środa, 10 luty 2021 19:50

USA: Śledztwo w sprawie fałszowania wyborów trwa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wybory w USA - śledztwo Wybory w USA - śledztwo

Prokuratorzy w amerykańskim stanie Georgia badają próby obalenia wyników wyborów z listopada ubiegłego roku przez byłego prezydenta Donalda Trumpa. Doniesiono, że Trump powiedział najwyższemu urzędnikowi wyborczemu stanu, aby „znalazł” ponad 11 000 głosów, co zapewni mu zwycięstwo. Urzędnik odpowiada, że wyniki Georgi są prawidłowe. Zwycięstwo Joe Bidena w Georgii i innych stanach swingowych zapewniło mu prezydenturę.

 

Trump chciał "znaleźć" 11780 głosów

Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fani Willis, wysłał list z prośbą do urzędników stanu o zachowanie dokumentów, w tym dokumentu związanego z rozmową telefoniczną oraz informacją, że prowadzone jest dochodzenie. „Chcę tylko znaleźć 11 780 głosów” - powiedział Trump w rozmowie z republikańskim sekretarzem stanu Georgii, Bradem Raffenspergerem, w nagraniu wezwania opublikowanego przez Washington Post w zeszłym miesiącu. Telefon Donalda Trumpa został zweryfikowany.

Przypominamy, że kilka miesięcy po wyborach Trump wysunął bezpodstawne zarzuty o powszechne oszustwa wyborcze i twierdził, że ukradziono mu głosy. Prezydentem został Joe Biden.

 • Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii
  Nowa Zelandia: Świecące w ciemności rekiny znalezione u wybrzeży Nowej Zelandii

  Naukowcy twierdzą, że odkryli, trzy gatunki rekinów głębinowych żyjących w Nowej Zelandii, które świecą w ciemności. Według badań, gatunek ten został zebrany z Chatham Rise - obszaru dna oceanicznego na wschód od Nowej Zelandii - w styczniu ubiegłego roku.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:40
 • Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce
  Australia: Prokurator oskarżony o gwałt na dziewczynce

  W ubiegłym tygodniu do premiera Australii Scotta Morrisona został wysłany list zawierający zarzuty w kierunku prokuratora generalnego Christiana Portera. Ktoś zarzucił Porterowi to, że zgwałcił 16-letnią wówczas dziewczynkę. Ta sytuacja miała miejsce w 1988 roku, a kobieta w ubiegłym roku odebrała sobie życie.

  Written on środa, 03 marzec 2021 18:24
 • Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!
  Ukraina: Nikt nie chce się szczepić!

  Ukraina jest jednym z państw, które dotkliwie odczuły epidemię koronawirusa. Nie dość, że państwo należy do jednego z najbiedniejszych w Europie, to jeszcze wprowadzone obostrzenia nie poprawiły sytuacji obywateli. Wydawać się może, że Ukraina czeka jak na najszybsze zniesienie stanu epidemiologicznego, dlaczego zatem tak niechętnie podchodzi do szczepień?

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 16:25
 • UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19
  UE: Problem ze szczepionkami przeciwko COVID-19

  Program, który powstał w czerwcu 2020 r., Pozwala UE negocjować zakup szczepionek w imieniu swoich państw członkowskich. Mówi się, że może to pomóc obniżyć koszty i uniknąć konkurencji między nimi. Państwa członkowskie nie muszą przystępować do programu, ale zdecydowało się na to wszystkie 27 krajów UE. Dzięki temu nadal mogą zawierać oddzielne umowy z producentami szczepionek, z którymi UE nie ma porozumienia. Na przykład Węgry zgodziły się na zakup rosyjskiej szczepionki Sputnik-V.

  Written on wtorek, 02 marzec 2021 13:05
 • Francja: Sarkozy skazany za korupcję!
  Francja: Sarkozy skazany za korupcję!

  Nicolas Sarkozy został oskarżony o próbę uzyskania poufnych informacji od sędziego, oferując mu pomoc w znalezieniu pracy. Otrzymał wyrok jednego roku więzienia, ale prawdopodobnie złoży apelację.

  Written on poniedziałek, 01 marzec 2021 18:27