Facebook Trybuna Polska            Twitter Trybuna Polska           Youtube Trybuna Polska           Kontakt Trybuna Polska

 
niedziela, 13 listopad 2022 16:11

Turcja: Krwawa eksplozja w Stambule! Zobacz wybuch!

Krwawa eksplozja w Stambule Krwawa eksplozja w Stambule fot: Twitter

Eksplozja bomby na placu Taksim spowodowała śmierć co najmniej 4 osób, a także ciężko raniła co najmniej 11. Wybuch miał miejsce na niezwykle popularnej wśród turystów ulicy Istiklal, która jest jedną z atrakcji centrum Stambułu. Na ten moment trwa ustalanie sprawców wybuchu, jednakże social media (szczególnie tureckie) zapełnione są już nagraniami, także tymi z momentu zdarzenia. 

 16:20 - 13.11. 20022 - Atak w centrum Stambułu! 

Choć przyczyna wybuchu nie jest jeszcze ustalona, tak na social mediach widnieje nagranie, które ukazuje moment wybuchu. Na miejscu stale pracują służby ratunkowe, zaś ulica została zamknięta. Długi deptak zlokalizowany jest niedaleko Wieży Galata i stanowią główne atrakcje Stambuł. Z tego też powodu wybuch w niedzielne popołudnie spowodował panikę wśród turystów na deptaku, co wyraźnie widać na nagraniach. Warto dodać, że na ulicy Istiklal zlokalizowane są placówki dyplomatyczne, takie jak konsulat francuski i rosyjski. 

Eksplozja widziana z bliska:

Zginęły co najmniej cztery osoby, a 53 odniosły rany

Najtragiczniejsze są zdjęcia dziecięcego wózka, poszarpanego siłą wybuchu. Dziecko z wózka prawdopodobnie zginęło. W social mediach ten przewrócony dziecięcy wózek stał się symbolem wybuchu na placu Taksim.

Artykuły powiązane

 • Turcja: Amerykanin Mark Dickey został uwięziony w jaskini! Turcja: Amerykanin Mark Dickey został uwięziony w jaskini!

  Trwa akcja ratunkowa. Mark Dickey utknął w trzeciej najgłębszej jaskini w Turcji - Morca Sinkhole. Choroba, na którą nagle zapadł, nie pozwoliła Amerykaninowi wydostać się samodzielnie na powierzchnię. W skomplikowanej akcji ratunkowej udział bierze aż 150 osób z różnych krajów.

 • Turcja: Kolejne mocne trzęsienie ziemi niedaleko miejscowości Antakya! Turcja: Kolejne mocne trzęsienie ziemi niedaleko miejscowości Antakya!

  Kiedy 6 lutego Turcja i Syria zostały nawiedzone przez ogromne trzęsienie ziemi, które pochłonęło tysiące ludzkich istnień, wydawało się, że kraje mogą skupić się na odbudowie i pomocy dla poszkodowanych. Niestety, 20 lutego ziemia ponownie zastrzęsła się niedaleko granicy Turcji i Syrii. Po raz kolejny doszło do zawalenia się budynków, a setki ludzi zostało rannych.

 • Turcja: 10-dniowy noworodek oraz jego mama uratowani po 92 godzinach Turcja: 10-dniowy noworodek oraz jego mama uratowani po 92 godzinach

  Poniedziałkowe trzęsienie ziemi w Turcji okazało się największą katastrofą tego typu od blisko 100 lat. Według wstępnych informacji z piątku zginęło ponad 22 tysiące ludzi z czego aż 18 tysięcy w samej Turcji. Liczba ofiar niestety stale rośnie, ponieważ każdego dnia odnajdywane są tysiące szczątków pod gruzami zawalonych budynków. Na szczęście nadal udaje się wyciągnąć spod gruzów żywe osoby, które cudem wytrzymują już prawie 5 dobę bez jedzenie, picia i w skrajnie niskich jak na Bliski Wschód temperaturach.

 • Turcja i Syria: Pomoc z całego świata dla krajów dotkniętych ogromnym trzęsieniem ziemi Turcja i Syria: Pomoc z całego świata dla krajów dotkniętych ogromnym trzęsieniem ziemi

  Po silnym trzęsieniu ziemi, do którego doszło w poniedziałek, 6.02. o godzinie 4:17 czasu lokalnego  i następnym, do którego doszło ok. 11 zarówno Turcja, jak i Syria potrzebują międzynarodowej pomocy.

 • Turcja i Syria: Wielkie trzęsienie ziemi! Bardzo dużo ofiar! Turcja i Syria: Wielkie trzęsienie ziemi! Bardzo dużo ofiar!

  Epicentrum trzęsienia ziemi o sile 7,9 w skali Richtera znajdowało się 23 kilometry na wschód od prowincji Gaziantep w południowej Turcji, na głębokości 24,1 kilometrów. Skutki potężnych wstrząsów dotknęły zarówno Turcję jak i Syrię. Na ten moment wiadomo o co najmniej 2000 zabitych i ponad 10000 osób rannych, jednakże dane cały czas się zmieniają.

load more hold SHIFT key to load all load all