Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
czwartek, 16 listopad 2023 15:46

USA: Matka 6 - latka, który postrzelił nauczycielkę, skazana!

USA areszt dla matki 6 - latka, który postrzelił nauczycielkę USA areszt dla matki 6 - latka, który postrzelił nauczycielkę fot. pixabay

Matka sześcioletniego chłopca, który postrzelił swoją nauczycielkę w Wirginii, stanęła przed sądem i została skazana na 21 miesięcy więzienia. Wyrok ten wiąże się z zarzutem posiadania narkotyków w kontekście broni użytej przez jej syna w tragicznym ataku na Abby Zwerner. Deja Taylor, lat 26, przyznała się do zażywania marihuany, a także do posiadania broni palnej. Choć narkotyk ten jest legalny w niektórych stanach, to w połączeniu z bronią stanowił naruszenie prawa.

Abby Zwerner została postrzelona

6 stycznia syn Taylora przyniósł broń do szkoły i strzelił do swojej nauczycielki Abby Zwerner i ranił ją. Pani Zwerner wniosła pozew o odszkodowanie w wysokości 40 milionów dolarów, opisując fizyczne i emocjonalne skutki strzelaniny. W środę sędzia Mark Davis ogłosił wyrok. Deja Taylor wyraziła skruchę, a pani Zwerner podkreśliła koszmary związane z krwią, śmiercią i walką o powrót do normalności po strzelaninie. Deja Taylor, matka sześcioletniego chłopca, który dokonał szokującego ataku na nauczycielkę, stanęła przed sądem i została skazana na 21 miesięcy więzienia. Jej przyznanie się do posiadania narkotyków, zwłaszcza w kontekście broni użytej przez jej syna, skomplikowało już tragiczną sytuację.

Mama 6 - latka, który postrzelił nastolatkę, została skazana na karę więzienia

W czerwcu tego roku Taylor przyznała się do regularnego zażywania marihuany i posiadania broni palnej. Chociaż konopia indyjska jest legalna w niektórych stanach, w Wirginii stanowi to naruszenie prawa. Wyniki śledztwa ujawniły, że po ataku znaleziono około 28 gramów marihuany w domu Deji Taylor. Pani Zwerner również przemówiła przed sądem opisując fizyczne i emocjonalne skutki strzelaniny, a także pięć operacji, które musiała przejść, aby odzyskać ruchomość lewej ręki. Decyzja sądu to jednak nie koniec dramatu. Deja Taylor czeka odrębna rozprawa w związku z zarzutem zaniedbania dziecka, a jej prawnicy starają się o areszt domowy i okres próbny. Argumentują, że Taylor potrzebuje terapii z powodu problemów psychicznych i uzależnienia od marihuany.

Niewątpliwie cała sytuacja rzuca światło na kwestie związane z odpowiedzialnością rodziców za bezpieczeństwo posiadania broni palnej w domu, a także na konieczność kompleksowego podejścia do problemu, uwzględniającego aspekty zdrowia psychicznego. Wyrok dla Deja Taylor to jedynie fragment szerszej dyskusji na temat odpowiedzialności rodzicielskiej i potrzeby działań prewencyjnych w kontekście dostępu dzieci do broni. 

Źródło: BBC, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Japonia: Samolot wojskowy Osprey rozbił się na wyspie Yakushima Japonia: Samolot wojskowy Osprey rozbił się na wyspie Yakushima

  Dramatyczne wydarzenia miały miejsce u wybrzeży japońskiej wyspy Yakushima w południowej prefekturze Kagoshima. Amerykański samolot wojskowy Osprey miał koszmarny wypadek. Według informacji przekazanych przez Japońską Straż Przybrzeżną, co najmniej jedna osoba zginęła.

 • Paris Hilton: Celebrytka ma córkę! Paris Hilton: Celebrytka ma córkę!

  Paris Hilton, ikona show-biznesu, zaskoczyła świat kolejną radosną nowiną – celebrytka stała się mamą po raz drugi. Tym razem, zgodnie z jej wcześniejszymi planami z lat 2009 roku, nadano córce imię, które miało szczególne znaczenie dla gwiazdy. Narodziny dziecka były otoczone tajemnicą, a Paris postanowiła zrobić rodzinie niespodziankę podczas Święta Dziękczynienia.

 • USA, Atlanta: Pasażer samolotu otworzył drzwi awaryjne i wyskoczył! USA, Atlanta: Pasażer samolotu otworzył drzwi awaryjne i wyskoczył!

  Władze lotniska Louis Armstrong w Nowym Orleanie były świadkami niecodziennego zdarzenia, gdy mężczyzna na pokładzie samolotu Southwest Airlines postanowił otworzyć drzwi wyjścia awaryjnego i wspiąć się na skrzydło maszyny. Całe zajście miało miejsce, gdy samolot znajdował się przy bramce, jeszcze przed odlotem.

 • Hamas: Uwolniono część zakładników, w tym 4- latkę! Hamas: Uwolniono część zakładników, w tym 4- latkę!

  Historia czteroletniej Abigail Mor Edan, obywatelki Stanów Zjednoczonych, staje się symbolem dramatu dzieci przetrzymywanych przez terrorystów. Dziewczynka, która straciła oboje rodziców w październikowym ataku, była jednym z zakładników przekazanych Izraelowi w ramach rozejmu z Hamasem. Jej uwolnienie wzbudziło szerokie emocje, a prezydent Joe Biden podkreślił wagę bezpiecznego powrotu kolejnych zakładników.

 • USA, Ohio: Strzelanina w Walmarcie USA, Ohio: Strzelanina w Walmarcie

  W poniedziałkowy wieczór doszło do tragicznych wydarzeń w sklepie Walmart niedaleko Dayton w stanie Ohio. Atak, który zakończył się samobójstwem sprawcy, pozostawił za sobą cztery ranne osoby. Sprawca został zidentyfikowany jako 20-letni Benjamin Charles Jones. To już druga śmiertelna strzelanina w tym samym sklepie.

load more hold SHIFT key to load all load all