku w swoim domu w Australii Zachodniej (WA) przeciął tętnicę szyjną na szyi. Władze podały, że choć bliscy próbowali go reanimować, Trimmer zmarł na krótko przed przybyciem ratowników.

• Nowa Zelandia: Nagłe zdarzenie podczas lotu - 50 osób zostało rannych! Nowa Zelandia: Nagłe zdarzenie podczas lotu - 50 osób zostało rannych!

Dziesiątki osób zostało rannych po tym, jak podczas lotu z Australii do Nowej Zelandii doszło do „awarii technicznej”, w wyniku której – według operatora lotu – samolot gwałtownie stracił na wysokości, a świadkowie mówią lokalnym mediom, że pasażerowie zostali nagle rzuceni po kabinie. Około 50 osób zostało opatrzonych po przybyciu do Auckland z powodu obrażeń, w tym jedna osoba, która była w poważnym stanie – poinformowała CNN firma świadcząca usługi ratownictwa medycznego Hato Hone St John Ambulance.12 pacjentów zostało wysłanych do szpitala.

• Australia: Nastolatek skazany po strzelaninie w szkole Australia: Nastolatek skazany po strzelaninie w szkole

Wstrząsające wydarzenie, które miało miejsce w szkole baptystów w Atlantis Beach, Perth, wstrząsnęło społecznością. Piętnastoletni chłopiec oddał trzy strzały z dwóch karabinów, powodując panikę wśród uczniów i personelu szkoły. Mimo braku ofiar, strzelanina wzbudziła ogromne obawy i zaniepokojenie w społeczności.