poniedziałek, 19 luty 2024 14:42

USA, Burnsville: Strażak i dwóch policjantów zastrzelonych podczas interwencji!

Burnsville zastrzelenie trzech osób Burnsville zastrzelenie trzech osób fot. pixabay

Tragiczna interwencja domowa w Burnsville w stanie Minnesota, zakończyła się śmiercią dwóch funkcjonariuszy policji i strażaka, a także rannym funkcjonariuszem. Zdarzenie to wstrząsnęło społecznością oraz wywołało solidarność i wsparcie dla rodzin ofiar.

 

Incydent w Burnsville

Wczesnym rankiem niedzieli lokalna policja została wezwana do domu w Burnsville, gdzie uzbrojony mężczyzna zabarykadował się wraz z członkami rodziny. Nagły incydent przerodził się w strzelaninę, która doprowadziła do śmierci trzech ratowników i rannego funkcjonariusza. Ofiary tragedii zostały zidentyfikowane jako funkcjonariusze Paul Elmstrand i Matthew Ruge oraz strażak/sanitariusz Adam Finseth. Podejrzany, który także zginął, nie został jeszcze zidentyfikowany. Inny policjant został ranny, lekarze walczą o jego życie w szpitalu.

Tragiczna śmierć dwóch policjantów i strażaka

Gubernator Minnesoty, Tim Walz, wyraził swoje wsparcie dla rodzin ofiar oraz podkreślił odwagę i poświęcenie funkcjonariuszy policji i ratowników. Społeczność Burnsville otrzymuje wsparcie i kondolencje ze strony władz stanowych i lokalnych. Mimo braku aktywnego zagrożenia, dochodzenie w sprawie zdarzenia wciąż trwa, a władze proszą mieszkańców o pozostanie z dala od miejsca interwencji. Agencje zajmujące się śledztwem biorą pod uwagę nagrania z kamer funkcjonariuszy oraz zabezpieczone dowody.

 Senator Amy Klobuchar, razem z mężem, modli się za funkcjonariuszy i ich rodziny, podobnie jak inni przedstawiciele władz i organizacje związane z bezpieczeństwem publicznym. Cała społeczność jednoczy się w trosce o dotknięte tragedią rodziny i podtrzymuje jedność w obliczu tej strasznej straty. Tragedia w Burnsville wywołała smutek i współczucie w całej społeczności. Śmierć dwóch funkcjonariuszy policji i strażaka to ogromna strata, która dotknęła zarówno rodziny ofiar, jak i całe miasto. Wsparcie i solidarność są teraz niezbędne, aby pomóc przezwyciężyć ten trudny czas i dać wsparcie rodzinom dotkniętym tragedią.

Źródło: CNN, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA Warszawa: Przemyt narkotyków w przesyłce do USA

  W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie dokonali zatrzymania 26-letniego mieszkańca Warszawy, który jest podejrzany o próbę przemytu znacznych ilości substancji psychotropowych do Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna, obywatel Ukrainy mieszkający na stałe w Polsce, został zaskoczony przez policję po tym, jak w jego przesyłce lotniczej znaleziono nieoczekiwaną zawartość

 • Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju? Ukraina: Ilu poborowych uciekło z kraju?

  Setki tysięcy mężczyzn w wieku poborowym opuściło Ukrainę od wybuchu wojny, unikając służby wojskowej - donosi portal Politico. Tymczasem malejące morale społeczeństwa ukraińskiego oraz brak wystarczającego wsparcia ze strony Zachodu stawiają kraj w trudnej sytuacji.

 • Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film Trump Tower: Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - film

  W wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku odbyło się spotkanie między prezydentem Polski Andrzejem Dudą a byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Rozmowy, które trwały niemal dwie i pół godziny, zostały ocenione przez obie strony jako owocne i przebiegające w przyjaznej atmosferze.

 • Antalya: Wypadek kolejki linowej Antalya: Wypadek kolejki linowej

  W piątek, 13 kwietnia, w Antalyi, popularnym ośrodku turystycznym na południu Turcji, doszło do dramatycznego wypadku kolejki linowej. Jeden z wagoników zderzył się z przewróconym słupem, powodując wypadnięcie pasażerów na skaliste podłoże. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych.

 • Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami Waszyngton: Spotkanie liderów USA, Japonii i Filipin w obronie przed Chinami

  W Białym Domu odbyło się pierwsze w historii wspólne spotkanie prezydentów USA Joe Bidena i Filipin Ferdinanda Marcosa jr. oraz premiera Japonii Fumio Kishidy. Liderzy zadeklarowali pogłębienie współpracy obronnej i wyrazili sprzeciw wobec agresywnej polityki Chin w regionie.

load more hold SHIFT key to load all load all