czwartek, 04 marzec 2021 17:09

USA: Zobacz spektakularny wybuch rakiety SpaceX Starship SN10

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wybuch rakiety SpaceX Starship SN10 Wybuch rakiety SpaceX Starship SN10 fot: youtube.com

Prototyp rakiety SpaceX Starship SN10 został wystrzelony na wysokość 10 kilometrów. Wylądował po 6 minutach i 20 sekundach lotu. Gdy wszyscy święcili sukces, okazało się, że rakieta eksplodowała. Jak czytam w komentarzach lądowanie było zbyt twarde i przechyliła się ona na bok. 

Musiało dojść do uszkodzeń rur w środku prototypu. Wszyscy z niecierpliwością i nadzieją czekamy na testy SpaceX Starship SN11. Była to trzecia próba prototypów rakiety. Wbrew pozorom tak udanej misji nie spodziewali się obserwujący start ludzie. Elon Musk wiąże ze Starshipem duże nadzieje i zapowiada, że kiedyś na jego pokładzie polecą na Marsa astronauci wraz z cywilami. To kwestia czasu jak bezzałogowe rakiety kosmiczne będą lądowały zdalnie i bezpieczne lądowanie na Marsie będzie możliwe.

Elon Musk to amerykański biznesmen i filantrop. Dyrektor generalny w SpaceX i Tesli. Współzakładał PayPal, Teslę, Boring Company, SpaceX i Neuralink. Prywatnie w latach 2010-2012 mąż angielskiej aktorki Talulah Riley, w latach 2018-2021 partner kanadyjskiej piosenkarki Claire Boucher.

Twitter Elona Muska