czwartek, 11 luty 2021 19:50

UEFA: Nie było przypadku rasizmu w Paryżu!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rasizm na meczu PSG Rasizm na meczu PSG

W grudniu UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko dwóm rumuńskim sędziom w związku z zarzutami o rasistowski komentarz podczas meczu grupowego Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain a Istanbul Basaksehir, który odbył się 9 grudnia.

 

Jak wyglądała cała sytuacja?

W 14 minucie 6 kolejki meczu, Pierre Webo pełniący funkcję asystenta trenera, po obejrzeniu czerwonej kartki zaczął oskarżać sędziego technicznego Sebastiana Coltescu o rasizm przez nazwanie go per “czarny”. Zawodnicy obu drużyn zeszli po tym wydarzeniu z boiska, na znak protestu. Mecz został dokończony dzień później, a PSG wygrało z Istanbul Basaksehir 5 do 1.

UEFA podeszła poważnie do sprawy

Unia Europejskich Związków Piłkarskich wyznaczyła inspektora, którego zadaniem było przeprowadzenie dochodzenia dyscyplinarnego w sprawie wydarzeń, które miały miejsce na meczu w Paryżu. UEFA jest wyczulona na wszelkiego rodzaju rasizm oraz dyskryminację, co niejednokrotnie podkreśliła. Niemniej jednak po przeprowadzeniu dochodzenia UEFA uznała, że w Paryżu rasistowski incydent nie miał miejsca. Żeby nie było jednak za kolorowo, to Sovre i Coltescu nie unikną odpowiedzialności za użycie wulgaryzmów.

Zobacz także: Wykluczenie z gry bramkarza Ajaxu Amsterdam za tabletki 

 • USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii
  USA: Groźniejsza mutacja koronawirusa prosto z Kalifornii

  Kalifornijscy naukowcy odkryli nową mutację koronawirusa. Została nazwana B.1.427/B.1.429, z najnowszych informacji wiadomo, że ta mutacja jest dużo groźniejsza niż jakakolwiek poprzednia. Nowa mutacja rozprzestrzenia się dużo szybciej niż poprzednie, a dodatkowo jest bardziej odporna na przeciwciała wytwarzane przez szczepionki na COVID-19 lub wcześniejszą infekcję.

  Written on środa, 24 luty 2021 16:19
 • Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film
  Los Angeles: Tiger Woods miał poważny wypadek. Film

  Tiger Woods to jedne z najlepiej opłacanych sportowców świata. Jego majątek szacowany jest na ponad 740 ml USD. Sportowiec znany jest nie tylko za sprawą swoich sportowych osiągnięć, ale także seks afery, która spowodowała rozpad jego małżeństwa. Po licznych skandalach sportowiec zaczął wracać na szczyt, jednak dziś doznał poważnego wypadku samochodowego.

  Written on środa, 24 luty 2021 10:56
 • Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje
  Rosja: Unia Europejska planuje nałożyć kolejne sankcje

  Aż 27 szefów dyplomacji krajów Unii Europejskiej zezwoliło na opracowanie nowej listy sankcyjnej dla Rosjan. Ta lista będzie obejmować zakaz wjazdu na tereny UE oraz zamrożenie majątku na tym terenie.

  Written on wtorek, 23 luty 2021 17:31
 • Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.
  Denver: Silnik samolotu w ogniu. Niesamowity film.

  Boeing jest koncernem znanym na całym świecie. Jest jednym z największych twórców samolotów pasażerskich, które latają, transportując tysiące ludzi dziennie. Niestety sobotnia awaria samolotu, wprowadziła chaos w koncernie i strach pasażerów, korzystających z wielu linii lotniczych.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 18:04
 • Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.
  Niger: Samochód komisji wyborczej wjechał na minę. Potwierdzono siedem zgonów.

  Do tragedii doszło w niedzielę, kiedy to odbywały się wybory prezydenckie w Nigrze. Samochód należący do tamtejszej komisji wyborczej wjechał na minę w południowo - zachodniej części kraju, a dokładnie w wiejskiej gminie Dragol, która znajduje się w regionie Tillabery.

  Written on poniedziałek, 22 luty 2021 13:54