piątek, 01 marzec 2024 15:20

Niemcy: Żołnierz Bundeswehry zabił 4 osoby

Niemcy zbrodnia żołnierza Niemcy zbrodnia żołnierza fot. pixabay

W nocy z czwartku na piątek doszło do dramatycznych wydarzeń w Dolnej Saksonii w Niemczech, gdzie żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Sprawca dokonał zbrodni w dwóch różnych miejscach w Dolnej Saksonii - w domu jednorodzinnym w Westervesede (gmina Scheessel) oraz w miejscowości Bothel (powiat Rotenburg).

Tragedia w Niemczech

Policja z Rotenburga oraz prokuratura z Verden potwierdziły, że wśród ofiar znalazło się dziecko. Śledczy podkreślili, że nie można wykluczyć motywu rodzinnego jako przyczyny tragedii. Żołnierz, będący sprawcą przestępstwa, sam zgłosił się na policję po popełnieniu czynu i natychmiast został aresztowany. Na miejsce zbrodni skierowano duże siły policyjne.

Badanie okoliczności zbrodni

Śledczy podjęli działania mające na celu gruntowne zbadanie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie motywacji sprawcy. Cała społeczność lokalna jest wstrząśnięta tym tragicznym wydarzeniem. Śledczy prowadzą dochodzenie w sprawie motywacji sprawcy, a mieszkańcy oby miejscowości czekają na wyniki śledztwa.

Czym jest Bundeswehra?

Bundeswehra to siły zbrojne Republiki Federalnej Niemiec. Jest to instytucja odpowiedzialna za obronę kraju oraz udział w misjach pokojowych i humanitarnych na całym świecie. Bundeswehr składa się z armii lądowej, marynarki wojennej, sił powietrznych oraz innych komponentów wspierających.

Dramatyczne wydarzenia w Dolnej Saksonii w Niemczech wstrząsnęły społeczeństwem, gdy żołnierz Bundeswehry zastrzelił cztery osoby, w tym dziecko. Trwające dochodzenie ma na celu ustalenie motywacji sprawcy i odpowiedzi na pytania dotyczące tego tragicznego incydentu.

Źródło:RMF 24, X, Trybuna Polska

Artykuły powiązane

  • Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty Kolonializm w XIX wieku: Cele, skutki i konflikty

    Kolonializm był sposobem uzależniania krajów mniej rozwiniętych przez te o wiele lepiej rozwinięte, które będą tym słabiej rozwiniętym narzucać swoją lepszą pozycję i swoje własne zdanie. Później te słabsze kraje wykorzystywane były pod kątem ekonomicznym, gospodarczym, surowcowym, ale też i ludnościowym. Dużym przeskokiem było to, co działo się w drugiej połowie wieku XIX, czyli zakaz handlu ludźmi. Skoro nie można było ludzmi handlować to w zamian wykorzystywano ich do pracy i podczas konfliktów kolonialnych.

  • Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael Berlin: Obchody rocznicy ataku Hamasu na Izrael

    W rocznicę tragicznych wydarzeń z 7 października 2023 roku, Berlin staje się miejscem licznych uroczystości i demonstracji. Tego dnia, dokładnie rok temu, Hamas przeprowadził brutalny atak na Izrael, w wyniku którego zginęło około 1200 osób, a wielu zostało porwanych. Stolica Niemiec upamiętnia te wydarzenia poprzez liczne manifestacje, uroczystości oraz pokojowe marsze. Różnorodność wydarzeń sprawia, że w mieście panuje napięta atmosfera, a policja mobilizuje aż 2000 funkcjonariuszy, by zapewnić porządek wśród protestujących.

  • Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy Lipsk: Kradzież dostawczaka i potrącenie kierowcy

    W sobotnie popołudnie, 43-letni mężczyzna dokonał zuchwałej kradzieży samochodu dostawczego w Lipsku. Złodziej potrącił właściciela pojazdu, kiedy ten próbował powstrzymać przestępstwo. Policja szybko namierzyła sprawcę oraz odzyskała skradziony pojazd w miejscowości Leuna. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków i nie posiadał prawa jazdy. Został zatrzymany, a policja prowadzi dalsze śledztwo.

  • Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii Heidelberg: Uniwersytet Charlotte Fresenius otwiera wydział psychologii

    Uniwersytet Charlotte Fresenius – Uniwersytet Psychologii kontynuuje swój dynamiczny rozwój, otwierając nowy kampus w Heidelbergu. Od października 2024 roku, uczelnia oferować będzie program licencjacki z psychologii, który stanowi pierwszy krok na ścieżce do uzyskania kwalifikacji psychoterapeuty. Nowa lokalizacja dołącza do istniejących już kampusów w Wiesbaden, Monachium, Kolonii, Düsseldorfie i Hamburgu, wzmacniając obecność Uniwersytetu Charlotte Fresenius na mapie edukacyjnej Niemiec.

  • Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami Düsseldorf: Seniorka skazana za pomoc w handlu narkotykami

    65-letnia kobieta z Düsseldorfu została skazana na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu za pomoc w handlu narkotykami. Sąd uznał, że przyjęła dwie paczki zawierające łącznie 21 kilogramów marihuany, z zamiarem ich przekazania dalej. Kobieta utrzymywała, że działała w dobrej wierze, pomagając znajomemu syna.

load more hold SHIFT key to load all load all