piątek, 01 marzec 2024 15:20

Niemcy: Żołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby

Niemcy zbrodnia żołnierza Niemcy zbrodnia żołnierza fot. pixabay

W nocy z czwartku na piątek doszło do dramatycznych wydarzeń w Dolnej Saksonii w Niemczech, gdzie żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Sprawca dokonał zbrodni w dwóch różnych miejscach w Dolnej Saksonii - w domu jednorodzinnym w Westervesede (gmina Scheessel) oraz w miejscowości Bothel (powiat Rotenburg).

Tragedia w Niemczech

Policja z Rotenburga oraz prokuratura z Verden potwierdziły, że wśród ofiar znalazło się dziecko. Śledczy podkreślili, że nie można wykluczyć motywu rodzinnego jako przyczyny tragedii. Żołnierz, będący sprawcą przestępstwa, sam zgłosił się na policję po popełnieniu czynu i natychmiast został aresztowany. Na miejsce zbrodni skierowano duże siły policyjne.

Badanie okoliczności zbrodni

Śledczy podjęli działania mające na celu gruntowne zbadanie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie motywacji sprawcy. Cała społeczność lokalna jest wstrząśnięta tym tragicznym wydarzeniem. Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie motywacji sprawcy, a mieszkańcy oby miejscowości czekają na wyniki śledztwa.

Czym jest Bundeswehra?

Bundeswehra to siły zbrojne Republiki Federalnej Niemiec. Jest to instytucja odpowiedzialna za obronę kraju oraz udział w misjach pokojowych i humanitarnych na całym świecie. Bundeswehr składa się z armii lądowej, marynarki wojennej, sił powietrznych oraz innych komponentów wspierających.

Dramatyczne wydarzenia w Dolnej Saksonii w Niemczech wstrząsnęły społeczeństwem, gdy żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Trwające dochodzenie ma na celu ustalenie motywacji sprawcy i odpowiedzi na pytania dotyczące tego tragicznego incydentu.

Źródło:RMF 24, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

 • Antalya - Wypadek kolejki linowej Antalya - Wypadek kolejki linowej

  W piątek, 13 kwietnia, w Antalyi, popularnym ośrodku turystycznym na południu Turcji, doszło do dramatycznego wypadku kolejki linowej. Jeden z wagoników zderzył się z przewróconym słupem, powodując wypadnięcie pasażerów na skaliste podłoże. W wyniku tego tragicznego zdarzenia jedna osoba zginęła, a 10 zostało rannych.

 • Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie Wielka Brytania: "Potwór" z Lincoln skazany na dożywotnie więzienie

  W Lincoln, w Anglii, 28-letni Nicholas Metson został skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo swojej 26-letniej żony, Holly Bramley. Zbrodnia, która wstrząsnęła opinią publiczną, została dokonana w marcu zeszłego roku. Metson pociął ciało ofiary na 224 kawałki, co świadczy o wyjątkowym okrucieństwie tego czynu.

 • Meksyk, Taxco: Kobieta zlinczowana za rzekome porwanie i morderstwo - film 18+ Meksyk, Taxco: Kobieta zlinczowana za rzekome porwanie i morderstwo - film 18+

  W mieście Taxco w Meksyku doszło do szokującego linczu, gdzie tłum zabił kobietę podejrzaną o porwanie i zamordowanie ośmioletniej dziewczynki. To brutalne wydarzenie miało miejsce tuż przed tradycyjnymi procesjami wielkanocnymi.

 • Austria: Odnaleziono ciało zaginionego Polaka Austria: Odnaleziono ciało zaginionego Polaka

  Po intensywnej akcji poszukiwawczej na obszarach bagnistych w okolicach Attnang-Puchheim w Austrii, znaleziono ciało zaginionego 29-letniego Polaka. Austriackie media podają, że mężczyzna mógł stracić orientację na skutek choroby, co doprowadziło do tej tragicznej sytuacji.

 • Niemcy: Zmiany w polityce migracyjnej? Niemcy: Zmiany w polityce migracyjnej?

  Niemcy, jako jeden z głównych celów migracji w Europie, borykają się z problemem integracji osób ubiegających się o azyl oraz uchodźców. Zgodnie z raportem Deutsche Welle, rząd niemiecki rozważa różne strategie mające na celu ograniczenie przyciągania osób, które nie wykazują zainteresowania podjęciem pracy ani integracją społeczną.

load more hold SHIFT key to load all load all