czwartek, 11 luty 2021 19:50

UEFA: Nie było przypadku rasizmu w Paryżu!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rasizm na meczu PSG Rasizm na meczu PSG

W grudniu UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko dwóm rumuńskim sędziom w związku z zarzutami o rasistowski komentarz podczas meczu grupowego Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain a Istanbul Basaksehir, który odbył się 9 grudnia.

 

Jak wyglądała cała sytuacja?

W 14 minucie 6 kolejki meczu, Pierre Webo pełniący funkcję asystenta trenera, po obejrzeniu czerwonej kartki zaczął oskarżać sędziego technicznego Sebastiana Coltescu o rasizm przez nazwanie go per “czarny”. Zawodnicy obu drużyn zeszli po tym wydarzeniu z boiska, na znak protestu. Mecz został dokończony dzień później, a PSG wygrało z Istanbul Basaksehir 5 do 1.

UEFA podeszła poważnie do sprawy

Unia Europejskich Związków Piłkarskich wyznaczyła inspektora, którego zadaniem było przeprowadzenie dochodzenia dyscyplinarnego w sprawie wydarzeń, które miały miejsce na meczu w Paryżu. UEFA jest wyczulona na wszelkiego rodzaju rasizm oraz dyskryminację, co niejednokrotnie podkreśliła. Niemniej jednak po przeprowadzeniu dochodzenia UEFA uznała, że w Paryżu rasistowski incydent nie miał miejsca. Żeby nie było jednak za kolorowo, to Sovre i Coltescu nie unikną odpowiedzialności za użycie wulgaryzmów.

Zobacz także: Wykluczenie z gry bramkarza Ajaxu Amsterdam za tabletki