środa, 10 luty 2021 19:50

USA: Śledztwo w sprawie fałszowania wyborów trwa

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wybory w USA - śledztwo Wybory w USA - śledztwo

Prokuratorzy w amerykańskim stanie Georgia badają próby obalenia wyników wyborów z listopada ubiegłego roku przez byłego prezydenta Donalda Trumpa. Doniesiono, że Trump powiedział najwyższemu urzędnikowi wyborczemu stanu, aby „znalazł” ponad 11 000 głosów, co zapewni mu zwycięstwo. Urzędnik odpowiada, że wyniki Georgi są prawidłowe. Zwycięstwo Joe Bidena w Georgii i innych stanach swingowych zapewniło mu prezydenturę.

 

Trump chciał "znaleźć" 11780 głosów

Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fani Willis, wysłał list z prośbą do urzędników stanu o zachowanie dokumentów, w tym dokumentu związanego z rozmową telefoniczną oraz informacją, że prowadzone jest dochodzenie. „Chcę tylko znaleźć 11 780 głosów” - powiedział Trump w rozmowie z republikańskim sekretarzem stanu Georgii, Bradem Raffenspergerem, w nagraniu wezwania opublikowanego przez Washington Post w zeszłym miesiącu. Telefon Donalda Trumpa został zweryfikowany.

Przypominamy, że kilka miesięcy po wyborach Trump wysunął bezpodstawne zarzuty o powszechne oszustwa wyborcze i twierdził, że ukradziono mu głosy. Prezydentem został Joe Biden.